aktualizacja 

Fatalne konsekwencje dobrych intencji. Rośnie liczba ofiar "choinki"

9

Personel Centrum Medycznego Kaiser Permanente w San Jose w Kalifornii zaraził się COVID-19 od bezobjawowego nosiciela. Prawdopodobnie do masowych zarażeń nie doszłoby, gdyby ten nie założył kostiumu choinki. Liczba przypadków ciągle rośnie.

Fatalne konsekwencje dobrych intencji. Rośnie liczba ofiar "choinki"
Do masowych zachorowań doszło przez ten feralny kostium (Twitter.com)

Do masowych zarażeń koronawirusem doszło 25 grudnia – w Boże Narodzenie. Bezobjawowym nosicielem COVID-19 okazał się członek szpitalnego personelu, który feralnego dnia nosił nadmuchiwany kostium choinki. Chciał w ten sposób podnieść pacjentów i pracowników placówki na duchu i wprowadzić świąteczny nastrój.

Koronawirus. COVID-19 w szpitalu. Liczba zarażonych ciągle rośnie

Jak podaje Fox News, pechowy kostium był wyposażony w specjalny wentylator na baterie, który umożliwiał mu utrzymanie właściwego kształtu. Właśnie ten mechanizm przyczynił się do rozprzestrzenienia się w pomieszczeniu kropelek śliny zawierających koronawirusa i rozniesieniem go wśród członków personelu.

27 grudnia członkowie personelu szpitala przeszli test na koronawirusa. Aż u 44 osób dał on wynik pozytywny. Wysoka liczba przypadków skłoniła władze placówki do wszczęcia śledztwa, które pozwoliło prześledzić, jak doszło do rozprzestrzenienia się COVID-19 wśród pracowników.

Zobacz także: Zobacz tez: Szczepionka na COVID-19. Kolejna grupa zawodowa może wskoczyć do etapu pierwszego

Rozniesienie się COVID-19 wśród pracowników okazało się tragiczne w skutkach zmarła jedna z zarażonych recepcjonistek. Personel nadal regularnie wykonuje testy na obecność koronawirusa, jednak liczba chorych nie maleje – wręcz przeciwnie, w trakcie kolejnych badań ustalono, że pozytywne wyniki uzyskało łącznie 51, a później 60 osób.

Tragiczne wydarzenia skłoniły władze szpitala do wprowadzenia nowych zasad. Na terenie obiektu nie wolno nosić już nadmuchiwanych kostiumów, przeszedł on też gruntowną dezynfekcję. Wprowadzono również dodatkowe obostrzenia dla pracowników.

Podejmujemy kroki w celu wzmocnienia środków ostrożności wśród personelu, w tym poprzez utrzymywanie fizycznego dystansu, zakaz gromadzenia się w pomieszczeniach socjalnych, dzielenia się jedzeniem i napojami oraz noszenie maseczek – podkreśla Irene Chavez, rzeczniczka szpitala, w rozmowie z Fox News.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić