Niemcy. Ponad 100 bojowników ISIS wróciło do kraju

212

Zdaniem władz aż jedna trzecia bojowników ISIS powróciła do Niemiec. Kraj zdecydował się na "holistyczne podejście" do sprawy. Wprowadzona zostanie deradykalizacja i reintegracja.

Bojownicy ISIS powrócili do Niemiec.
Bojownicy ISIS powrócili do Niemiec. (Getty Images)

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o powrocie ponad 100 członków ISIS do kraju. "Władze bezpieczeństwa uzyskały informację o tym, że aktywnie uczestniczyli w walkach w Syrii i Iraku" - podano podczas konferencji prasowej.

Niemcy. Do kraju wrócili bojownicy ISIS

Ministerstwo dodało, że te osoby "zostały poddane śledztwu policyjnemu i sądowemu". Liczba dochodzeń mieści się w "dwucyfrowym przedziale". Zdaniem władz aż 1060 bojowników ISIS wyjechało z Niemiec do Syrii lub Iraku, z których jedna trzecia już powróciła.

Wobec tych osób, które zdążyły wrócić do Niemiec, zostanie wszczęte postępowanie, które będzie zakładało deradykalizację i reintegrację. Kilku podejrzanych członków organizacji przestępczej przebywa obecnie w więzieniach w Iraku, Syrii lub Turcji. Tureckie władze podkreśliły jednak, że ich kraj "nie jest hotelem dla członków ISIS".

W czwartek niemieckie władze aresztowały dwie kobiety, z których jedna jest podejrzana o bycie członkiem grupy terrorystycznej. Aresztowano je na lotnisku we Frankfurcie. Jak podaje "Genocide Network", wielu podejrzanych, którzy powracają do kraju, jest obciążonych zarzutami o terroryzm, ale w ich ojczystym kraju. Jednak wiele z tych zarzutów uległo już przedawnieniu.

Zobacz także: Wielkie testy Rosji. Pokazali nowy samolot szturmowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić