o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Niespotykana istota uwieczniona na zdjęciach. Rodzina nie kryła zdziwienia

8
Podziel się

Pewna rodzina z Australii natknęła się podczas spaceru na niesamowitą istotę morską. Po pomyleniu jej z ośmiornicą okazało się, że jest to Luidia Maculata.

Niespotykana istota uwieczniona na zdjęciach. Rodzina nie kryła zdziwienia
Rodzina natknęła się na niesamowitą istotę (Karen Crompton)
bEJrJpDp

Fauna Australii słynie z wielkiego bogactwa. Spotkania z niesamowitymi stworzeniami często kończą się fotografią, która obiega od razu cały świat. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to pewna rodzina spotkała podczas spaceru istotę morską zwaną Luidia Maculata.

O niesamowitym spotkaniu poinformował portal "Daily Mail". Karen Crompton i jej córka były na Blacks Beach, w Mackay w północnym Queensland. Nagle natknęły się na oszałamiającą gwiazdę morską. Spacerujące nie kryły swojego zdziwienia rozmiarami napotkanej istoty. Bezkręgowiec ten jest często nazywany Południową Gwiazdą Piasku.

bEJrJpDr

Głos na temat stworzenia zabrało Muzeum Australijskie. Przedstawiciel opowiedział, że stworzenia te mają zazwyczaj osiem ramion zwężających się do jednego punktu i powierzchnię pokrytą kwadratowymi lub wielokątnymi płytami. Lubią zakopywać się w piasku aż do 90 cm pod ziemię. Osiągają maksymalnie 40 cm i są nieszkodliwe. Z powodu swojego wyglądu są często omijane przez ludzi i budzą w nich niepokój.

bEJrJpDx
Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrJpDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
TakaJa
6 miesięcy temu
Dobrze że z ptasznikiem Maculata nie pomylili.Ubarwienie podobne 🤣🤣🤣
Nsdap
6 miesięcy temu
Faktycznie ... Można było pomylić z osmiornics
pozdrawiam
6 miesięcy temu
Kto, ... i dla kogo to pisze. Przecież jeśli homo sapiens do czytania został przyuczony to ośmiornicy z rozgwiadą nie myli ... i wie, że spotkanie krokodyla lub aligatora w Słupii byłoby sensacją a rozgwiazdy na antypodach już sensają nie jest. Tak więc użycie rozumu do prozaiczych czynności poznawczych byłoby wskazane.
bEJrJpDT
haha
6 miesięcy temu
że co,na ruszt z nim nia,i piwko
aaa
6 miesięcy temu
Jakby znaleźć rozgwiazdę na polskim wybrzeżu to byłoby o czym pisać (a są tyle, że zasadniczo głębokowodny gatunek). W Australii to przykład niewiedzy i nie ma się czym chwalić.
jak
6 miesięcy temu
no i ... wystarczy wyglądać!
Biały kociak
6 miesięcy temu
Wow duża rozgwiazda
Sabat
6 miesięcy temu
Kór...co za " inteligent" pisze te artykuły :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić