aktualizacja 

Obowiązkowe szczepienie na COVID-19? Tam niedługo mogą je wprowadzić

32

Brazylia to jeden z tych krajów, który najprawdopodobniej zamierza podejść do sprawy szczepień w bardzo radykalny sposób. Sąd Najwyższy Brazylii ogłosił, że w przyszłości istnieje możliwość ustawowego wprowadzenia obowiązku szczepień na COVID-19. Dla obywateli, którzy się nie zaszczepią, może to oznaczać bolesne kary finansowe.

Obowiązkowe szczepienie na COVID-19? Tam niedługo mogą je wprowadzić
Obowiązkowe szczepienie na COVID-19? Tam niedługo mogą je wprowadzić (Getty Images)

Sąd Najwyższy Brazylii dopuszcza scenariusz, zgodnie z którym szczepienia na koronawirusa mogłyby być obowiązkowe, poinformowała agencja AP. Jednak obowiązkowym szczepieniom sprzeciwia się jedna z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie najważniejszych osób w kraju - prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

Prezydent Brazylii zaraził się koronawirusem. Chorobę pokonał, a obowiązkowe szczepienie na COVID-19 uważa za kompletnie niepotrzebne.

Brazylijczycy nie chcą obowiązkowych szczepień

Na ten moment w Brazylii nie zatwierdzono jeszcze żadnej szczepionki, nawet tej o najwyższej skuteczności od Pfizera. Wśród obywateli rośnie też wielkie niezadowolenie z powodu "przymusowych szczepień", które mogą odbywać się w kraju.

Obecnie nawet 20 proc. mieszkańców Brazylii jest przeciwko szczepieniom. Obywatele obawiają się m.in. skutków ubocznych, które rzekomo mogą pojawić się po wprowadzeniu szczepionki do organizmu.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić