Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Niedziele handlowe 2020. 23 sierpnia jest niedziela handlowa? Gdzie zrobisz zakupy?

6

Jak zwykle przed weekendem wielu z nas zastanawia się, czy nadchodząca niedziela to niedziela handlowa. Warto to wiedzieć, by móc rozsądnie zaplanować większe zakupy. Czy zatem 23 sierpnia sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy w niedziele?

Niedziele handlowe 2020. 23 sierpnia jest niedziela handlowa? Gdzie zrobisz zakupy?
Niedziele handlowe 2020 (pixabay)

Niedziele handlowe 2020

Które niedziele w 2020 roku są handlowe? Według zmiany, jaka zaszła w styczniu, w tym roku jest tylko 7 niedziel handlowych. Dla porównania, w 2019 roku każda ostatnia niedziela miesiąca była handlowa.

Czy 23 sierpnia jest niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych 2020, niedziele, kiedy można zrobić zakupy, wypadają w niektóre miesiące. Za nami już właściwie 4 niedziele handlowe, które były w styczniu, w kwietniu i w czerwcu (w kwietniu, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, były aż 2 niedziele handlowe).

Czy 23 sierpnia to niedziela handlowa? Skoro zostało nam jeszcze 3 niedziele handlowe w 2020 roku, to kiedy one wypadają? Jak się okazuje, jedna jest w sierpniu, a kolejne dopiero w grudniu, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Niedziela 23 sierpnia nie jest jednak niedzielą handlową. Najbliższa przypada dopiero za tydzień, 30 sierpnia.

Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę 23 sierpnia?

Chociaż 23 sierpnia nie jest niedziela handlowa, to jednak w niektórych miejscach zrobisz zakupy. Z zakazu handlu są wyłączone sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express), w których w niedzielę pracuje właściciel. Podobnie jest z małymi sklepami na osiedlach czy na wsiach - za ladą musi stać właściciel. Dodatkowo w niedzielę 23 sierpnia można zrobić zakupy na dworcach, w sklepach z pamiątkami, z tytoniem, w piekarniach i cukierniach, na stacjach paliw czy w aptekach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić