o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Milicja w odwrocie. Niesamowite sceny na Białorusi

230
Podziel się

Protestujący Białorusini znaleźli nowy sposób na walkę z pacyfikującymi ich milicjantami. Postanowili złożyć wizytę milicjantom z OMON-u w ich jednostce. Ci musieli w popłochu wracać do swojej bazy.

Milicja w odwrocie. Niesamowite sceny na Białorusi
Białoruskie służby musiały w popłochu wracać do swojej bazy (Twitter)
bDgvdsXV

Nie ustają protesty na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich z 9 sierpnia. Demonstranci znaleźli nową metodę walki z milicją. Przeprowadzili szturm na bazę OMON-u w dzielnicy Uruczcza.

Setki milicjantów musiało nagle zawrócić do swojej jednostki, kiedy okazało się, że ta jest atakowana przez demonstrantów. To właśnie w Uruczczy żyją i trenują milicjanci ze specjalnej jednostki OMON, służącej do pacyfikacji protestów. O zdarzeniu poinformował na Twitterze białoruski działacz społeczny i dziennikarz Franciszak Wiaczorka.

Jak stwierdził Wiaczorka, wystarczył jeden krótki post w sieci, aby nastąpił odwrót OMON-u. W poście zachęcano Białorusinów do szturmu na jednostkę OMON-u.

bDgvdsXX
Oni nie mogą się już czuć bezpieczni - napisał dziennikarz.

Czytaj także:

Protesty na Białorusi. Demonstranci odbijają swoich z rąk milicji

Demonstranci znajdują coraz to nowsze sposoby walki z próbującą stłumić protesty milicją. Zamieszczane w internecie nagrania pokazują, jak odbijają swoich współdemonstrantów z rąk funkcjonariuszy. Okazuje się, że czasami krzyk może być w takiej sytuacji bardzo pomocny.

bDgvdsYd

Czytaj także:

OMON-owcy bili człowieka. Wtem przybyła odsiecz

Wcześniej internet obiegło nagranie z Witebska, na którym czterej OMON-owcy bili bezbronnego człowieka. Nie został jednak pozostawiony sam sobie. Z odsieczą przybyło kilkudziesięciu protestujących.

Kiedy milicjanci zorientowali się, że stracili przewagę liczebną, natychmiast puścili manifestanta. Funkcjonariusze OMON-u próbują najczęściej wyciągać z tłumu pojedyncze osoby. Łatwiej jest im w ten sposób ich spacyfikować.

bDgvdsYe

Protesty na Białorusi

Na całej Białorusi trwają protesty przeciwko prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence, który odpowiedzialny jest za sfałszowane wybory. Służby mundurowe wysyłane są do tłumienia i rozganiania antyrządowych zgromadzeń. Demonstracje mają miejsce w największych białoruskich miastach: Mińsku, Grodnie, Homlu, Brześciu i Witebsku.

Obejrzyj także: Pomógł protestującemu w ucieczce. Internet gratuluje temu białoruskiemu taksówkarzowi

bDgvdsYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(230)
melo
miesiąc temu
ani kroku w tył ludzie !!! walczcie o swoją wolność !! jesteśmy z Wami
polakjeden
miesiąc temu
Znajdźcie ich mieszkania i odwiedzajcie rodziny. Opowiadajcie co robią ludziom. Wykrzykujcie Ich nazwiska.
Białoruś
miesiąc temu
Dobrze, walczyć !!!
bDgvdsYz
dfgdgdgfg
miesiąc temu
milicja czy policja w kazdym panstwie nie ma szans przy starciu z narodem:) liczebność mówi sama za siebie ... panowie policjanci sobie narobili bigosu na białorusi ... wojsko tez ma określoną liczbe mundurowych ... nie da sie spacyfikować takiej ilości ludzi
Swojak
miesiąc temu
Jak śpiewano w Polsce ,chcemy bić zomo,
Najnowsze komentarze (230)
ninja1968
4 tyg. temu
przyjdzie czas ze nas gnebili ale my slowianie staniemy murem nas sie nieda sie pokonac my bogu sluzymy
ninja1968
4 tyg. temu
ja kocham swoj kraj sie niego nie wyrzkne przed mojim bogiem jestem polakiem jestem slowianinem kocham slowian
Zygmunt
4 tyg. temu
"Przeprowadzili szturm na bazę OMON-u w dzielnicy Uruczcza." - to co baza była nie chroniona? Paru by odstrzelili i żarty by się skończyły.
Hej
4 tyg. temu
Skonczcie z tym Ciamajdanem.Brawo Lukasenko!Bron przed grabieza swojej ojczyzny..
Hej
4 tyg. temu
A skad wiesz ,ze sfalsowano wybory.Byles w komisji czy Twoj guru tak ci kazal napisac.
zyp
4 tyg. temu
W Polsce to mamy wolność nie trzeba protestów aby dostać kulkę w plecy czy w klatę albo z komisariatu wyniosą w trumnie
Zdziwiony
4 tyg. temu
O co oni walczą?Chcą być niewolnikami innego pana?
putin
4 tyg. temu
brawo i to jest pomysł , jak zatrzymują niech masy ludzi pchają się same do tych furgonetek aby je zapełnić ,niech wchodzą na siłę do aresztów aby je zapełnić
bDgvdsYr
antosiowo2
4 tyg. temu
Super taksówkarz!Żeby każdy tak pomagał...
???
4 tyg. temu
to tak jak w Polsce... a z czasem ci co biją będą bici i skazani na biede...
Boleslaw
4 tyg. temu
Drodzy Bracia Bialorusini, Szanowny Panie Prezydencie Lukaszenka.czas na zgode , nie dajcie sobą manipulowac. Ci co protestuja chca nie falszowanych wyborow, ale z tego co wiem nie potrzebne bylo ich falszowanie, wiecej niz 40 % glosowalo na Pana, zaden opozycjonista nie mial tyle glosow. Pana usprawiedliwia NADGORLIWOSC komisji wyborczych, ktore zawyzaly wyniki tworzac ABSURD wyborczy.Bracia Bialorusini musicie zrozumiec , ze przez te wszystkie kadencje Wasz Prezydent OBRONIL Bialorus przed upadkiem fabryk, kolchozow i dokonal bardzo pozytywnych zmian w Waszym kraju. To mimo "dyktatury" pozytywna postac i prawdziwy Patriota Bialorusi. Broni siebie i broni tego co moze gdy wladze przejmą niedoswiadczeni politycy. Zapamietajcie moje slowa : za iles tam lat bedziecie stawiac LUKASZENCE pomniki...
aaa
4 tyg. temu
Polska niczym nie różni się od Białorusi takim samym aparatem jak Omon jest policja
franz
4 tyg. temu
Życzymy narodowi białoruskiemu i Prezydentowi Łukaszence Wszystkiego Dobrego i żeby opanowali ciamajdan przeniesiony wprost z Ukrainy przez tych, którzy już tam żądzą.
raf
4 tyg. temu
ani krok do tyłu ludzie ,na pewno znajdzie się motorówka i podstawiony nowy święty ,uczciwy prezydent i będziecie zadowoleni, zapewniam was żaden was nie okradnie a napewno wasze UB poniesie porażkę. Wasze UB pewnie ma już swojego Kwaśniewskiego i pierwszą Damę, u nas grypsy puszczała o butach zielonych= dolar,rozm. europejski=Euro ,poczytajcie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić