aktualizacja 

Nie żyje słynna prezenterka. Zastrzelili ją, kiedy jechała do pracy

138

Malala Maiwand była jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Afganistanie. Kobieta padła ofiarą zamachu. Od miesiąca w Afganistanie dziennikarze i aktywiści są celem ataków.

Nie żyje słynna prezenterka. Zastrzelili ją, kiedy jechała do pracy
Malala Maiwand była znaną dziennikarką i aktywistką. Została zamordowana w drodze do pracy. (YouTube)

Do zdarzenia doszło we wschodnim Afganistanie w czwartek. Malala Maiwand była w drodze do pracy w Dżalalabadzie. Sprawcy otworzyli ogień w stronę pojazdu, w którym znajdowała się kobieta razem ze swoim kierowcą. Oboje nie żyją.

Maiwand, dziennikarka Enikass TV and Radio była jedną z popularniejszych w Afganistanie. Oprócz tego była aktywistką społeczną, tak jak jej matka, która również zginęła w zamachu pięć lat temu.

W ostatnim czasie działania terrorystów znacznie się nasiliły. Wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie, gdy NATO i UE wydały oświadczenie potępiające niedawne ukierunkowane zabójstwa w Afganistanie.

W zeszłym miesiącu zginął prezenter telewizyjny Yama Siawash. Wraz z nim zginęły jeszcze dwie inne osoby. W jego samochodzie umieszczono bombę, która eksplodowała obok domu dziennikarza w Kabulu.

W podobnym zamachu zginął również Aliyas Dayee, reporter Radia Liberty. Jego samochód wybuchł w Lashkar Gah. Saba Sahar, jedna z pierwszych reżyserek filmowych w Afganistanie, również była celem ataku terrorystów. Kobiecie udało się przeżyć.

Głos w sprawie zabrała Nai, organizacja wspierająca media w Afganistanie. Podkreślono, że coraz więcej osób w obawie o swoje życie rezygnuje z wykonywania zawodu. Ambasador Wielkiej Brytanii w Afganistanie Alison Blake wezwała do zjednoczenia i zbadania sprawy, by sprawcy zamachów jak najszybciej zostali ukarani.

Zobacz także: Zobacz też: Bortniczuk: "Strajk Kobiet to polityczni kosmici"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić