Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Niezaszczepieni mają pierwszeństwo przed innymi chorymi? "To absurd"

75
Podziel się:

Lekarze na Podhalu grożą, że nie przyjdą do pracy, jeżeli województwo zwiększy w ich placówce bazę covidową — informuje "Gazeta Wyborcza". Jak wskazują medycy, przez to niezaszczepieni pacjenci mają pierwszeństwo przed zaszczepionymi osobami z innymi schorzeniami: kardiologicznymi czy nowotworowymi.

Niezaszczepieni mają pierwszeństwo przed innymi chorymi? "To absurd"
Szpital COVID-owy. Zdjęcie poglądowe (PAP, Leszek Szymański)

Kuriozalną sytuację opisali lekarze z Podhalańskiego Szpitalu Specjalistycznego im. Jana Pawła II, ale, jak mówią, podobne rzeczy dzieją się w innych placówkach w regionie. Na Podhalu coraz bardziej rozpędza się czwarta fala COVID-19, a jej skutki są dramatyczne.

Szpital zawiesił planowe przyjęcia

Tylko ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły trzy osoby, odnotowano też 128 nowych przypadków. Wzrost zakażeń odnotowuje się jednak od dwóch tygodni, przez co szpitale są przepełnione, a władze wojewódzkie szukają dla pacjentów z COVID-19 miejsc.

Władze szpitala w Nowym Targu w ciągu dwóch tygodni uruchomiły dwa oddziały covidowe i zawiesiły planowe przyjęcia. Dla wielu chorych oznacza to, że muszą jeszcze dłużej czekać na zabiegi. Muszą poczekać do końca czwartej fali.

Niezaszczepieni traktowani priorytetowo. "Sytuacja absurdalna"

Jak mówił w trakcie sesji rady powiatu nowotarskiego dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marek Wierzba, na 86. miejsc covidowych w placówce przebywa obecnie 79 chorych. Niemal wszyscy to osoby niezaszczepione. Te są traktowane priorytetowo w porównaniu z chorującymi na inne schorzenia — nawet jeśli są oni zaszczepieni.

Problemem jest to, że pacjenci covidowi niezaszczepieni mają w szpitalu pierwszeństwo przed pacjentami kardiologicznymi, z problemami krążeniowymi, oddechowymi itd. Należy głośno mówić o tym ogólniejszym zresztą zjawisku, bo mamy do czynienia z sytuacją co najmniej absurdalną - alarmował dyrektor.

Lekarze zapowiedzieli bunt

Dyrektor poinformował też, że decyzja wojewody o zwiększeniu liczby łóżek covidowych w szpitalu bardzo oburzyła lekarzy, że zapowiedzieli bunt. Powiedzieli, że nie przyjdą do pracy, co może wywołać także problemy na innych oddziałach.

Realizując ślepo te wytyczne, musielibyśmy urządzać kolejne łóżka covidowe na chirurgii, a tam wystąpi problem z zapewnieniem obsługi pielęgniarskiej, ponieważ pielęgniarki chirurgiczne zaprotestowały i nie chcą być na oddziale covidowym. [...] Lekarze z SOR oświadczyli natomiast jednoznacznie, że jeśli nie będzie możliwości umieszczenia na internie pacjentów w ciężkim stanie z całego subregionu, to nie przyjdą do pracy - cytuje Wierzbę "Gazeta Wyborcza".
Zobacz także: Minister zdrowia nie chce obostrzeń. Lubnauer: W co on wierzy?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
jariik
2 miesiące temu
wreszcie ktos zwrocil na to uwage.
Cesarok
2 miesiące temu
Wreszcie jakaś normalność !
Cesarok
2 miesiące temu
Wreszcie normalność !!!
ggg
2 miesiące temu
kasujcie i trujcie się nigdy to się nie skończy chyba że wszyscy się potrujemy modrzy ludzie
Mazi
2 miesiące temu
zaszczepiony czy nie nie zaszczepiony wszystkim się powinno ratować życie i koniec kropka każdego lekarza obowiązuje przysięga Hipokratesa.
Justa
2 miesiące temu
Tak szczerze to chyba trzeba głównie zacząć dbać o niezaszprycowanych bo w nas jest nadzieja. Nie tylko intelektualna. Zaszprycowani świadomie podpisali na siebie wyrok więc o co płaczą. Ile można trąbić ze te szpryce to smierc
Ola
2 miesiące temu
Co za bzdury. Na moim oddziale leżało w pewnym momencie więcej osób zaszczepionych. Covid to ruletka, chorować może każdy bez względu na to czy jest zaszczepiony czy nie i tak się dzieje. Niektórzy chorują trzeci raz, choć przyjęli wszystkie dawki. Są też pacjenci, którzy chorują kilka dni po przyjęciu szczepienia i to ciężko.
Plum
2 miesiące temu
Jaki absurd ? Nie wszyscy mogą się szczepić dwa to ratowanie życia tym głupszym ,tez maja prawo żyć ,no chyba ze jest się z pisu ,ci powinni się leczyć za pieniądze prywatne
Vhn
2 miesiące temu
W ciągu trzech dni odeszło NAGLE czterech redaktorów. Jak długo jeszcze będziecie promować to ludobójstwo?
aaa
2 miesiące temu
Skoro nie uznali postępu w medycynie związanego ze szczepieniami to po co później uznają leczenie szpitalne - płacę składki i chciałbym, by przy decyzjach kogo przyjąć na oddział w pierwszej kolejności byli to zaszczepieni!
mysl
2 miesiące temu
przeciez zarówno zaszcepiony jak i niezaszczep[iony może mieć SROVIDA wiec nie rozumiem dlaczego każdy chory nie jest potencjalnie traktowany jako nosiciel SROVID-a i każdemu nie robi się testu? Śmierdzi mi to nagonką i dalszym dzielenim ludzi na zaszepionych i niezaszczepionych.
eee
2 miesiące temu
Niezaszczepieniu którzy zachorują powinni czekać w specjalnym pokoju az zwolni sie łóżko dla nich a w szpitalu na covid powinna być przwidziana jedna sala z 4 łóżkami. Inni pacjenci nie powinni cierpieć przez wymysły niezaszczepionych. Pół roku móiw że szczepionka to zło a jak zachoruje to wszyscy do domu bo pan niezaszczepiony się dusi i trzeba mu pomóc, to niech nie dusi w domu, może zmądrzeje.
J55
2 miesiące temu
TO JEST ROBIONE PO TO AZEBY ZWROCIC UWAGE NA NIEZAKIECZUPOWANYCH ZE NIBY TO PRZEZ NICH INNI POTRZEBUJACY POMOCY TRACA NA ZDROWIU .WIEC PROSCIEJ MOWIAC CHCIELI BY CI TAK ZWANI EKSPERCI ABY WSZYSCY BYLI ZAKIECZUPOWANI TA TRUCIZNĄ I TO JEST ICH GLOWNY CEL.
świadek mimo ...
2 miesiące temu
zapytajcie doktórów dlaczego szczepionka na covid nie jest dostępna w aptece jak ta na grypę a dlatego że wtedy każdy mógłby się zaszczepić jak oni wlewając syf do kibla
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić