o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Niepożądany odczyn poszczepienny. Kto może ubiegać się o odszkodowanie

3
Podziel się

Utworzono Fundusz Kompensacyjny, z którego wypłacane będą odszkodowania. O rekompensatę będą mogły ubiegać się osoby z niepożądanym odczynem poszczepiennym. Jakie dokładnie warunki trzeba spełnić by uzyskać pieniądze?

Niepożądany odczyn poszczepienny. Kto może ubiegać się o odszkodowanie
Szczepionka na COVID-19 (Getty Images)
bESJKqFx

Temat szczepionki na COVID-19 nie znika z pierwszych stron gazet. Toczy się mnóstwo dyskusji w tym zakresie. Nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego preparatu.

Rząd zdecydował się utworzyć specjalny Fundusz Kompensacyjny. Właśnie z niego wypłacane będą odszkodowania za potencjalne niepożądane skutki szczepionki przeciwko COVID-19. Kto będzie mógł się ubiegać o rekompensatę?

bESJKqFz
O odszkodowanie za działanie niepożądane szczepionek przeciw COVID-19 będą mogły ubiegać się osoby hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub te, które doznają wstrząsu anafilaktycznego - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Odszkodowania - NOP. Ile osób się kwalifikuje?

Póki co niepożądany odczyn poszczepienny wystąpił u 37 osób zaszczepionych w Polsce. Minister Niedzielski tłumaczył na konferencji, że "32 miały charakter łagodny, 4 poważny i jeden ciężki".

Zdradził również, że tylko jedna osoba ma potencjał, "by być kwalifikowaną do takiego odszkodowania".

bESJKqFF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJKqGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Wwwwwwwww
11 miesięcy temu
O to jak działają szczepionki na wet fundusz utworzyli by dać kasę za choroby po szczepienie O to prawdziwe oblicze szczepień ludzi I znów chodzi o kasa Chierarcha rządowa się nie szczepi ale nam każą to robić O tuż to bo oni mają całkiem inne szczepionki niż my My to świnie doświadczalne które trzeba wybić by niejszyc populację ludzkości Miała być taka cudowna a firmy Ofajzer i inne które to świństwo produkują biją się kto ma lepszą szczepionkę o co idzie o kasę kasę a wy ludziki bierzcie i zdychajcie A oni ręce zacierają bo grube miliony dostają i wydawaja na coś co nie jest testowane Świat obłędu i rozpaczy działa szatan
Lusis
11 miesięcy temu
Dziękuję za szczepionkę i wstrząs anafilaktyczny i niby odszkodowanie za skutki uboczne wymagające 14-dniowej hospitalizacji .Ten fundusz odszkodowawczy tworzy się dla zachęty tak samo jak szum wokół zaszczepionych celebrytów
Młody
11 miesięcy temu
Czyli praktycznie musi cię szczepionka prawie zabić żeby coś dostać. Trzeba mieć naprawdę żyłkę hazardzista żeby się zaszczepić
bESJKqGb
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić