aktualizacja 

Nocą chodzili po bloku. Ślązacy przerażeni

417

Na mieszkańców Rybnika padł blady strach. Na jednym z osiedli mieszkańcy zrobili zdjęcia tajemniczych mężczyzn, którzy w środku nocy pojawili się na klatce schodowej. Są zamaskowani, szarpią za klamki i rysują w okolicach drzwi dziwne symbole. Czy tak znakują mieszkania, które zamierzają okraść?

Nocą chodzili po bloku. Ślązacy przerażeni
Tajemniczych mężczyzn uchwyciła na klatce schodowej ukryta kamera (YouTube)

Wszystko wydarzyło się w budynku przy ulicy Floriańskiej w Rybniku. Dwóch mężczyzn pojawiło się na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych.

I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że działo się to w środku nocy. A obaj byli zamaskowani, chcąc ukryć swoje twarze.

Co dwaj zamaskowani mężczyźni robili w tym miejscu? Mieszkańcy są pewni, że to złodzieje, którzy znakowali mieszkania, by w przyszłości je obrabować. Obaj bardzo ostrożnie poruszali się po klatce, sprawdzali coś przy użyciu latarki, a potem bardzo ostrożnie opuścili piętro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przedwojenni złodzieje w Warszawie. Niechlubna profesja dała im fortuny

Wszystko zarejestrowała ukryta kamera, lokatorzy materiał przekazali policji.

Na mieszkańców Rybnika padł blady strach, jak informuje "Dziennik Zachodni", przy Floriańskiej jedno z mieszkań już zostało okradzione.

Śledczy prowadzą działania i proszą mieszkańców o wzmożoną czujność, bo tak może działać zorganizowana grupa okradająca mieszkania. Policja zaapelowała do mieszkańców.

W takich sytuacjach trzeba jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy, zgłosić nam, reagować na wszystkie osoby, które się podejrzanie zachowują w rejonie naszych mieszkań - przekazała starsza aspirant Bogusława Kobeszko w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Złodzieje dokładnie sprawdzają teren, nim wkroczą do wytypowanego mieszkania. Lokatorzy w internecie dzielą się filmem z Rybnika i pokazują znaki, które pojawiły się w okolicach drzwi, framug i na futrynach.

Być może w ten sposób złodzieje znakują mieszkania i typują te, które ich zdaniem nadają się do obrabowania.

Zobacz także: Chodzą nocą i sprawdzają mieszkania! To wideo daje do myślenia

Jak zaobserwowali lokatorzy, często zdarza się, że rabusie łapią za klamki i sprawdzają, czy do któregoś z mieszkań mogą wejść ot tak. To również ich metoda i na takie zachowanie warto zwrócić uwagę. Jak pisaliśmy na naszych łamach, taka metoda pojawiła się już w innych rejonach Polski.

Na co szczególnie zwracać uwagę?

  • Wszelkie znaki: krzyżyki, kwadraty, trójkąty i inne
  • Taśmę naklejoną na zamku od drzwi lub wizjerze
  • Proszek i monety rozsypane przed wejściem

Tajemnicze oznaczenia przy drzwiach pojawiły się na poznańskich i krakowskich osiedlach. Ktoś także w biały dzień szarpie za klamki. Sąsiedzi postanowili utworzyć straże sąsiedzkie. Dokładnie weryfikują kto wchodzi na klatkę i są w kontakcie z policją. A złodzieje? Szukają okazji, by przechytrzyć lokatorów. Dlatego trzeba uważać.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić