Niezwykły widok w zoo. Na świat przyszło bardzo rzadkie zwierzę

40

Zoo w Chester ma ogromne powody do radości. Po raz pierwszy urodził się tam mały mrównik. To niezwykłe zwierzę otrzymało imię Zgredek - po bohaterze z Harry'ego Pottera.

Niezwykły widok w zoo. Na świat przyszło bardzo rzadkie zwierzę
Mały mrównik nazywa się Zgredek. (Zoo w Chester)

Mrównik urodził się w nocy 4 stycznia i waży kilogram. Jego wygląd jest bardzo niezwykły - ma pomarszczoną, obwisłą skórę, duże uszy i gigantyczne pazury.

Mrównik o imieniu Zgredek

Matką małego mrównika jest 8-letnia samica, a ojcem 6-letni samiec. Zgredek jest pierwszym mrównikiem urodzonym w tym zoo.

To pierwszy mrównik, który urodził się w zoo, więc jest to dla nas ważny moment i prawdziwy powód do świętowania. Jesteśmy zachwyceni - powiedzieli przedstawiciele zoo.

Nowo narodzony osobnik nazywa się Zgredek - na cześć postaci z filmów o Harrym Potterze. Pracownicy zoo powiedzieli, że gdy tylko zobaczyli małego mrównika dostrzegli podobieństwo do skrzata domowego, który przyjaźnił się z głównym bohaterem serii.

Gdy tylko zobaczyliśmy małego obok mamy, zauważyliśmy jego niesamowite podobieństwo do postaci z Harry'ego Pottera, Zgredka, i tak na razie się nazywa. (...) Nie będziemy jednak wiedzieć na pewno, czy to samiec, czy samica, przez kilka kolejnych tygodni, dopóki nie będzie trochę starsze - tłumaczą pracownicy zoo.

Mrównik pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej. Od lat grozi mu utrata siedlisk przez dynamiczny rozwój rolnictwa. W Europie znajduje się tylko 66 osobników, a na całym świecie 109. Zoo w Chester jest jednym z niewielu opiekujących się tym gatunkiem.

Zobacz także: WEB EXTRA: 'Dobby' Is The First Aardvark Ever Born At The Chester Zoo
Zobacz także: Youtuberka Olfaktoria nagrała bezdomnego, który zapytał ją o jedzenie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić