Niemiec handlował narkotykami. Tak dorabiał do emerytury

51

82-letni Niemiec, emerytowany marynarz, handlował narkotykami. Przed sądem tłumaczył, że w ten sposób chciał dorobić do swej skromnej emerytury w wysokości 800 euro (czyli w przeliczeniu na polską walutę ponad 3,5 tysiąca złotych). Wymiar sprawiedliwości potraktował go jednak bardzo łagodnie. Tak to uzasadnił. Możecie być zdziwieni.

Niemiec handlował narkotykami. Tak dorabiał do emerytury
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, ownza)

O temacie pisze właśnie szerzej "Associated Press". Marynarz na emeryturze, 82-letni Niemiec, wierzył, że wymyślił idealny patent na "biznes". Srogo się jednak pomylił.

Emeryt rozprowadzał marihuanę do osób nią zainteresowanych. Inkasował za to naprawdę niemałe kwoty. Tak dorabiał do - jego zdaniem niskiego - świadczenia emerytalnego. W końcu jednak zainteresowali się nim mundurowi. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Właśnie zapadł wyrok.

Usłyszał wyrok za handel narkotykami. Sąd dał mu "ostatnie ostrzeżenie"

Jak informuje "Associated Press", w poniedziałek, 5 czerwca bieżącego roku, Niemiec usłyszał wyrok w zawieszeniu od sądu w mieście Aurich (na północy kraju). Mężczyzna nie pójdzie do więzienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policja lubelska w akcji. Grupa handlująca bronią bez zezwolenia została rozbita

Warto podkreślić, że wcześniej prokuratura zwróciła się do sądu o wymierzenie mężczyźnie - w tej konkretniej sprawie - kary w postaci 34 miesięcy pozbawienia wolności (za handel narkotykami).

Zaznaczała, że emeryt ma długą przeszłość kryminalną (24 wcześniejsze wyroki skazujące) oraz aktualnie istniejący wyrok w zawieszeniu. Na nic się to jednak zdało.

"Ostatnie ostrzeżenie" dla seniora. Taki wyrok wydał sąd

Wymiar sprawiedliwości zszokował śledczych decyzją. W wyroku w zawieszeniu zaznaczył, że zrobi wyjątek i niedawne przestępstwa 82-latka sklasyfikuje tym razem jako te... "mniej poważne". Taki krok uzasadnił m.in. szczególnymi okolicznościami i złym stanem zdrowia seniora.

Przewodniczący składu sędziowskiego podczas odczytywania wyroku, wyjaśnił, że daje Niemcowi "ostatnie ostrzeżenie".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić