Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Jurki. Parafianie zdruzgotani. Złodziej ukradł im Maryję

25
Podziel się

Mieszkańcy wsi Jurki byli w szoku. Z przydrożnej kapliczki zniknęła ich ukochana figurka Matki Boskiej, na której zakup długo zbierali fundusze. Złośliwy złodziej zniszczył figurę i schował ją w… kaplicy pogrzebowej.

Jurki. Parafianie zdruzgotani. Złodziej ukradł im Maryję
Jurki. Złodziej ukradł figurę Matki Boskiej (Policja)
bETydsUR

Wierni z miejscowości Jurki (woj. warmińsko-mazurskie) nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Z kapliczki przy drodze zniknęła figurka Maryi wraz z chorągwiami. Jako pierwszy zauważył to sołtys wsi.

Akurat tego dnia jechałem do pracy i zauważyłem brak chorągwi. Najpierw pomyślałem, że może poszły do prania, ale podjechałem bliżej i zauważyłem, że nie ma figurki Matki Boskiej. Figurka została w brutalny sposób oderwana od podłoża, został po niej tylko cokół – powiedział "Faktowi" Zbigniew Burżak.
bETydsUT

Figura znaleziona... w lodówce

Sołtys natychmiast zgłosił swoje odkrycie na policję. Po kilku godzinach funkcjonariusze znaleźli chorągwie. Były zniszczone, wdeptane w ziemię, a jedna z nich nadpalona.

Niedługo później parafianie przypadkowo odnaleźli statuę. Znajdowała się w bardzo nietypowym miejscu. Złodziej umieścił ją bowiem w kaplicy pogrzebowej, w lodówce, w której przechowuje się trumny. Straty oszacowano na 1400 tys. zł.

Wiele osób było zdruzgotanych stratą. - Musiało coś go opętać! Nikt normalny by tego nie zrobił - powiedziała "Faktowi" zapłakana mieszkanka wsi. Figurę udało się postawić dzięki pieniądzom zebranym na gminnych dożynkach i darowiznom mieszkańców wsi.

bETydsUZ

Sprawcy grozi 10 lat więzienia

Wkrótce morąscy kryminalni zatrzymali prawdopodobnego sprawcę całego zamieszania. Łukasz C. nie przyznaje się do winy, ale funkcjonariusze praktycznie nie mają wątpliwości.

Podejrzany usłyszał zarzuty zniszczenia kapliczki przeznaczonej do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz kradzieży chorągwi. Za każdy z nich grozi mu kara 5 lat więzienia. Na wniosek sądu mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu.

bETydsVa
Zobacz także: Arcybiskup Głódź sołtysem. Reakcje mieszkańców. "Człowiek z dobrym charakterem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETydsVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Marzena
5 miesięcy temu
Straty oszacowano na 1400 tys. zł. To chyba sam Rydzyk wyceniał
Nemeczek
5 miesięcy temu
Musiało coś go opętać! Nikt normalny by tego nie zrobił - powiedziała "Faktowi" zapłakana mieszkanka wsi. Opętani to są ci, co pod kapliczkami wznoszą modły
UZMYSŁOWIENIE
5 miesięcy temu
Jeżeli my Polanie czyli Polacy mieliśmy ziemowita, noc kupały, topienie marzanny, smigus dyngus ... to jak bardzo musiał być przebiegły Watykan aby to jakos poprzeplatać na własny użytek. To że papieski Mieszko czy Chrobry bogacili się wywożac do arabów małe dzieci o blond włosach to nie tylko Krzyżacy wiedzieli ale cała Litwa i Łotwa
bETydsVv
Matek Bosek
5 miesięcy temu
Figurka za milion czterysta tysięcy? .... Nauczcie się polskiego pismaki.
ks. Zwieracze
5 miesięcy temu
Zaraz, zaraz, ale ktora to "matka"? Bo ja ich do dzisiejszego dnia w samej tylko Polsce, naliczylem dobre ponad 400 rodzajow!
bez szyderstw
5 miesięcy temu
Matka boska sopelnicka lub szroniona. Nie wiem co za lodówkę miał wierny?
Może
5 miesięcy temu
to sprawka proboszcza żeby zacząć nową zbiórkę?...
Dziwne
5 miesięcy temu
1,4 mln. złotych za figurkę? Ze zlota była?
Lati
5 miesięcy temu
Jak można ukraść komuś Maryję? To zakrawa na dysput filozoficzny. Dysput może się nie odbyć jak kupią sobie kolejną, a i będą mieli o czym wspominać przez pokolenia. Zatem czy tu chodzi o Maryję czy o kasę którą zebrali.
Anna 32
5 miesięcy temu
W tej wsi to nie Jurki tylko durki zamieszkują.
E. Migrant
5 miesięcy temu
Haha. Lepiej zabic dziecko na pasach bo tylko 3 lata pierdla, za schowanie figurki lub zle zwazenie marchewki w sklepie-10.
Uwaga
5 miesięcy temu
Uwaga cenzura
Ramen
5 miesięcy temu
Bałwochwalstwo czyli kult figurek i obrazów. Czyli chluba każdego katolika ! Zamiast modlić się do Boga oni wolą modły do figurek.
bETydsVn
Zdrowy
5 miesięcy temu
To jest cud. Postanowiła się wyrwać i wystrzelić w kosmos bo nie może dłużej tej obłudy kk oglądać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić