Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Niezwykłe znalezisko na plaży. Zwierzę jest zupełnie przezroczyste

21

Zwierzę o nietypowym wyglądzie zostało złowione u wybrzeży wyspy Minorka. O znalezisku zrobiło się głośno z powodu rozmiarów stworzenia. Na jego temat zabrał głos ekolog z organizacji pozarządowej. Wyjaśnił, jak powinni postępować turyści w przypadku zetknięcia się z taką istotą.

Niezwykłe znalezisko na plaży. Zwierzę jest zupełnie przezroczyste
Stworzenie zostało wyłowione u wybrzeży hiszpańskiej wyspy Minorka (NEWSFLASH)

Odnalezione stworzenie to saplida. Te zwierzęta morskie przypominają wyglądem meduzy. Żywią się mikroskopijnymi roślinami.

Znalezisko na plaży w Hiszpanii. Czy saplida jest groźna dla ludzi?

Na temat ogromnej saplidy, znalezionej u wybrzeży wyspy Minorka, wypowiedział się rzecznik organizacji GOB Menorca. Ekolog wyjaśnił, że te mimo podobieństwa do meduz te stworzenia nie są groźne dla ludzi.

Saplidy nie mają macek, są nieszkodliwe i bardzo delikatne – napisał rzecznik na Facebooku GOB Menorca.

Ekolog wytłumaczył, w jaki sposób należy postępować w przypadku spotkania saplidy. Ostrzegł turystów, by ze względu na delikatną budowę stworzeń trzymali się od nich w bezpiecznej odległości. W innym wypadku mogliby nieumyślnie zrobić im krzywdę.

Jeśli kiedykolwiek je spotkasz, nie przeszkadzaj. (...) Możesz cieszyć się obserwowaniem ich powolnych ruchów pod wodą z bezpiecznej odległości – wyjaśnił rzecznik GOB Menorca na Facebooku.

Saplidy w naturalny sposób poprawiają czystość środowiska. Te morskie stworzenia pochłaniają wielkie ilości dwutlenku węgla, który następnie wydalają z organizmu w postaci odchodów. Według rzecznika GOB Menorca można je spotkać zarówno pojedynczo, jak i skupione w wielkich koloniach – rozciągają się nawet na 1,5 km długości.

Szacuje się, że średnia kolonia eliminuje 4 tysiące ton dwutlenku węgla w ciągu jednej nocy – napisał rzecznik GOB Menorca na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Tajemnicza morska bestia straszy mieszkańców Filipin
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić