o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus w Niemczech. "Sytuacja jest dramatyczna"

122
Podziel się

Na całym świecie rośnie liczba przypadków zakażeń koronawirusem. Niemiecki rząd wprowadził surowe obostrzenia sanitarne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. Kanclerz Angela Merkel odniosła się do pojawiających się głosów sprzeciwu ze strony obywateli sceptycznie nastawionych do epidemii.

Koronawirus w Niemczech. "Sytuacja jest dramatyczna"
(EPA, FILIP SINGER, PAP)
bDnNvVnV

Angela Merkel podczas czwartkowego wystąpienia w Bundestagu oceniła, że osoby, które twierdzą, że koronawirus jest nieszkodliwy, są niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Kanclerz broniła wprowadzonych na terenie kraju obostrzeń sanitarnych. Merkel podkreśliła, że mają one na celu walkę z pandemią COVID-19.

Zaczyna się sezon przeziębień. Wszyscy znajdujemy się w dramatycznej sytuacji. Dotyka ona nas wszystkich, bez wyjątku – powiedziała Merkel.
bDnNvVnX

"Są niebezpieczni i nieodpowiedzialni". Angela Merkel krytykuje koronasceptyków

Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie w kraju obostrzeń sanitarnych. Ograniczenia mają obowiązywać od 2 listopada i potrwają prawdopodobnie do końca miesiąca. Angela Merkel oceniła, że podjęcie takich środków jest konieczne i współmierne do zaistniałej sytuacji.

Kłamstwa i dezinformacja, teorie spiskowe i nienawiść szkodzą nie tylko demokratycznej debacie, ale także walce z wirusem – stwierdziła niemiecka kanclerz.

Słowa Merkel skrytykowała opozycyjna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD). Jej przedstawiciele podkreślili, że pełne zamknięcie kraju spowoduje zapaść niektórych sektorów gospodarki. Ma być także znacznym ograniczeniem swobód obywatelskich.

Codzienne bombardowanie liczbą nowych zakażeń ma na celu wystraszenie ludzi, którzy nie widzą na co dzień żadnego wirusa. W imię rzekomego zdrowia obywateli rząd zdecydował o największych ograniczeniach wolności w historii tego kraju – ocenił honorowy przewodniczący AfD Alexander Gauland.
bDnNvVod

Angela Merkel ogłosiła wprowadzenie miesięcznych obostrzeń w ostatnią środę. Nowe ograniczenia będą obowiązywać na terenie całego kraju. Zamknięte zostaną m. in. restauracje, siłownie oraz kina i teatry.

Zima będzie trudna. To będą cztery długie i trudne miesiące, ale epidemia kiedyś wreszcie się skończy – powiedziała Merkel.

Koronawirus w Niemczech

W czwartek potwierdzono w Niemczech 16 774 nowych przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 89 osób zakażonych COVID-19, całkowita liczba zgonów w związku z pandemią wynosi już 10 272. Liczba infekcji koronawirusem w Niemczech od początku pandemii wynosi 481 013.

bDnNvVoe

Obejrzyj także: Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

bDnNvVoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
Olha
miesiąc temu
Ja tego nie mogę zrozumieć ,wszyscy politycy ,celebryci łapią tego wirusa i po kilku dniach zdrowi ,jeżeli maja duszności to mąja tlenoterapie .Nam wszystkim się wmawia ze trzeba przy dusznosciach podłączać do respiratorów .Ten wirus musi być bardzo inteligentny ,wie kogo groźniej atakować a kogo tylko aby aby .Ja jako zwykły myślący człowiek uważam ze przynajmniej w 50 % robią nas w choinkę
?????
miesiąc temu
No jasne, grypy nie ma, zakaziła się covidem i umarła.
Krok
miesiąc temu
W 2019 na grype zachorowało w Polsce 4,2 mln ludzi. Na covid w 2020 130 tys. Ludzi z czego 15% ma objawy choroby. O co tu chodzi, nie mam pojęcia ale zaczynam się bać
bDnNvVoz
Giorgio
miesiąc temu
Poer**nie mieszkm tu i nie ma takiego dramatu i siania paniko jak w Polsce . Tu wszystko robione jest z głową . I ten Polski absurd z maseczkami na zewnatrz ..
Jas
miesiąc temu
Tak jakby zapomnieli że kiedyś było przeziębienie czy grypa. Co za świat i ludziska, to się porobiło.
Najnowsze komentarze (122)
jest OK
2 tyg. temu
Grypy nie ma i nie bedzie, nie byla taka pozyteczna jak Covid i postanowiono o niej juz nie wspominac, a nawet bedzie karana diagnostyka pt Grypa, Angina to samo.
Doniu
4 tyg. temu
Trzym się siostra!!!!🇧🇪
wóz Drzymały
4 tyg. temu
Niech przyjmie więcej uchodżców
chudy gk
4 tyg. temu
w niemczech robi sie okolo 1 miliona tastöw na tydzien i wiekszosc pozytywnych testöw nie ma nic wspölnego ze stanem chorobowym gdyz wiekszosc testowanych nie ma objawöw choroby a same testy so niedokladne i 95% blednie odczytywane wazny test i kwarantanna i zdychaj w domu a jak sie nie wygrzebiesz to w ostatecznosci zdechniesz w szpitalu (lekarstw nie ma a lekarze odmawiaja badan bo sie bojä) oto cala prawdy o PLANDEMI i jeszcze jedno w Niemczech umiera dziennie 2500 osöb a wszelkie choroby i o tym cisza a to sa przerazajäce liczby gdyz sä faktyczne i nie zmyslone
Hans
4 tyg. temu
Zu spat, Genosse Merkel!
Dinozaur
4 tyg. temu
Liczba zarażonych w Niemczech to 0.68% całej ludności. Liczba zgonów względem zarażonych to 2.13%. O czym my mowimy?
bike
4 tyg. temu
Q Niemczech jest ponad dwa razy więcej ludności i o wiele mniej zakażeń i zgonów niż w Plsce. Więc , gdzie jest ta dramatyczna sytuacja w Polsce, czy w Niemczech!!!!!!!!
paranoya
4 tyg. temu
W poprzednich latach lekceważyło się wszystkie dolegliwości a grypa była czymś nie wartym wspominania. A teraz otwarcie pomija się wszystkie inne a grypę i Covida traktuje jak straszny dopust Boży. Jakoś trudno im się zdecydować co jest poważne a co nie. Choć oczywiście wszystkie choroby mają symbolicznie pokazać z czym jesteśmy na placu boju w życiu i co powinniśmy w tej symbolice zobaczyć,ze nas dotyka. A ten wirus pozbawia prawidłowego funkcjonowania oddechu symbolicznego tchnienie ducha. Bo się z Ducem nie łączymy i nie szukamy Prawdy o sobie ( która wyzwala). Na co czekamy? W sytuacji gdy poznanie prawy wymaga wysiłku i uzyskania wglądu w to co nas oszukuje tak abyś móc świadomie to ominąć. Czy mamy czas na zwłokę w tym temacie. Gdy po przechorowaniu spora grupę dopada mgła mózgowa i to myślenie podobne staje się do demencji? W zwykłej demencji starsi nie chcą pamiętać tego co błędnie robili. A trzeba to sobie przypomnieć aby w łączności Ducha św poddać przebaczeniu. Co sobie przypomnisz w tej "mgle"? Bóg nie będzie pamiętał tego co złe ale twój wróg ego, podświadomość ( Bóg nie stworzył podświadomości bo On stworzył wszystko w jedności z sobą) będzie pamiętał zwłaszcza to. Jest tylko jeden zbawczy krok, który działa. Aby pragnąć całym sercem stać się ŻYWĄ latoroślą Chrystusa mając świadomość,że nie udawało mi się to z powodu bycia kimś innym gdzie żadne usiłowania nie działały. Po takiej decyzji z pełni serca umysłu i duszy naprawczego kroku dokonuje Bóg i tylko Bóg. No ale gdy ktoś bardziej pragnie tego co jest przeciwieństwem to musi liczyć na łut szczęścia, że spotka Chrystusa ( który żyje w tych mniejszych) i w jakiś sposób mu usłuży aby dostąpić zbawienia na sądzie ( bo to Syn będzie sądzić)
bDnNvVor
nick
4 tyg. temu
Życie w zamian za niewolę tego się doczekaliśmy.
;lpokijh
4 tyg. temu
Nie o wirusa tu chodzi ...190 krajów na swiecie realizuje ten sam program ,zadłuzajac swoich obywateli...Czy nie rozumiecie,ze to nie sa juz teorie spiskowe? Za jakis czas nastąpi umozenie długów naszych ale w zamian za własność i wszyscy bedziemy skazani na dochód gwarantowany...Rozumiecie co to znaczy??Ale macie to w nosie,wyłazicie na strajki i nie widzicie co sie dzieje za waszymi plecami ...Za trudne ?
Dtg
4 tyg. temu
O to aby w grudniu 2021 dolar był po 6 zł.
tteedd
4 tyg. temu
Łapanka się zacznie po takich słowach.
Olo
4 tyg. temu
W konekście gospodarczym epidemii... W kryminalistyce istnieje takie pojęcie:- ten zabił, kto odniósł korzyść. Sprawdźcie sytuację w Chinach. Europejskie meNdia ze swoim mli mli mli o koronowirusie, starannie omijają meritum. Bardzo starannie.
ANNAmaria
4 tyg. temu
Ktoś taki powinien być na stałe... na pewno warto tak myśleć
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić