aktualizacja 

Nieletni złodzieje w Wielkopolsce. 9-latka wynosiła ze sklepu zabawki

6

Policjanci z Wągrowca w ubiegłą środę zatrzymali 15- i 16-latkę, które ukradły ze sklepowych półek towary spożywcze i przemysłowe o wartości 82 zł. Sprawą nieletnich ma się zająć Sąd Rodzinny. Funkcjonariusze zwracają jednak uwagę, że problem kradnących dzieci jest dużo szerszy, niż mogłoby się wydawać.

Nieletni złodzieje w Wielkopolsce. 9-latka wynosiła ze sklepu zabawki
Wielkopolscy policjanci zwracają uwagę na problem kradnących dzieci (Getty Images)

W przypadku zatrzymanych nastolatek, towary wróciły na półki sklepowe w nienaruszonym stanie. Wielkopolscy funkcjonariusze przyznają, że nie ma miesiąca, żeby nie mieli do czynienia z podobnymi przypadkami. We wrześniu zatrzymano 9-latkę, która z jednego ze sklepów wynosiła zabawki.

Kradzież latających spinnerów została ujawniona przez ochronę sklepu, a zarejestrowana na przemysłowym monitoringu. Okazało się że dziewczynka dwukrotnie – dzień po dniu – pojawiła się w markecie, gdzie po rozpakowaniu zabawki schowała ją w ubraniu. W ten sposób zginęły 4 zabawki – relacjonują mundurowi.

Do pokrycia kosztów zabawek została zobligowana mama dziewczynki. Sprawą w tym przypadku również zajmie się sąd rodzinny.

9-latka kradnąca zabawki, 15-latki kradnące chipsy. Policja apeluje

Na tym jednak przykłady kradzieży dokonywanych przez dzieci i młodzież się nie kończą. W październiku policja otrzymała zgłoszenie od właściciela jednego ze sklepów w Wągrowcu.

Na nagraniu dostarczonym przez zawiadamiającego widać jak trzy nastolatki sięgały po różne produkty spożywcze – słodycze, chipsy, jedna z nich zdecydowała się również na kradzież.

W tej historii złodziejki miały od 14 do 15 lat. Policjanci apelują do rodziców o uważne obserwowanie swoich pociech. Problem ma bowiem w ostatnim czasie narastać.

Czytaj także:

Obejrzyj także: Kraków: złodziejki przyłapane na gorącym uczynku. Kradły w kościele

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić