o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Niepokojące wieści z Niemiec. Nowa mutacja COVID-19

133
Podziel się

U naszych zachodnich sąsiadów odkryto nową mutację koronawirusa. Różni się ona od odmian zauważonych do tej pory w Wielkiej Brytanii i RPA – donosi "Deutsche Welle". Lekarze nie wiedzą jeszcze, czy ten wariant koronawirusa jest groźniejszy od innych.

Niepokojące wieści z Niemiec. Nowa mutacja COVID-19
(Getty Images)
bDIKYUEl

Nowy szczep koronawirusa odkryto w Bawarii na południu Niemiec. Zakażenie nim potwierdzono u 35 spośród 73 nowych przypadków COVID-19 wśród pacjentów szpitala w Garmisch-Partenkirchen, znanym ośrodku narciarskim. Dyrektor placówki medycznej Frank Niederbühl podkreśla, że jak dotąd nie są znane dokładne właściwości nowej odmiany.

Sam fakt, że jest to nowy wariant, nie oznacza, że jest on bardziej zaraźliwy – powiedział dyrektor szpitala.
bDIKYUEn

Nowy szczep koronawirusa. Odkryto go w Niemczech

Wariant ten różni się od niedawno odkrytych mutacji w Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki. Próbki patogenu zostały przekazane do berlińskiej kliniki Charité. Zastępca dyrektora szpitala w Ga-Pa Clemens Stockklausner podkreślił, że wymagane są dalsze badania.

Musimy poczekać na określenie pełnej sekwencji genetycznej wirusa. W tej chwili trudno w ogóle powiedzieć, czy ta mutacja ma jakiekolwiek znaczenie kliniczne – stwierdził Stockklausner, cytowany przez "Deutsche Welle".

Odkryte wcześniej brytyjska i południowoafrykańska mutacje SARS-CoV-2 nie są bardziej śmiertelne niż podstawowy wariant. Ze względu na szybkość rozprzestrzenia się wywołały jednak większą liczbę infekcji. Z tego powodu w Wielkiej Brytanii i RPA wzrosła liczba osób hospitalizowanych oraz ofiar śmiertelnych.

bDIKYUEt

Doniesienia o niemieckiej mutacji koronawirusa zbiegły się w czasie ze słowami ministra zdrowia Jensa Spahna na temat takich sytuacji. Stwierdził on, że w Niemczech robi się zbyt mało badań pod kątem sekwencjonowania wirusa. Niemieckie laboratoria są zobowiązane do ciągłego monitorowania mutacji COVID-19.

Koronawirus w Niemczech. Obostrzenia zostaną zaostrzone

Jak donosi "Deutche Welle", we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się z szefami niemieckich krajów związkowych w sprawie kryzysu związanego z pandemią. Miała rozmawiać na temat zaostrzenia lub przedłużenia obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Obecne wygasają 31 stycznia.

Liczba nowych infekcji COVID-19 rośnie w Niemczech lawinowo, a 30 grudnia odnotowano w kraju rekordową liczbę ponad 49 tys. zakażonych osób. Instytut Roberta Kocha podał, że w ciągu ostatniej doby na terenie kraju nowych zakażeń było zaledwie 7141, dodając jednocześnie, że brakuje danych z Bawarii oraz Nadrenii-Palatynatu. Łączna liczba infekcji w Niemczech przekroczyła niedawno 2 mln, na COVID-19 zmarło u naszych zachodnich sąsiadów ponad 49 tys. osób.

bDIKYUEu

Obejrzyj także: Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIKYUEv
bDIKYUEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
Bigi
miesiąc temu
Ludzie powoli mają już dość tego wirusa o przestają na niego zważać. Dlatego co tydzień będziemy słyszeli o nowej mutacji aby wzbudzić obawy i strach. Mieliśmy już nawet mutacje Czeską
bravo
miesiąc temu
czy to inżynierowie,lekarze i naukowcy z Afryki i Azji,milionami przez Makrelę sprowadzeni do Niemiec,w końcu coś wyprodukowali?
Ekspert
miesiąc temu
No to jeszcze jedna szepionke dla plebejuszy poprosimy. Nie bez powodu unia europejska zamowila 2.5 miliarda szczepionek na pol miliarda ludzi w Europie. Komus trzeba to wcisnqc.
bDIKYUEP
niepoprawny
miesiąc temu
Czeska mutacja nazwana nieoficjalnie na cześć odkrywcy NIEDZIELSKI-21 atakuje wszędzie tylko nie w Czechach. Tym razem ofiarami padło 35 osobników rasy aryjskiej... :D
Apis
miesiąc temu
Chińskie biologiczne laboratorium w Wuhan jest własnością Glaxosmithkline, który zupełnie przypadkowo jest również posiadaczem firmy Pfizer, która z kolei produkuje szczepionkę przeciw wirusowi, który incydentalnie wymknął się z powyżej wymienionego laboratorium, które przypadkiem zostało założone przez dr Fauci, dyrektora amerykańskiego Center for Disease Control (amerykański SANEPID) , który to incydentalnie promuje wspomnianą szczepionkę. Koncern Glaxosmithkline przypadkowo zarządzany jest przez finansistów Black Rock, którzy również całkiem przypadkowo kierują finansami fundacji Sorosa „Open Fundation Society”. Również przez przypadek Soros jest właścicielem firmy Winterthur, która przypadkiem wybudowała wspomniane na wstępie laboratorium w Wuhan i została wykupiona przez niemiecki Allianz, którego udziałowcem jest incydentalnie Vanguard, który to również przypadkowo jest udziałowcem wymienionego uprzednio Black Rock, który to incydentalnie mieni się być kontrolerem banków centralnych i zarządza jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego. Z zupełnego przypadku, Black Rock jest również głównym akcjonariuszem firmy Microsoft, której właścicielem jest przypadkowo Kill (Bill) Gates, który z kolei posiada udziały firmy Pfizer, która sprzedaje cudowną szczepionkę i przypadkowo jest głównym sponsorem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
Najnowsze komentarze (133)
Srovid 1984
miesiąc temu
Ta nowa mutacją nazywa się nwo
Doktor x
miesiąc temu
Zadziwiające że znów na Bawarii, wszystko co najgorsze tylko tam, żeby tylko ludzie nie jeździli w góry,jeden n największych kurortów w Europie musi być nieczynny..
Hula la
miesiąc temu
Zmutowane rządy na całym świecie,co jeszcze wymyślą. Ja się pytam czy przy grypie są inne objawy nie to takie same są mutacje tych którzy chcą nas zastraszać. Nie wierzymy w bajki jesteśmy za duzi
Morfeusz
miesiąc temu
Alez ja sie boję tego wirusa hehe😂😂😂
8787
miesiąc temu
Ale szczepionka już jest na "ukończeniu" i będzie obowiązkowa
Xxxxx
miesiąc temu
To wszystko oszustwo polityczne. Coraz mniej chorych a zakazy bez zmian. Wszyscy politycy będą się w piekle smażyć. Oszuści teraz zarabiają na maseczkach oby prawda wyszła na jaw.
Emigrant
miesiąc temu
Szkoda ze nie wspomnieli ile im ludzi po szczepieniu w domach starców umiera. W jednym, w którym znajoma pracuje umarło 9. W prasie cisza
Jurko
miesiąc temu
Wow teraz każdy kraj będzie miał swojego , a jak taki słowiański połączy się z germańskim to chyba bomba biologiczna będzie .
bDIKYUEH
3-30
miesiąc temu
od roku 1917 nie udało się skonstruować szczepionki na grypę i HIV. Też próchnicę zębów.
777
miesiąc temu
wiecej popeliny sieja poplitycy niz lekarze....
Pytam
miesiąc temu
czy Niemcy wiedzą o mutacji, czy tak, jak w przypadku Czech?
Wykryto?
miesiąc temu
czym? testami, które są niewiarygodne?
Gość
miesiąc temu
Co za bzdury 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Bartek
miesiąc temu
Mutacja brytyjska, brazylijska, południowoafrykańska, czeska😀, teraz niemiecka . Ciekawę kiedy będzie polska
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić