Niebezpieczny proceder na osiedlach. Podają się za żebraków

226

Plaga kradzieży w domach jednorodzinnych. Mieszkanka Poznania ostrzega przed popularną wśród przestępców taktyką. Złodzieje mają udawać żebraków i chodzić po domach prosząc o jedzenie, a tak naprawdę badają teren przed włamaniem.

Niebezpieczny proceder na osiedlach. Podają się za żebraków
Mieszkanka Świerczewa ostrzega przez włamaniami (Wikimedia Commons)

Zaniepokojona mieszkanka osiedla Świerczewo w Poznaniu zaapelowała o ostrożność. Jak napisała w liście do lokalnego portalu epoznan.pl, na osiedlu coraz częściej dochodzi do kradzieży w domkach jednorodzinnych. Kobieta niedawno sama była świadkiem alarmującej sytuacji.

Złodzieje na osiedlach domków jednorodzinnych. Udają żebraków

Potencjalni złodzieje zaczynają niewinnie – podają się za żebraków, proszą o jedzenie, które w rzeczywistości ma być jedynie pretekstem do pozyskania kluczowych dla nich informacji. Rozmowa z mieszkańcem danego domu przechodzi w końcu na tematy tak szczegółowe, jak to, czy trzymają pieniądze w domu, czy w banku.

Całe zajście odbywało się w biały dzień w godzinach około 13 -14. Dwóch mężczyzn, chodzących po domach prosiło o jedzenie, drobne pieniądze itp. Jednak dialog z mieszkańcami danego domu przeistaczał się w formę badania terenu, tzn. sprawdzania kto zamieszkuje dom, czy na terenie znajduje się pies, w jakim wieku są jego mieszkańcy – opowiada.

Podejrzanie zachowujący się mężczyźni chodzący po Świerczowie są w wieku 35-45 lat. Jak twierdzi czytelniczka epoznan.pl, najprawdopodobniej są częścią większej złodziejskiej grupy. Na osiedlu miało już dojść do kilku włamań w ostatnim czasie.

Kobieta sugeruje, że zjawisko może dotyczyć całego miasta, a nawet kraju. - Wiem, że w tej chwili nie jest to incydentalny problem, ale większa skala procederu, zapewne pójdzie to dalej i sąsiednie duże osiedla mogą być również zagrożone – podsumowuje.

Zobacz także: Katastrofa apartamentowca w Miami. Nagrania z akcji wyburzania budynku
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić