Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Badania potwierdzają. Tajemnicza choroba dzieci ma związek z koronawirusem

42
Podziel się:

Szpitale przyjmują coraz więcej dzieci z tajemniczym schorzeniem, które przypomina rzadką chorobę Kawasakiego. Pojawiały się przypuszczenia, że może być ono powiązane z COVID-19. Najnowsze badania potwierdzają, że tajemnicza choroba jest powodowana przez koronawirusa.

Badania potwierdzają, że tajemnicza choroba dzieci jest powodowana przez koronawirusa
Badania potwierdzają, że tajemnicza choroba dzieci jest powodowana przez koronawirusa (PAP)

W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia dot. nowej tajemniczej choroby zaobserwowanej u dzieci z różnych zakątków świata. Opisuje się ją jako "pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny" podobny do rzadkiej choroby Kawasakiego.

Do tej pory związek schorzenia z koronawirusem pozostawał niejasny. Niektóre dzieci z tajemniczą chorobą wykazywały pozytywny wynik testu na COVID-19, a inne negatywny.

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham twierdzą, że choroba "jest spowodowana przez koronawirusa". Przeprowadzili oni badanie na 8 dzieciach z tym schorzeniem przyjętych do szpitala między 18 kwietnia a 8 maja.

Wszystkie dzieci miały ujemny wynik testu na COVID-19. Jednak testy na obecność przeciwciał wykazały, że dzieci wcześniej przeszły zakażenie koronawirusem.

Test na obecność przeciwciał mówi nam, że te dzieci były w przeszłości zakażone SARS-CoV-2, co, mam nadzieję, pomoże lekarzom w podjęciu decyzji dotyczących leczenia tych pacjentów. Ekscytujące jest to, że wykrycie przeciwciał może dostarczyć wskazówek na temat rozwoju tego zespołu - powiedział "Daily Mail" Adam Cunningham, profesor Uniwersytetu w Birmingham.

Naukowcy podkreślają, że ich odkrycia sugerują, że dzieci nie można diagnozować tylko przy użyciu testów na koronawirusa. Tajemnicza choroba może się bowiem rozwinąć po tym, jak mali pacjenci wyzdrowieli z COVID-19.

Do objawów "pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego" zaliczają się gorączka, wysypka, obrzęk dłoni i stóp, bóle brzucha, biegunka. W skrajnych przypadkach choroba może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zatrzymania akcji serca.

Zobacz także: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
Qwer
2 lata temu
Niech ci naukowcy zbadają przyczynę chorób autoimmunologicznych, nowotworów, cukrzyc, alergii, autyzmu u dzieci, bo to w ostatnim czasie często występujące choroby wśród dzieci. ALE NIE, TRZEBA WYWOŁAĆ WŚRÓD RODZICÓW STRACH, ŻEBY CI CZEKALI NA ZBAWIENNĄ EKSPERYMENTALNĄ SZCZEPIONKĘ NA KORONAWIRUSA, I BEZ ZASTANOWIENIA DALI WSTRZYKNĄĆ SWOJEMU DZIECKU KOLEJNĄ "OBOWIĄZKOWĄ" SZCZEPIONKĘ
Greywolf
2 lata temu
Zaczynają powoli włączać 5G...
Sprawiedliwy
2 lata temu
Kolejny produkt laboratorium niestety.
Donaldinio
2 lata temu
Nie nie nie, stop zakłamanie.
Qweer
2 lata temu
Wypuścić więźniów i w to miejsce umieścić wszystkie dzieciaki. Może uchroni się ich od tego straszliwego czychajacego za rogiem kolanoświrusa. Albo wywieźć i odizolować na jednym z biegunów, tam będą bezpieczne.
Besia
2 lata temu
Absurd goni absurd
Mir
2 lata temu
Raka powoduje koronawirus no i zawały serca. Bolszewicka propaganda ciąg dalszy.
Qwer
2 lata temu
Na ulotce szczepionki przeciw pneumokokom Synflorix jest wymieniona choroba Kawasaki jako możliwy niepożądany objaw po szczepieniu, jako zaburzenia naczyniowe występujące <1/10000. Podejrzewam że inne szczepionki mają podobne działanie niepożądane. TU JEST PRZYCZYNA CHOROBY KAWASAKI: SZCZEPIENIA!!
Katrin
2 lata temu
Nie wiem dlaczego ludzie na forach tak naskakuja na siebie . Czy ktoś kto jest innego zdania(niekoniecznie zgodnego z prawdą) musi być wyzywany i obrazany przez innych? Przydałoby się trochę jako takiej kultury osobistej.
Kruk
2 lata temu
NWO włączyło biedne dzieci aby zmusić nas do szczepień.
Xzy
2 lata temu
Wystarczy przeczytać ulotki szczepionek i odczynny nie pożądane... W pneumokokach, meninogokach.. Występuje jako odczyn niepożądany ta choroba. Tym bardziej że chorują dzieci do 5 roku życia.
RESET
2 lata temu
Jak ładuje się syf w postaci szczepionek tak jest ani jedno moje dziecko nie było szczepione jedyną jaką infekcję miały to przy ząbkowaniu wszystkie dzieciaki w pszedszkolu chorowały dziwne że moje ani razu Polecam film Dr Jaśkowskiego na temat szczepionek i nie tylko się zdziwicie A wirus jaki mamy to na Wiejskiej Ludzie Zacznijcie myśleć
Qwer
2 lata temu
8 dzieci? I to badanie ma być podstawą do takich twierdzeń związku koronawirusa z tą chorobą? Podejrzewam że te dzieci były zaszczepione wieloma szczepionkami, dlaczego pod tym kątem nie bada się przyczyny tej choroby?? ZNÓW MANIPULACJA, EPIDEMIA STRACHU!
Mar
2 lata temu
A jutro tornado będzie wynikiem koronawirusa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić