A. M. | 

Ruda Śląska. Maltretowane niemowlę nie żyje. Rodzice zatrzymani

502

Miesięczny chłopiec trafił w środę do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze natychmiast przeszli do akcji reanimacyjnej. Dziecka niestety nie udało się uratować. Rodzice zatrzymani przez policję.

Ruda Śląska. Maltretowane niemowlę nie żyje. Rodzice zatrzymani
Ruda Śląska. Niemowlę nie żyje. Chłopiec był maltretowany (Newspix)

W środę w Rudzie Śląskiej wezwano pogotowie do miesięcznego chłopca. Dziecko w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Prawdopodobnie to rodzina wezwała pogotowie.

Lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przystąpili do akcji reanimacyjnej. Po kilkugodzinnej walce o życie na oddziale intensywnej terapii, chłopiec zmarł.

Lekarze stwierdzili objawy maltretowania. Rodzice chłopca zostali zatrzymani. Do szpitala trafiła także 14-miesięczna córka pary. Lekarze sprawdzą, czy także wobec dziewczynki stosowano przemoc.

Chłopiec mógł być ofiarą przemocy, dlatego zatrzymaliśmy jego rodziców celem wyjaśnienia tej sprawy. Ich drugie dziecko - 14-miesięczna dziewczynka - również została przewieziona do szpitala, celem zbadania, czy w stosunku do niej również nie dochodziło do przemocy - oświadczył st. asp. Arkadiusz Ciozak, informuje PAP.
Zobacz także: Policjant uratował niemowlę. Nagranie z policyjnej kamery
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić