o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Niezwykle rzadkie powikłanie COVID-19. 7-latek w tragicznym stanie

56
Podziel się

Mama 7-letniego Logana opowiedziała historię syna, który przeszedł koronawirusa. COVID-19 wywołał u niego chorobę tzw. PIMS-TS, przez co chłopiec ma teraz problemy z pamięcią.

Niezwykle rzadkie powikłanie COVID-19. 7-latek w tragicznym stanie
COVID-19 wywołał u 7-letniego Logana chorobę tzw. PIMS-TS, przez co chłopiec ma teraz problemy z pamięcią. (Facebook)
bDTeHaNx

Coraz więcej dzieci, które przeszły koronawirusa zmaga się z nową chorobą tzw. PIMS-TS, czyli dziecięcy wieloukładowy zespół zapalny. 7-letni Logan Walsh z Wielkiej Brytani przeszedł bezobjawowo koronawirusa, horror zaczął się kilka tygodni później.

Jak pisze mama chłopca, Jessica Walsh, ponad 2 miesiące temu cała rodzina zachorowała na koronawirusa. Logan i jego bracia nie mieli żadnych objawów. Po 6 tygodniach rodzice pokonali wirusa i wszystko zdawało się wrócić do normalności.

bDTeHaNz
Wszyscy jako rodzina zachorowaliśmy na COVID-19 około 6-7 tygodni temu, ja i mój mąż byliśmy chorzy, ale wszyscy moi trzej chłopcy (w wieku 7, 11 i 14 lat) nie wykazywali żadnych objawów. Wkrótce pokonaliśmy chorobę i wróciliśmy do normalności.

Horror zaczął się kilka tygodni później

13 grudnia Logan zaczął gorączkować i wymiotować. Przez 3 dni nie było żadnej poprawy. Chłopiec miał także wysypkę na dłoniach i stopach. Matka 7-latka zabrała go więc do szpitala. 7-latek był opuchnięty, a czerwone krostki pojawiły się już także na twarzy.

bDTeHaNF

Specjalista z Leeds General Infirmary, gdzie trafił Logan, zauważył objawy PIMS-TS, czyli wieloukładowego zespołu zapalnego, który występuje u dzieci w następstwie zakażenia koronawirusem. Logan musiał przejść leczenie sterydami. U chłopca wystąpiły także szmery w sercu, przez co zdecydowano o przeniesieniu 7-latka na oddział intensywnej terapii. Poprawa stanu zdrowia nastąpiła dopiero o kilku dniach.

7-letni Logan wrócił na święta do domu, jednak choroba wywołała wiele skutków ubocznych takich jak np. utrata pamięci. "Logan zapomina o niektórych rzeczach i to może być dla niego frustrujące" - mówi mama chłopca.

bDTeHaNG

Jessica dodaje, że ​​Logan radzi sobie już coraz lepiej i wraca do normy.

Mój syn wrócił do domu na Boże Narodzenie, wciąż przyjmuje wiele leków. Czeka nas wiele wizyt u specjalistów i badań diagnostycznych. Zajmie dużo czasu, aby mój syn mógł w pełni wyzdrowieć, ale mam nadzieję, że w końcu tak się stanie - pisze mama chłopca.

Mama Logana postanowiła opisać historię swojego syna, by więcej osób było świadomych jak poważna może być choroba PIMS-TS, która występuje u dzieci, które przeszły zakażenie COVID-19.

Najgorsze jest to, że wielu pracowników służby zdrowia też o tym nie słyszało! Dlatego moim celem jest szerzenie świadomości na temat tej choroby, aby ludzie mogli działać szybko i uzyskać pomoc, której potrzebują te dzieci - pisze w mediach społecznościowych kobieta.
bDTeHaNH
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Kolejna grupa zawodowa może wskoczyć do etapu pierwszego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTeHaOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
czy
3 miesiące temu
mediaworkerzy z o2 będą też pokazywać zdjęcia ludzi, którym zmarli bliscy bo nie dostali sie do szpitala przez procedury covidowe,? albo zdjecia ludzi którzy umrą na raka na przykład bo nie poszli do lekarza z powodu szerezenia przez was strachu? Albo zdjecia dzieci które sa trzymane nakazem w domu, czesto w przemocy domowej uwięzione przez państwo? albo zdjęcia ludzi, którzy teraz siedza w kącie w depresji i strachu albo niszcza swoje zdrowie alkoholem albo innymi używkami, ludzi nie wytrzymujących atmosfery strachu i nie radzących sobie ze stresem? Kto za to wezmie odpowiedzialnosc? Gardze wami
Michu
3 miesiące temu
Ale straszycie ludzi!!! I ta fotka... z Google....
WirusoLog
3 miesiące temu
Po szczepionce też tak będzie.
bDTeHaOb
kris
3 miesiące temu
Mało kasy, na dzieciach też eksperymenty chca robić zeby kasa sie zgadzała. Jakiś celebryta niech popłacze do kamery.
NormalnyPolak
3 miesiące temu
o ile dobrze pamiętam, to te zdjęcia krążyły już w internetach gdzieś w maju. Dziękuję za uwagę.
Najnowsze komentarze (56)
Pielęgniarz
3 miesiące temu
Ja przeszedłem już covid mam 28 lat. Zaczęło się jak zapalenie zatok. Potem utrata smaku i węchu. Wodnisty katar nie do opanowania. Biegunka 4 dni. Gaz w jelitach i zupełny brak apetytu.Odbyłem izolację i wyzdrowiałem. Kilka tygodni później zapalenie płuc. Nie spodziewałem się tego. Wyszło bo poprosiłem lekarza o zdjęcie rtg płuc.Czekam na szczepionkę. Nie narażajcie starszych.I covid i zapalenie płuc, nawet biegunka może ich załatwić na amen.
Moj nik
3 miesiące temu
A jakie toksyczne szczepienia miał ten dzieciak po urodzeniu ??
Janusz
3 miesiące temu
Kupiłem używane auto, na początku było ok, horror zaczął się dopiero później...
Ks. Proboszcz
3 miesiące temu
Hmmmm mniam
NormalnyPolak
3 miesiące temu
o ile dobrze pamiętam, to te zdjęcia krążyły już w internetach gdzieś w maju. Dziękuję za uwagę.
Nick
3 miesiące temu
Dlatego nie szczepią dzieci. Po szczepieniu mogą pojawić się podobne powikłania. To reakcja autoimmunologiczna. Atak układu odpornościowego na własne tkanki.
fokus
3 miesiące temu
Widac po tytuleże cały czas straszenie, czy juz nie ma innych tematow.
hanys
3 miesiące temu
miałem 2 dni uporczywe WIATRY !!!!! koszmar !!
bDTeHaNT
MarJola
3 miesiące temu
Po szczepionce tak się wszystkim będzie działo
fgmnfg
3 miesiące temu
No i po co stworzyliście tego wirusa ? Widzicie jak teraz ludzie muszą cierpieć ?
Polak
3 miesiące temu
Później przyjął szczepionke...
Asd
3 miesiące temu
Hahaha:D
kawa825
3 miesiące temu
Czasami czytam te komentarze i łapię się za głowę... Mam 15 lat i w litopadzie zachorowałam na Covid, bezobjawowo. Kiedy już przechorowałam wirusa, to jeszcze przed świętami strasznie źle się czułam, nie mogłam jeść, ciężko mi się oddychało, miałam nudności i moje serce pracowało zdecydowanie za szybko. Skąd w ludziach tyle jadu? Otrząśnijcie się, każdy organizm przechodzi to inaczej.
Patka
3 miesiące temu
Dzieci przechodzą covid bezobjawowo , problemem jest zespół pocovidowy. Wiele dzieci mających zespół pocovidowy jest niewydolnych oddechowo i krążeniowo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić