o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Nie żyje słynna prezenterka. Zastrzelili ją, kiedy jechała do pracy

78
Podziel się

Malala Maiwand była jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Afganistanie. Kobieta padła ofiarą zamachu. Od miesiąca w Afganistanie dziennikarze i aktywiści są celem ataków.

Nie żyje słynna prezenterka. Zastrzelili ją, kiedy jechała do pracy
Malala Maiwand była znaną dziennikarką i aktywistką. Została zamordowana w drodze do pracy. (YouTube)
bEKyQwIB

Do zdarzenia doszło we wschodnim Afganistanie w czwartek. Malala Maiwand była w drodze do pracy w Dżalalabadzie. Sprawcy otworzyli ogień w stronę pojazdu, w którym znajdowała się kobieta razem ze swoim kierowcą. Oboje nie żyją.

Maiwand, dziennikarka Enikass TV and Radio była jedną z popularniejszych w Afganistanie. Oprócz tego była aktywistką społeczną, tak jak jej matka, która również zginęła w zamachu pięć lat temu.

bEKyQwID

W ostatnim czasie działania terrorystów znacznie się nasiliły. Wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie, gdy NATO i UE wydały oświadczenie potępiające niedawne ukierunkowane zabójstwa w Afganistanie.

W zeszłym miesiącu zginął prezenter telewizyjny Yama Siawash. Wraz z nim zginęły jeszcze dwie inne osoby. W jego samochodzie umieszczono bombę, która eksplodowała obok domu dziennikarza w Kabulu.

W podobnym zamachu zginął również Aliyas Dayee, reporter Radia Liberty. Jego samochód wybuchł w Lashkar Gah. Saba Sahar, jedna z pierwszych reżyserek filmowych w Afganistanie, również była celem ataku terrorystów. Kobiecie udało się przeżyć.

bEKyQwIJ

Głos w sprawie zabrała Nai, organizacja wspierająca media w Afganistanie. Podkreślono, że coraz więcej osób w obawie o swoje życie rezygnuje z wykonywania zawodu. Ambasador Wielkiej Brytanii w Afganistanie Alison Blake wezwała do zjednoczenia i zbadania sprawy, by sprawcy zamachów jak najszybciej zostali ukarani.

Zobacz także: Zobacz też: Bortniczuk: "Strajk Kobiet to polityczni kosmici"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyQwJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
kłamstwzabija
10 miesięcy temu
przynajmniej teraz pozostali będą pisać prawdę
Tw9j bick
11 miesięcy temu
ale przecież to religia miłości, nie to nie muzułmanie ją skrzywdzili to terroryści, ale chyba oni byli muzułmanami ???? nie to teroryści.
lol
11 miesięcy temu
religia do tego prowadzi
bEKyQwJf
lol
11 miesięcy temu
religia do tego prowadzi
NS..
11 miesięcy temu
To w naszej TVP pracowała czy TVN.
007
11 miesięcy temu
Kościół, Rydzyk, nasz rząd to jest ta sama organizacja terrorystyczna. Sami powołują sekty religijne, Najman broni kościołów, rycerze chrystusa. Gdzie kary dla nich? A szkoda że to nie ci z tvp
inna wolność
11 miesięcy temu
A u nas uzbrojona po zęby policja bambrów - bez zamachu, "na legalu" - napada na bezbronne kobiety, seniorów i dzieci. Nawet rękę dziewczynie złamali i mówią, że to jej wina. Seniorzy też ich w sklepie pobili, a 14-letnia dziewczynka była przywódczynią odłamu Strajku Kobiet. Na dodatek konstytucja naszego kraju pozwala na pokojowe protesty z wyjątkiem stanu wyjątkowego, a takiego nie mamy. Rządzą nami rozporządzenia do nieważnych ustaw. Ale (jeszcze) policja do aktywistek nie strzela zza węgła, przebrana za terrorystów. Czy to znaczy, że mamy wolność?
Fish
11 miesięcy temu
Winni są Ci którzy napompowali takie kraje bronią. Bez broni nie ma wojny.
Ferdek_1
11 miesięcy temu
Dogadać się z Rosją i wysłać Talibów do kopalń na Syberii bez prawa powrotu. Niech tam wysadzają chodniki w poszukiwaniu uranu. I po sprawie.
Katolik
11 miesięcy temu
To zakonnica ?
jaman
11 miesięcy temu
A nie była to czasem nosicielka idei oliwnej gałązki kał-bojskiej "wolności i demonokracji"?...
ssss
11 miesięcy temu
Jedyna droga na spokoj i lad w tych regionach to rekolonizacja.
Sidematic
11 miesięcy temu
Kiedyś Afganistan był całkiem nowoczesnym, normalnym krajem ale kiedy weszli tam Rosjanie Amerykanie do walki z nimi wykorzystali fundamentalistów islamskich. Od tego czasu jest jest to wylęgarnia zła.
bEKyQwIX
Sebix
11 miesięcy temu
Nareszcie. Nie mogłem już na Nią patrzeć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić