Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 
aktualizacja 

Niemcy: Koszmarny wypadek w Legolandzie. Dziesiątki rannych!

140

Do wypadku kolejki górskiej w Legolandzie w Niemczech doszło w czwartkowe popołudnie 11 sierpnia. Co najmniej 34 osoby są ranne. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają już odpowiednie służby.

Niemcy: Koszmarny wypadek w Legolandzie. Dziesiątki rannych!
Niemcy: Koszmarny wypadek w Legolandzie. Dziesiątki rannych! (CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons, Stefan Senger)

Do dramatu doszło w Legolandzie w niemieckiej miejscowości Guenzburg. Jak wynika z pierwszych doniesień, w wypadku kolejki górskiej uczestniczyło kilkudziesięciu klientów parku rozrywki. W wyniku zdarzenia ranne zostały co najmniej 34 osoby.

Do koszmarnego wypadku doszło w czwartek 11 sierpnia po południu. Jak podają niemieckie i brytyjskie media, na rollercoasterze najprawdopodobniej zderzyły się dwie kolejki. - Jeden wagon zderzył się z drugim, który hamował podczas przejażdżki "Ognistym Smokiem" w Guenzburgu - pisze "The Guardian".

Niemcy: Dramat w Legolandzie. Dziesiątki rannych

Nie od razu było jasne, dlaczego doszło do wypadku w Legolandzie. Jak przekazał rzecznik parku niemieckiej agencji DPA, zdarzenie miało miejsce na stacji kolejki górskiej "Ognisty Smok".

Wspomniana atrakcja pozwala klientom najpierw przejechać przez zadaszony i zaciemniony obszar parku. Następnie jedzie się już na świeżym powietrzu, na dłuższym odcinku z kilkoma zakrętami. Według informacji parku, kolejka górska porusza się z prędkością około 29 km/h.

Z pierwszych doniesień wynika, że co najmniej 34 osoby zostały ranne. Niewykluczone jednak, że liczba ta jeszcze się zmieni. Na miejsce wysłano trzy śmigłowce ze strażakami i ratownikami. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

Jak podaje niemiecki serwis "BR24", większość pasażerów doznała stłuczeń oraz otarć. Jedna osoba jest poważnie ranna. Dokładne szczegóły na temat stanu pasażerów "Ognistego Smoka" nie są jeszcze znane.

Legoland w Guenzburgu został otwarty w 2002 roku. Jest jednym z najsłynniejszych parków rozrywki LEGO w tej części Europy. Jest chętnie wybierany przez turystów z Polski. Obecnie w parku znajduje się 10 obszarów tematycznych z ponad 60 atrakcjami dla gości w różnym wieku.

Zobacz także: Najlepsze miejsce na urlop z dzieckiem. Legoland w Billund
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić