o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus w Niemczech. "Sytuacja jest dramatyczna"

127
Podziel się

Na całym świecie rośnie liczba przypadków zakażeń koronawirusem. Niemiecki rząd wprowadził surowe obostrzenia sanitarne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. Kanclerz Angela Merkel odniosła się do pojawiających się głosów sprzeciwu ze strony obywateli sceptycznie nastawionych do epidemii.

Koronawirus w Niemczech. "Sytuacja jest dramatyczna"
(EPA, FILIP SINGER, PAP)
bECxPrlx

Angela Merkel podczas czwartkowego wystąpienia w Bundestagu oceniła, że osoby, które twierdzą, że koronawirus jest nieszkodliwy, są niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Kanclerz broniła wprowadzonych na terenie kraju obostrzeń sanitarnych. Merkel podkreśliła, że mają one na celu walkę z pandemią COVID-19.

Zaczyna się sezon przeziębień. Wszyscy znajdujemy się w dramatycznej sytuacji. Dotyka ona nas wszystkich, bez wyjątku – powiedziała Merkel.
bECxPrlz

"Są niebezpieczni i nieodpowiedzialni". Angela Merkel krytykuje koronasceptyków

Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie w kraju obostrzeń sanitarnych. Ograniczenia mają obowiązywać od 2 listopada i potrwają prawdopodobnie do końca miesiąca. Angela Merkel oceniła, że podjęcie takich środków jest konieczne i współmierne do zaistniałej sytuacji.

Kłamstwa i dezinformacja, teorie spiskowe i nienawiść szkodzą nie tylko demokratycznej debacie, ale także walce z wirusem – stwierdziła niemiecka kanclerz.

Słowa Merkel skrytykowała opozycyjna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD). Jej przedstawiciele podkreślili, że pełne zamknięcie kraju spowoduje zapaść niektórych sektorów gospodarki. Ma być także znacznym ograniczeniem swobód obywatelskich.

bECxPrlF
Codzienne bombardowanie liczbą nowych zakażeń ma na celu wystraszenie ludzi, którzy nie widzą na co dzień żadnego wirusa. W imię rzekomego zdrowia obywateli rząd zdecydował o największych ograniczeniach wolności w historii tego kraju – ocenił honorowy przewodniczący AfD Alexander Gauland.

Angela Merkel ogłosiła wprowadzenie miesięcznych obostrzeń w ostatnią środę. Nowe ograniczenia będą obowiązywać na terenie całego kraju. Zamknięte zostaną m. in. restauracje, siłownie oraz kina i teatry.

Zima będzie trudna. To będą cztery długie i trudne miesiące, ale epidemia kiedyś wreszcie się skończy – powiedziała Merkel.
bECxPrlG

Koronawirus w Niemczech

W czwartek potwierdzono w Niemczech 16 774 nowych przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 89 osób zakażonych COVID-19, całkowita liczba zgonów w związku z pandemią wynosi już 10 272. Liczba infekcji koronawirusem w Niemczech od początku pandemii wynosi 481 013.

Obejrzyj także: Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

bECxPrlH
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxPrma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Angela
3 miesiące temu
Dramatyczna sytuacja w Niemczech? przecież jeszcze nie tak dawno pani Merkel była zaniepokojona sytuacja covidową w Polsce. Co to się dzieje pani kanclerz ???????????????????????
Irman
3 miesiące temu
COVIDOVAC...do ostatniego Emeryta...kasa Pusta..nic innego nie pozostalo . Deutsche Bank..splajtowal ..spekulujac na WALL(frajera) Street !
Xdc
3 miesiące temu
Znowu wymyślili gatunek wirusa.Żeby ludzi gnębić.Jak taki groźny wirus to dlaczego przez granice wpuszczają masę ludzi dziennie.
bECxPrmb
rex
10 miesięcy temu
REX do bike/powtórz matematykę na poziomie szkoły podstawowej wtedy wyjdzie ci inny wynik .Polska swietnie sobie radzi w zakresie srodków walki z covid 19 jak i błyskawicznej rozbudowy bazy szpitali tymczasowych .Premier Morawiecki nad wszystkim czuwa zarówno w gospodarce jak i sprawność bazy materialnej dla leczonych.To mądry i uczciwy człowiek tak o nim mówił prof. Zebala a premier Orban dodał -Polska za 10 lat będzie nowymi Niemcami w Europie .Dlatego nas blokują funduszami unijnymi by spowolnić naszą gospodarkę
rex
10 miesięcy temu
A Niemcy chcieli nam bratersko/Pod publiczkę /pomagać .Teraz polskie MSZpowinno złozyc im ofertę pomocy ze strony Polski
jest OK
10 miesięcy temu
Grypy nie ma i nie bedzie, nie byla taka pozyteczna jak Covid i postanowiono o niej juz nie wspominac, a nawet bedzie karana diagnostyka pt Grypa, Angina to samo.
Doniu
11 miesięcy temu
Trzym się siostra!!!!🇧🇪
wóz Drzymały
11 miesięcy temu
Niech przyjmie więcej uchodżców
chudy gk
11 miesięcy temu
w niemczech robi sie okolo 1 miliona tastöw na tydzien i wiekszosc pozytywnych testöw nie ma nic wspölnego ze stanem chorobowym gdyz wiekszosc testowanych nie ma objawöw choroby a same testy so niedokladne i 95% blednie odczytywane wazny test i kwarantanna i zdychaj w domu a jak sie nie wygrzebiesz to w ostatecznosci zdechniesz w szpitalu (lekarstw nie ma a lekarze odmawiaja badan bo sie bojä) oto cala prawdy o PLANDEMI i jeszcze jedno w Niemczech umiera dziennie 2500 osöb a wszelkie choroby i o tym cisza a to sa przerazajäce liczby gdyz sä faktyczne i nie zmyslone
Hans
11 miesięcy temu
Zu spat, Genosse Merkel!
Dinozaur
11 miesięcy temu
Liczba zarażonych w Niemczech to 0.68% całej ludności. Liczba zgonów względem zarażonych to 2.13%. O czym my mowimy?
bike
11 miesięcy temu
Q Niemczech jest ponad dwa razy więcej ludności i o wiele mniej zakażeń i zgonów niż w Plsce. Więc , gdzie jest ta dramatyczna sytuacja w Polsce, czy w Niemczech!!!!!!!!
paranoya
11 miesięcy temu
W poprzednich latach lekceważyło się wszystkie dolegliwości a grypa była czymś nie wartym wspominania. A teraz otwarcie pomija się wszystkie inne a grypę i Covida traktuje jak straszny dopust Boży. Jakoś trudno im się zdecydować co jest poważne a co nie. Choć oczywiście wszystkie choroby mają symbolicznie pokazać z czym jesteśmy na placu boju w życiu i co powinniśmy w tej symbolice zobaczyć,ze nas dotyka. A ten wirus pozbawia prawidłowego funkcjonowania oddechu symbolicznego tchnienie ducha. Bo się z Ducem nie łączymy i nie szukamy Prawdy o sobie ( która wyzwala). Na co czekamy? W sytuacji gdy poznanie prawy wymaga wysiłku i uzyskania wglądu w to co nas oszukuje tak abyś móc świadomie to ominąć. Czy mamy czas na zwłokę w tym temacie. Gdy po przechorowaniu spora grupę dopada mgła mózgowa i to myślenie podobne staje się do demencji? W zwykłej demencji starsi nie chcą pamiętać tego co błędnie robili. A trzeba to sobie przypomnieć aby w łączności Ducha św poddać przebaczeniu. Co sobie przypomnisz w tej "mgle"? Bóg nie będzie pamiętał tego co złe ale twój wróg ego, podświadomość ( Bóg nie stworzył podświadomości bo On stworzył wszystko w jedności z sobą) będzie pamiętał zwłaszcza to. Jest tylko jeden zbawczy krok, który działa. Aby pragnąć całym sercem stać się ŻYWĄ latoroślą Chrystusa mając świadomość,że nie udawało mi się to z powodu bycia kimś innym gdzie żadne usiłowania nie działały. Po takiej decyzji z pełni serca umysłu i duszy naprawczego kroku dokonuje Bóg i tylko Bóg. No ale gdy ktoś bardziej pragnie tego co jest przeciwieństwem to musi liczyć na łut szczęścia, że spotka Chrystusa ( który żyje w tych mniejszych) i w jakiś sposób mu usłuży aby dostąpić zbawienia na sądzie ( bo to Syn będzie sądzić)
bECxPrlT
nick
11 miesięcy temu
Życie w zamian za niewolę tego się doczekaliśmy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić