"Niech se wsadzą gdzieś". Beger bez ogródek wypaliła na antenie

153

Była posłanka Samoobrony Renata Beger gościła w Radiu ZET, gdzie mówiła m.in. o protestach rolników. Odpowiedziała też na pytanie o dopłaty dla rolników. - W ogóle ich nie powinno być. My nie chcemy żadnej jałmużny, tylko normalnej, opłacalnej produkcji - wyznała otwarcie.

"Niech se wsadzą gdzieś". Beger bez ogródek wypaliła na antenie
Renata Beger (Getty Images, Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket)

Renata Beger wciąż zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa. Była posłanka Samoobrony nie ukrywa, że jest wręcz wściekła zarówno na Brukselę, jak i polskich rządzących.

Ci, którzy tam zarządzają [w UE - dop. red.] – co czwarty jest przestępcą. Unia niesie nam zagrożenie. Niech se wsadzą gdzieś to ich zwiększenie poziomu. My sobie sami potrafimy ogródki wysprzątać. To, że dali te ciągniki - prawie każdy jeden jest zadłużony - podkreśliła na antenie Radia ZET.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Ile kosztuje życie Europejczyka w Egipcie? "Niektóre produkty są absurdalnie drogie"

Zaznaczyła też, że rolnicy nie chcą pieniędzy. - My chcemy opłacalnej produkcji! Nam nikt niczego nie musi dawać. My sobie tymi łapami wypracujemy! - zapewniła.

Ciągniki, które zostały zakupione, to są zagraniczne ciągniki, a nie polskie, a te pieniądze, które niby nam tak UE daje - wróciły do nich! Nie zostały w polskiej gospodarce - kontynuowała.

Beger przejechała się po Kołodziejczaku

Renata Beger w trakcie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim ostro wypowiedziała się na temat wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka. Stwierdziła, że "balansuje słowami, a konkretów nie ma".

Większy szacunek zdobyłby, gdyby był razem z rolnikami. Dla mnie sprzedał się za 30 fałszywych srebrników i wszedł do rządu. Po co wszedł do rządu? Myśli, że ktoś go tam uszanuje? Przecież on tego nie widzi, że go wykorzystują, jest za młody jeszcze?! - zapytała wymownie.

Poza tym pokusiła się o hipotezę, że szef Agrounii dołączył do rządu, "bo myślał, że tam dostanie duże pieniądze, poudaje trochę i będzie ładnie".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić