o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Fatalne konsekwencje dobrych intencji. Rośnie liczba ofiar "choinki"

8
Podziel się

Personel Centrum Medycznego Kaiser Permanente w San Jose w Kalifornii zaraził się COVID-19 od bezobjawowego nosiciela. Prawdopodobnie do masowych zarażeń nie doszłoby, gdyby ten nie założył kostiumu choinki. Liczba przypadków ciągle rośnie.

Fatalne konsekwencje dobrych intencji. Rośnie liczba ofiar "choinki"
Do masowych zachorowań doszło przez ten feralny kostium (Twitter.com)
bEKBYsbV

Do masowych zarażeń koronawirusem doszło 25 grudnia – w Boże Narodzenie. Bezobjawowym nosicielem COVID-19 okazał się członek szpitalnego personelu, który feralnego dnia nosił nadmuchiwany kostium choinki. Chciał w ten sposób podnieść pacjentów i pracowników placówki na duchu i wprowadzić świąteczny nastrój.

Koronawirus. COVID-19 w szpitalu. Liczba zarażonych ciągle rośnie

Jak podaje Fox News, pechowy kostium był wyposażony w specjalny wentylator na baterie, który umożliwiał mu utrzymanie właściwego kształtu. Właśnie ten mechanizm przyczynił się do rozprzestrzenienia się w pomieszczeniu kropelek śliny zawierających koronawirusa i rozniesieniem go wśród członków personelu.

bEKBYsbX

27 grudnia członkowie personelu szpitala przeszli test na koronawirusa. Aż u 44 osób dał on wynik pozytywny. Wysoka liczba przypadków skłoniła władze placówki do wszczęcia śledztwa, które pozwoliło prześledzić, jak doszło do rozprzestrzenienia się COVID-19 wśród pracowników.

Zobacz także: Zobacz tez: Szczepionka na COVID-19. Kolejna grupa zawodowa może wskoczyć do etapu pierwszego
bEKBYscd

Rozniesienie się COVID-19 wśród pracowników okazało się tragiczne w skutkach zmarła jedna z zarażonych recepcjonistek. Personel nadal regularnie wykonuje testy na obecność koronawirusa, jednak liczba chorych nie maleje – wręcz przeciwnie, w trakcie kolejnych badań ustalono, że pozytywne wyniki uzyskało łącznie 51, a później 60 osób.

Tragiczne wydarzenia skłoniły władze szpitala do wprowadzenia nowych zasad. Na terenie obiektu nie wolno nosić już nadmuchiwanych kostiumów, przeszedł on też gruntowną dezynfekcję. Wprowadzono również dodatkowe obostrzenia dla pracowników.

Podejmujemy kroki w celu wzmocnienia środków ostrożności wśród personelu, w tym poprzez utrzymywanie fizycznego dystansu, zakaz gromadzenia się w pomieszczeniach socjalnych, dzielenia się jedzeniem i napojami oraz noszenie maseczek – podkreśla Irene Chavez, rzeczniczka szpitala, w rozmowie z Fox News.
bEKBYscy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Krycha
10 miesięcy temu
Wyciąć wszystkie lasy do końca
SteveNoWonder
10 miesięcy temu
Hmm...
Karp🐡
10 miesięcy temu
A gdzie obrońcy żywych choinek🤣
bEKBYscz
Teodora
10 miesięcy temu
Tylko pracownicy wielkich marketów nie zarażają się ani nie zarażają innych .We wszystkich innych sytuacjach wystarczy jeden człowiek.Może powstać nowa religia bo bóstwa chroniące pracowników i klientów np.Lidla i Biedronki są najlepsze.
debata
10 miesięcy temu
Kochani, już w sobotę debata pomiędzy pastorem ewangelikalnego zboru Kościoła Nazarejczyka a pastorem ewangelikalnego zboru Kościoła Chrystusa. Temat dyskusji, siedzieć w domu czy uczęszczać na nabożeństwa? Zapraszamy
A ja
10 miesięcy temu
Uwazam że personel powinien miec wogole zakaz oddychania by nie emitowac z parą wydychaną kropelek wirusa 🙂
Antysystemowy
10 miesięcy temu
A skąd wiadomo że recepcjonistka zmarła na covid? A może miała inne choroby ?
:(.
10 miesięcy temu
Za głupotę nie raz się płaci straszną cenę...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić