aktualizacja 

Niepokojące wieści. Naukowcy wykryli nową, włoską odmianę COVID-19

8

Włosi bardzo mocno odczuli skutki pandemii koronawirusa. Niestety, wciąż nie zdołali się z nią rozprawić. Co gorsza, w Brescii odkryto "włoską odmianę" COVID-19.

Niepokojące wieści. Naukowcy wykryli nową, włoską odmianę COVID-19
Odkryto włoską odmianę koronawirusa (Pixabay)

Oficjalne informacje wskazują na to, że ten wariant koronawirusa "krążył we Włoszech już w sierpniu". Na polsatnews.pl możemy przeczytać, że ta odmiana jest "bardzo podobna do osławionego angielskiego wariantu".

To jednak nie wszytko. Profesor Caruso (dziekan wydziału mikrobiologii i mikrobiologii klinicznej na uniwersytecie w Brescii, oraz dyrektor laboratorium w tamtejszym szpitalu) ocenił, że włoska odmiana koronawirusa "poprzedza" tę, którą odkryto we wrześniu w Wielkiej Brytanii.

Koronawirus. Włoska odmiana odkryta przypadkowo

Okazuje się, że włoska odmiana koronawirusa została odkryta zupełnie przypadkowo. Doszło do tego podczas obserwacji utrzymującej się nietypowej infekcji u pacjenta, który chorował na COVID-19 w kwietniu.

Czy możliwe jest to, że szczepionka nie zadziała na ten wariant zarazy z Chin? Teoretycznie nie, gdyż preparat wywołuje "kompleksową reakcję" na różne obszary białka Spike koronawirusa - stwierdził Caruso.

Wkrótce ma to być zweryfikowane. To oczywiście dzięki procesowi szczepień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić