Niezwykłe spotkanie. Rodzina nagrana w Dolinie Kościeliskiej

159

Piękna pogoda na początek wiosny sprawia, że natura budzi się po zimowym śnie. To tyczy się również niedźwiedzi, które są tej wiosny wyjątkowo aktywne. Na Instagramie pojawił się materiał wideo z całą niedźwiedzią rodziną, która mknie przez Dolinę Kościeliską.

Niezwykłe spotkanie. Rodzina nagrana w Dolinie Kościeliskiej
Rodzina niedźwiedzi sfilmowana w Dolinie Kościeliskiej (Instagram.com)

Każdej wiosny w regionach górskich mamy do czynienia z ostrzeżeniami przed niedźwiedziami. Nie inaczej jest w tym roku. Drapieżniki były widziane m. in w Solinie w woj. podkarpackim.

Piękne zwierzęta mogą być jednak śmiertelnie niebezpiecznie. W połowie marca informowaliśmy o tragicznym wypadku na Słowacji.

Okazuje się, że nasze polskie niedźwiedzie też są aktywne. Turyści przyłapali całą niedźwiedzią rodzinę na samym środku górskiego szlaku w Dolinie Kościeliskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Egzotyczny zakątek świata. "Dreszczyk adrenaliny i niezapomniane przeżycie"

W materiale wideo zamieszczonym na Instagramie widać, jak wychodzący z lasu ludzie filmują bieg niedźwiadków. Dobrze, że turyści nie wyszli naprzeciw zwierzętom i czekali między drzewami, aż ich miną.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Materiał robi wrażenie — widać na nim jak cztery niedźwiadki biegną przez środek górskiego szlaku. Strach nawet pomyśleć co stałoby się, gdyby na drodze byli ludzie. Zwierzęta biegną z takim impetem, że los ewentualnych przechodniów byłby raczej przesądzony.

Podobnego zdania są internauci, którzy skomentowali filmik na Instagramie. "Dobrze ze biegły w przeciwnym kierunku" - pisze kas_bas. "Bliskie spotkania trzeciego misiowego stopnia" - napisała inna internautka. "O masakra.....normalnie będę się bał w Tatry jechać" - napisał dadas.

Przypomnijmy, że właśnie na wiosnę niedźwiedzie budzą się z zimowego snu. Drapieżniki wychodzą po kilku miesiącach z gawry. Ich zimowa drzemka może trwać od 2,5 do nawet 6 miesięcy. Nic dziwnego, że mogą być bardzo głodne. Z pustym brzuchem udają się na poszukiwania pożywienia. Mogą być wtedy wyjątkowo niebezpieczne.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić