Niespodziewane nagranie z Berlina. Niemcy zwrócili się do Polaków

689

O kryzysie na polsko-białoruskiej granicy zrobiło się głośno w całej Europie. Wysiłek polskiego rządu i żołnierzy docenili Niemcy, którzy stanęli przed Bramą Brandenburską w Berlinie z zaskakującym banerem.

Niespodziewane nagranie z Berlina. Niemcy zwrócili się do Polaków
Niemcy podziękowali Polakom za ochronę granicy (Twitter)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest wyjątkowo skomplikowana. Polskie wojsko i policja strzeże wejścia na teren naszego kraju przed tysiącami uchodźców prowokowanych przez Białoruś. Na kryzys migracyjny zareagowała nawet Unia Europejska, która postanowiła zawiesić przepisy o ułatwieniach wizowych dla urzędników białoruskiego reżimu.

Uchodźcy przyznają na nagraniach z Białorusi, że Polska nie jest ich miejscem destynacji. Wielu z nich podkreśla, że po przekroczeniu granicy niezwłocznie uda się do innych krajów Europy Zachodniej. Jednym z najczęstszych celów, który wymieniają, są bezsprzecznie Niemcy. Niektórzy z nich będąc świadom, że napływ imigrantów do ich kraju jest wstrzymany dzięki polskim służbom, postanowili im podziękować.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sieci pojawiło się wideo z Berlina, które wywołało spore zdziwienie. Na nagraniu sprzed Bramy Brandenburskiej widać grupę Niemców trzymającą transparent z napisem "My dziękujemy polskiemu rządowi za ochronę dla Niemiec i Europy. Tak trzymać!". Zapewne akcja miała na celu wsparcie działań polskich służb na granicy z Białorusią. Nie wiadomo, kto jest autorem tej akcji.

Zobacz także: Dosadna riposta z PiS na słowa Tuska
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić