Angelika Karpińska| 

Niezwykła "dzika" owca. Znaleziono ją w Australii

30

W lesie w stanie Wiktoria w Australii odnaleziono owcę, która była w opłakanym stanie. Po raz pierwszy od wielu lat została ostrzyżona, a jej runo ważyło ponad 35 kilogramów.

Niezwykła "dzika" owca. Znaleziono ją w Australii
Owca miała na sobie ponad 35 kg wełny (Facebook, Edgar's Mission)

Dzika i schorowana owca została znaleziona w pobliżu Lancefield w stanie Wiktoria w Australii. Zwierzę było w opłakanym stanie i trafiło pod opiekę organizacji charytatywnej Edgar's Mission Farm Sanctuary.

Owcy nadano imię Baarack. Zdaniem pracowników organizacji w przeszłości miała właściciela.

Wygląda na to, że Baarack miał kiedyś właściciela. Kiedyś był oznaczony kolczykiem, ale wygląda na to, że został on wyrwany przez grube, zbite runo wokół pyska - powiedział agencji Reutera Kyle Behrend z Edgar's Mission.

Nagranie ze strzyżenia owcy hitem sieci

Po raz pierwszy od wielu lat owca została ostrzyżona. Jej runo ważyło 35,4 kilograma. Filmik ze strzyżenia opublikowany na TikToku zyskał ogromną popularność i został obejrzany przez 18 milionów osób.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Owce muszą być strzyżone co najmniej raz w roku, w przeciwnym razie sierść będzie nadal rosła i rosła, tak jak tutaj - podkreślił Behrend.
Jego racice były w świetnym stanie dzięki bieganiu po skałach w lesie, ale był w złej kondycji. Miał niedowagę, a ze względu na runo wokół pyska ledwo widział - dodał.

Baarack przyzwyczaja się teraz do życia z innymi uratowanymi przez organizację owcami.

Zobacz także: Myszojeleń w warszawskim zoo. Zobacz, jak zareagował na śnieg

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić