Anna Machnio| 

Niedźwiedź skoczył na radiowóz. Policjant ledwo uszedł z życiem

27

Niedźwiedź zeskoczył ze stromego zbocza wprost na radiowóz. Samochód został kompletnie zdewastowany. Akcja rozegrała się w północnej części stanu Kalifornia. Zastępca szeryfa hrabstwa Humboldt prowadził samochód policyjny, gdy nagle został zaatakowany przez niedźwiedzia.

Niedźwiedź skoczył na radiowóz. Policjant ledwo uszedł z życiem
(Facebook.com, Caltrans District 1)

Według lokalnych władz, zastępca szeryfa hrabstwa Humboldt jechał drogą nr 96, po tym jak otrzymał wezwanie w sprawie przedawkowania narkotyków w miejscowości Orleans, niedaleko z granicą stanu Oregon.

Nagle na samochód skoczyło olbrzymie zwierzę. Okazało się, że był to niedźwiedź. Swoim ciałem zmiażdżył maskę i przednią szybę. Samochód policyjny uderzył w nasyp i przewrócił się na bok. Kierowca miał wiele szczęścia. Zdołał uciec bez poważnych obrażeń. Za chwilę pojazd stał już w płomieniach.

Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu, pożar pochłonął także pół ara okolicznego terenu, zanim został zatrzymany przez strażaków. Po spowodowaniu wypadku niedźwiedź natychmiast uciekł.

O wydarzeniach poinformował na Facebooku kalifornijski departament transportu "Caltrans District 1", dodając ostrzeżenie dla podróżujących w tym rejonie:

Podróżnym przypomina się o zachowaniu czujności podczas eksploracji pięknych dróg i natury naszego dystryktu. Niedźwiedzie, łosie i jelenie to tylko niektóre ze stworzeń zamieszkujących nasz nadmorski dom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić