"Niebywały skandal". Szydło nie wytrzymała

282

Beata Szydło nie pozostawiła bez komentarza obecnej sytuacji związanej z mediami publicznymi. "Próba przejęcia mediów publicznych przez ekipę Tuska to niebywały skandal" - grzmi europosłanka PiS.

"Niebywały skandal". Szydło nie wytrzymała
Beata Szydło (Platforma X)

We wtorkowy wieczór 19 grudnia Sejm przyjął uchwałę ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

W środę 20 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o odwołaniu wszystkich zarządzających mediami publicznymi. Minister kultury - Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów zarządów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze tych spółek. Decyzja ma status natychmiastowej wykonalności.

Chwilę po komunikacie Ministerstwa Kultury po godzinie 11:00 wyłączony został sygnał TVP Info, a strona internetowa tego portalu została wyłączona. Kanał główny TVP pokazuje planszę godzin.

Tusk i jego ludzie chcą "uchwałami" rządzić Polską. Ich zamach na media publiczne to tylko początek rządów bezprawia - grzmi na platformie X Beata Szydło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brał udział w wypadku Szydło, złożył fałszywe zeznania? "Niebezpieczna sytuacja"
Próba przejęcia mediów publicznych przez ekipę Tuska to niebywały skandal. Po pierwsze jest to łamanie zasad demokratycznego państwa prawa. Uchwałami uchyla się decyzję podejmowane na podstawie ustaw i konstytucji. Po drugie jest to uderzenie w wolność słowa i pluralizm mediów - wylicza na załączonym nagraniu była premier.

- Po trzecie jest to próba pozbawienia Polaków rzetelnych informacji. Musimy mieć świadomość, że jest to pierwszy krok do tego, ażeby właśnie w takie niedemokratyczny sposób przejmować kolejne instytucje. Jeżeli uda się z mediami publicznymi, uda się Tuskowi i jego ekipie z kolejnymi instytucjami. Uchwałami będą łamać konstytucję i ustawy - przekonuje europosłanka PiS.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić