Nietypowa ankieta w Zakopanem. Sugestia dla nowego burmistrza?

7

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zwierzynieckiej w Zakopanem pojawiła się nietypowa ankieta. "Co ci się nie podoba w Zakopanem?" - brzmiało pytanie. "Wreszcie ktoś poważnie podszedł do badania opinii publicznej" - komentuje ankietę lokalna gazeta "Tygodnik Podhalański".

Nietypowa ankieta w Zakopanem. Sugestia dla nowego burmistrza?
Nietypowa ankieta w Zakopanem. Sugestia dla nowego burmistrza? (Wikimedia Commons, X)

"Tygodnik Podhalański" opublikował w serwisie X zdjęcie ankiety wywieszonej na słupie na rogu ulic w stolicy Tatr.

Ankieter prosi w niej o krzyżyki wskazujące, co w Zakopanem się nie podoba. Hałas, za mało parków, za dużo ludzi, brak autobusów miejskich, mało atrakcji, zbyt mało sklepów dla mieszkańców i drożyzna. Na razie w rankingu wygrywa hałas, za dużo ludzi i drożyzna - informuje "Tygodnik Podhalański".

"Wreszcie ktoś naukowo podszedł do badania opinii publicznej. Gdy władza tego nie robi każdy sposób dobry. Nawet ten na słupie" - komentują lokalni dziennikarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Autor ankiety być może chciał dać swego rodzaju wskazówkę nowemu burmistrzowi. W ostatnich wyborach na burmistrza Zakopanego wygrał Łukasz Filipowicz. To najmłodszy w historii burmistrz Zakopanego. Ma 36 lat. Jest też rodowitym zakopiańczykiem, a w latach 2014-2018 był wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zakopane.

Łukasiewicz to przedsiębiorca, który zajmuje się branżą turystyczną. Ukończył Technikum Hotelarskie w Zakopanem, a następnie studiował na kierunku zarządzania w hotelarstwie w szwajcarskiej szkole Swiss Hotel Management School. Jest też absolwentem Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

We wtorek 7 maja podczas pierwszej sesji Rady Miasta Zakopanego po wyborach radni odebrali dokumenty zaświadczające o wyborze na radnego i złożyli przysięgę. Przysięgę złożył również nowy burmistrz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić