Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Niepokój w Azji. Tajfun Ulisses przybiera na sile

3
Podziel się:

Tajfun Ulisses coraz groźniejszy. Prognozy pokazują, że siła wiatru będzie dochodziła nawet do 170 km/h. Żywioł zmiecie z powierzchni ziemi wszystko, co spotka na swojej drodze.

Niepokój w Azji. Tajfun Ulisses przybiera na sile
(Regional and Mesoscale Meteorology Branch)

Sytuacja na Filipinach się pogarsza. Sygnały radarowe ostrzegają przed tajfunem, który przybiera na sile. Będą występować wiatry o prędkości od 121 k/h do 170 km/h. Tak silnie wiało będzie co najmniej przez 18 godzin.

Alarm burzowy został podniesiony w kilku prowincjach. Wśród nich są miejsca, gdzie wciąż walczy się ze szkodami, które przyniósł poprzedni tajfun - Super Typhoon Rolly (znany również jako "Goni").

W tym roku to 21 burza w tym kraju. Nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak superburza nawiedziła region Bicol. Przewiduje się, że Ulysses dotrze na ląd nad wyspami Polillo i kontynentalnym Quezon między środą wieczorem a wczesnym czwartkiem, przekroczy Środkowy Luzon i wyłoni się nad zachodnim wybrzeżem Zambales w czwartek.

Tajfun Ulisses uspokoi się, gdy przekroczy Luzon. Zamieni się wtedy w lekkie lub umiarkowane opady deszczu, które nie będą stanowiły zagrożenia. Do tej pory jednak tajfun będzie przybierał na sile.

Nie tylko silny wiatr stanowią zagrożenie. Podczas obfitych lub długotrwałych opadów, zwłaszcza na obszarach, które są bardzo podatne na te zagrożenia i gdzie wcześniej odnotowano ulewne deszcze mogą wystąpić osunięcia ziemi i strumienie obciążone osadami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
oldie
2 lata temu
zmiecie wszystko na swojej drodze? nie ma tam swiatyni opatrznosci?
DAN.338
2 lata temu
Dobry Biden a zły Trump lub zły Biden i dobry Trump czyli tłoczona opinia zależna od chwilowej koniunktury lub widzimisię podrzędnego pismaka. Cały czas wieczne straszenie ludzi . Jak nie choroby to wulkany. jak nie wulkany to uchodźcy , potem znowu epidemie , globalne ocieplenie i straszenie zalaniem połowy świata przez wodę z topniejących lodowców , zimna wojna , zatrute powietrze , zatrute jedzenie, zatruta woda , obniżanie się poziomu wód gruntowych, powodzie , pożary, lawiny błotne , usunięcia ziemi , Świńska grypa, Ebola, Ptasia Grypa , Sars , Zica, awarie w elektrowniach atomowych, wyścig zbrojeń, III wojna światowa może być lada dzień , tsunami , masowe wymieranie gatunków , ropa się kończy , krach na giełdzie, bezrobocie ,nadchodzi kolejny kryzys , codzienne doniesienia ile osób zmarło na COVID-19 w Polsce i na świecie, susza ,tysiące ofiar wypadków drogowych , wszechobecny rasizm , ksenofobia ...itd. Koniecznie jeszcze niech każdy dopisze sobie różne fakty ze swojego podwórka , oczywiście w dużych ilościach żeby się wystraszyć na maksa , żeby całkowicie odechciało się żyć. Następnie proszę położyć do łóżka i czekać na kostuchę . Przecież na Świecie nic dobrego się nie dzieje, tylko zarazy , śmierć i tragedie. Jesteśmy masowo karmieni negatywami, pozytywnych informacji jak na lekarstwo. Na zasadzie 95 procent złych informacji i może 5 procent dobrych , które giną w natłoku tych złych. Media robią bardzo zła robotę i żerują na taniej sensacji, ponieważ ludziom dobrze ona się sprzedaje, a sprzedaż nie ważne czego - nawet nic nie wartych śmieci informacyjnych - to podstawa bo z tego jest kasa /np.z reklam/.Najwyżej się coś zdementuje gdy ktoś wykryje fake newsa czyli zwykłe kłamstwo .Najważniejsze , że info poszło w świat ,a że coś się nie wydarzyło, nigdy nie wydarzy , albo jest stekiem bzdur wyssanych z paca - kogo to obchodzi . Biznes is biznes. Ogłupianie , totalna dezinformacja i straszenie społeczeństwa przez media na całym Świecie jest na porządku dziennym .
Lolek
2 lata temu
Siłę wiatru określamy w km/h?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić