Niespotykana istota uwieczniona na zdjęciach. Rodzina nie kryła zdziwienia

11

Pewna rodzina z Australii natknęła się podczas spaceru na niesamowitą istotę morską. Po pomyleniu jej z ośmiornicą okazało się, że jest to Luidia Maculata.

Niespotykana istota uwieczniona na zdjęciach. Rodzina nie kryła zdziwienia
Rodzina natknęła się na niesamowitą istotę (Karen Crompton)

Fauna Australii słynie z wielkiego bogactwa. Spotkania z niesamowitymi stworzeniami często kończą się fotografią, która obiega od razu cały świat. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to pewna rodzina spotkała podczas spaceru istotę morską zwaną Luidia Maculata.

O niesamowitym spotkaniu poinformował portal "Daily Mail". Karen Crompton i jej córka były na Blacks Beach, w Mackay w północnym Queensland. Nagle natknęły się na oszałamiającą gwiazdę morską. Spacerujące nie kryły swojego zdziwienia rozmiarami napotkanej istoty. Bezkręgowiec ten jest często nazywany Południową Gwiazdą Piasku.

Głos na temat stworzenia zabrało Muzeum Australijskie. Przedstawiciel opowiedział, że stworzenia te mają zazwyczaj osiem ramion zwężających się do jednego punktu i powierzchnię pokrytą kwadratowymi lub wielokątnymi płytami. Lubią zakopywać się w piasku aż do 90 cm pod ziemię. Osiągają maksymalnie 40 cm i są nieszkodliwe. Z powodu swojego wyglądu są często omijane przez ludzi i budzą w nich niepokój.

Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić