Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Niedziela handlowa do likwidacji? Ważne informacje o zakazie handlu

49
Podziel się:

Trwają konsultacje rządu Mateusza Morawieckiego ze związkami zawodowymi oraz branżą handlową co do wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej. Miałaby ona przypadać w grudniu lub w styczniu. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu.

Niedziela handlowa do likwidacji? Ważne informacje o zakazie handlu
Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej (Twitter)

W poniedziałek Piotr Müller pytany był w telewizji TVP Info, o możliwość wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Jak przyznał rzecznik rządu, rozważana jest taka możliwość. Müller zaznaczył jednak, że na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów, w grudniu są przewidziane wyłącznie dwie niedziele handlowe.

Będzie kolejna niedziela handlowa w grudniu? "Jesteśmy otwarci na debatę"

Jak podkreślił rzecznik, rząd jest otwarty na debatę na temat wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej. Według Müllera, na spotkaniach konsultacyjnych podnoszone są takie pomysły. Niektórzy postulują także wprowadzenie nadprogramowej niedzieli handlowej w styczniu.

Jesteśmy w toku debaty ze związkami zawodowymi oraz branżą handlową, decyzje co do dodatkowej niedzieli nie zapadły – powiedział Müller.

Zamknięte hotele, otwarte stoki narciarskie. Rzecznik rządu tłumaczy

Rzecznik rządu był także pytany w TVP Info o kwestię zamknięcia stoków narciarskich. Jak zaznaczył, w projekcie rozporządzenia dotyczącego obostrzeń nie było decyzji o zamknięciu stoków. Müller dodał, że w tej sprawie prowadzono konsultacje z branżą turystyczną.

Główny Inspektorat Sanitarny ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, czyli że stoki nie będą zamykane – podkreślił Müller.

Rzecznik rządu zaznaczył, że w okresie świątecznym zamknięte będą hotele. Müller zapewnił jednak, że branża turystyczna będzie mogła liczyć "na szerokie wsparcie" rządowe. Jak poinformował, wszystkie podmioty gospodarcze objęte restrykcjami będą mogły skorzystać z tarczy antykryzysowej.

Kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z Polskiego Funduszu Rozwoju zostaną uruchomione niezwłocznie po tym, jak Komisja Europejska zaakceptuje nasze plany. Ten rodzaj pomocy publicznej musi to przejść specjalną unijną procedurę, ale powinna się ona zakończyć na przełomie grudnia i stycznia – stwierdził.

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić