Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
mmc
|

Niesamowite odkrycie w Pompejach. "Pierwsze takie od stu lat"

42
Podziel się

Od ponad 100 lat w Pompejach nie dokonano tak imponującego znaleziska. Szczątki arystokraty i jego niewolnika są tak doskonale zachowane, że wiadomo nawet, w co byli ubrani, kiedy nastąpił wybuch Wezuwiusza.

Niesamowite odkrycie w Pompejach. "Pierwsze takie od stu lat"
Takiego znaleziska nie dokonano na tym terenie od lat. Zwłoki dwóch mężczyzn, którzy zgięli pod lawą z wybuchu Wezuwiusza. (PAP, EPA)
bEUwQJDV

Archeolodzy odkrywający tajemnice Pompejów nie kryją entuzjazmu. Znaleźli dwa doskonale zachowane ciała. Dyrektor parku archeologicznego w Pompejach Massimo Osanna podkreśla, że ostatniego takiego znaleziska dokonano ponad sto lat temu.

Ciała znaleziono w starożytnej luksusowej rezydencji Civita Giuliana. Prace wykopaliskowe na tym terenie trwają już od trzech lat. Niestety przez wieki rezydencja była miejscem chętnie odwiedzanym przez złodziei starożytnych skarbów.

bEUwQJDX

Jednak nowo odkryte zwłoki są tak doskonale zachowane, że wiadomo, w co były ubrane ofiary kataklizmu. Pierwsza z nich to 40-latek w ciepłym płaszczu, obok leży jego młody niewolnik w tunice.

Według doniesień ekspertów wiele mówi również pozycja, w jakiej spoczęły na wieki ofiary. Powykręcane kończyny świadczą o fali gorąca, która uderzyła w nie po wybuchu wulkanu.

bEUwQJEd

Prace wykopaliskowe na tym terenie będą trwać dalej. Naukowcy mówią, że pojawia się nadzieja na kolejne niesamowite odkrycia. W rezydencji tej znaleziono w 2018 roku trzy zwęglone konie, w tym roku z kolei dokopano się do ściany z pięknymi freskami.

Zobacz także: Zobacz też: Nowe odkrycie w Pompejach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUwQJEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
F46
rok temu
Ja myślę, że to nie Wezuwiusz ich zabił tylko jakiś straszny koronawirus. Świadczą o tym powykręcane kończyny. Wkrótce mają to potwierdzić dr S,i,si mon i WHO na wspólnej konferencji.
Gość
rok temu
Niech napiszą o tym wulkanie co walną na antypodach i pył wulkaniczny był rok czasu nad całą kulą ziemską. Ludzie szaleli bo myśleli że to koniec świata cały rok bez słońca nie wiedzieli że to wulkan - rok bez słońca
CSS
rok temu
a co za różnica czy to domy wczasowe z myślą o masturbacji czy magazyny na sprzedaż detaliczną zwaną detaling lift się napić
bEUwQJEz
Odkurzacz
rok temu
Pewnie wspólnik spółki z o.o. wyszli na dużą skalę i nie wrócili
Ada
rok temu
Myślę, że niedługo wykopią kogoś żywego.. A tych zaskoczyło podczas akcji?
Janek dlugi
rok temu
Najwięcej bo na dziesiątki bilionów złotych to okradli nas rządzący w latach 1980-2015roku Nie tylko okradali ale i wyprzedawali majątek nasz narodowy dla własnych korzyści
biala wstazka
rok temu
Widac dokladnie grubosc pylu wulkanicznego.Nasypalo sie tego dosc sporo.
poszukiwacz
rok temu
Czy wszyscy archeolodzy są uczciwi ? Mam nadzieje , że tak.
Adam
rok temu
Nie mogli zginąć pod lawą, gdyż ciała spaliłyby się. Natomiast mogli zginąć np. po pyłem wulkanicznym, który dokładnie ich przykrył. Szkoda, że osoby piszące coś nie sprawdzą podstaw w temacie.
ochrona
rok temu
ja nie muszę pomagać... każdy tak samo prościej..
Aligator
rok temu
na pewno ale, nie o to chodzi...
Aligator
rok temu
co tam sobie urzeźbią to ich... co proszę ola to jak się nakręci to tylko po 25 liczy... każdemu można a jak
lazurowe
rok temu
19770 wyjdzie dobrze bo skończyłem mnożenie do 25
bEUwQJEr
🗿🗿🗿
rok temu
To budku z rafoniksem OZONUJA po wyborach🐒
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić