Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Co za scena! Dostawca pizzy kontra policjant. Kto wygrał?

112

"Pizzę, bez względu na wszystko, trzeba dowieźć klientowi ciepłą" - tak najprawdopodobniej pomyślał dostawca pizzy z jednego z warszawskich lokali. Spotkał go obowiązek doręczenia posiłku zziębniętemu i głodnemu mężczyźnie, który pod budynkiem komisariatu czekał na swojego 17-letniego syna. Nastolatek został aresztowany podczas marszu.

Co za scena! Dostawca pizzy kontra policjant. Kto wygrał?
Przyjechał z pizzą. Nie chcieli go przepuścić. (Twitter.com)

Podczas czwartkowych protestów doszło do zatrzymania 17-letniego chłopaka. Powiadomiony przez policję ojciec czekał pod komisariatem, aby czegokolwiek dowiedzieć się w sprawie. Zmartwiony losem syna, zziębnięty i głodny postanowił zamówić pizzę.

Pizza musi być gorąca

Zadzwonił do jednej z warszawskich pizzerii na Woli, która może być dumna ze swojego dostawcy. Pracownik nie poddał się i za wszelką cenę postanowił dostarczyć klientowi ciepłą pizzę. Przyjechał z nią aż pod komisariat i nie zraził go nawet kordon policji, który szczelnie otoczył jego klienta.

Policja tłumaczyła się "wykonywaniem czynności", ale i to nie powstrzymało pracownika pizzerii. Zamierzał dostarczyć pizzę ciepłą, bo taka jest tradycja lokalu! Wdał się więc w dyskusję z mundurowymi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Muszę zadzwonić do szefa, no... My sobie nie pozwalamy, żeby klient jadł pizzę zimną. U nas to jest tradycja, że pizza to jest gorąca - powiedział dostawca, który zamierzał przy policji zadzwonić do szefa.

Na szczęście dalsza interwencja nie była potrzebna. W tłumie zgromadzonym pod komisariatem znalazł się bohater, który uratował sytuację i zaoferował, że za pizzę zapłaci. Dzięki temu dostawca spełnił swój obowiązek, a tradycji stało się zadość i pizza została zjedzona ciepła.

W czwartek protestowano przed Sądem Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności. Ludzie zebrali się tam w związku z posiedzeniem Izabeli O., podejrzanej m.in. o czynną napaść na funkcjonariusza policji. Zatrzymano wielu strajkujących.

Zobacz także: Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić