aktualizacja 

Niepokojące nagrania z Syberii. Internauci: "Bóg pokarał Rosję"

Dramatyczne wieści z Syberii. W tej dzikiej części Rosji wybuchły ogromne pożary. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania zarejestrowane przez mieszkańców tego obszaru, a na mapach satelitarnych widać skalę żywiołu. "Kara boska", "to za wojnę" - twierdzą kąśliwie internauci.

Niepokojące nagrania z Syberii. Internauci: "Bóg pokarał Rosję"
Mapa satelitarna Syberii. Pokazuje, co dzieje się aktualnie w atmosferze nad tym regionem. (Twitter)

Czy na Rosję spadła kara? Czarny humor dopisuje internautom, którzy zobaczyli nagrania z Syberii. Jak podaje niezależny białoruski portal NEXTA, który opublikował materiał, te ogromne pożary odnotowano w rejonie Nowosybirska, Krasnojarska i Omska.

Hektary lasu płoną, co wyniszcza faunę i florę. Za sprawą płomieni do atmosfery przedostają się gigantyczne ilości dwutlenku węgla. Szczególnie dramatyczne jest to w kontekście doliny Tunkińskiej, w Republice Buriacji, gdzie znajdują się bagna Koymor, podaje gazeta "The Siberian Times". Występują tam rzadkie gatunki roślin, których nie spotkamy nigdzie indziej.

Nie tylko lasy. Spłonęły dobytki Rosjan

Pożar trawi nie tylko roślinność. W pobliżu Kanska, na wschód od Krasnojarska, spłonęło kilkadziesiąt domów, czytamy na Twitterze serwisu ilmeteo.net. Wielu Rosjan utraciło swoje dobytki.

Skalę pożaru ukazują płomienie, które sięgają kilku metrów. Sam dym widoczny jest nawet z kilkunastu kilometrów, z sąsiednich obwodów. Warto dodać, że pożary w tym miejscu zdarzają się często. Podobna sytuacja miała miejsce w roku 2021, latem, na północy Syberii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić