o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Śląsk. Nie żyje Maria Koterbska. Jej piosenki nuciła cała Polska

21
Podziel się

W poniedziałek 18 stycznia zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych polskich artystek w chwili śmierci miała 96 lat. Odeszła w Bielsku-Białej w woj. śląskim. Jaka była przyczyna śmierci "królowej polskiego swingu"?

Śląsk. Nie żyje Maria Koterbska. Jej piosenki nuciła cała Polska
Zielona Góra 06.1978. Piosenkarka Maria Koterbska podczas XIV Festiwalu Piosenki Radzieckiej odbywającego się w dniach 5-9 czerwca (PAP, Ryszard Janowski)
bECxKTDp

O śmierci Marii Koterbskiej poinformował Jarosław Klimaszewski. Prezydent Bielska-Białej podał, że do śmierci artystki doszło w godzinach wieczornych.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej – napisał Jarosław Klimaszewski na Facebooku.
bECxKTDr

Nie żyje Maria Koterbska. Kim była?

Maria Koterbska była znaną polską piosenkarką. Jej największe hity to "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza" oraz "Augustowskie noce". Szczyt popularności zmarłej przypadał na lata 50. i 60.

Piosenkarka miała na koncie współpracę m.in. z Agnieszką Osiecką czy Wojciechem Młynarskim. Z mężem Janek Franklem doczekała się syna Romana, znanego aktora i piosenkarza.

Zobacz także: Maria Koterbska - Augustowskie noce (1966) HQ
bECxKTDx

Marię Koterbską nazywano "królową polskiego swingu". Piosenkarka debiutowała w 1949 roku na koncercie sylwestrowym w Katowicach. W latach 1952–1956 współpracowała z Teatrem Satyryków w Krakowie, miała na koncie także występ w filmach "Sprawa do załatwienia" i "Irena do domu!".

W 1999 roku Marii Koterbskiej przyznano Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Przyczyna śmierci piosenkarki na razie nie została ujawniona. Jarosław Klimaszewski złożył wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej.

W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… – podkreślił Jarosław Klimaszewski na Facebooku.
bECxKTDy
Zobacz także: Zobacz też: Czego nie pokazał serial o Osieckiej?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxKTDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Love
8 miesięcy temu
Parasolki
Ola
8 miesięcy temu
Pamiętam jak moja mama śpiewała w kuchni jej piosenki.
JMS
8 miesięcy temu
25 lat temu zmarła moja prababcia Anastazja też miała 95 lat, wierzę że za chwilę się spotkają w niebie!
bECxKTDT
olka
8 miesięcy temu
Ja nie nuciłam, mało tego dopiero teraz dowidziałam się o jej istnieniu
T69
8 miesięcy temu
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
77-mio latek.
8 miesięcy temu
Rapsodia z Opery"Kniaź Igor"we wspaniałym wykonaniu Pani Marii Koterbskiej.Nikt tak nie zaśpiewa.Serdeczne kondolencje dla rodziny.
Gosc
8 miesięcy temu
Wielka strata odchodzą wielcy ludzie z klasą Jest ich coraz mniej Zostają tylko przebierańcy którym daleko....... do tej inteligencji Możemy dziękować ze mogliśmy tych zdolnych wspaniałych ludzi poznać którzy pozostawili po sobie to piękno wyśpiewane w piosenkach
Casandra
8 miesięcy temu
Na co umarła??ze starosci!!
nina
8 miesięcy temu
bardzo pozytywny, energetyczny człowiek, wielka szkoda.
Ew@
8 miesięcy temu
współczuję rodzinie ale wiek był i tak godny. Piosenki pani Koterbskiej wiążą się ze wspaniałymi wspomnieniami , szczególnie wakacyjnymi mojej młodości, Augustowskie noce i inne piosenki do dziś napawają mnie magicznym, romantyzmem. Odegrała dużą rolę w moim duchowym życiu. Zawsze będę ją wspominać bardzo pozytywnie. Nie wszyscy dzisiaj docenią ten styl muzyki ale dla mnie była wielka.
ewi
8 miesięcy temu
Odchodzą wielcy. Maria Koterbska prawdziwa artystka, o wspaniałej barwie głosu. Bardzo lubiłam jej piosenki Augustowskie noce, Rudy rydz, Karuzela i wiele innych.Często przypominane przez Radio Pogoda. Pokój jej duszy.
Medyk
8 miesięcy temu
Pewnie KOVID.Jak u wszystkich po marcu 2020r.
emerytka
8 miesięcy temu
Wspaniałe piosenki i ich wykonanie gdzie słyszy się każde słowo a nie słowościsk nie do odróżnienia
bECxKTDL
gość
8 miesięcy temu
Wspaniała piosenkarka. Klasa sama w sobie. To nie dzisiejsze pseudo-gwiazdy. Cześć jej pamięci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić