Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nocne zmiany rządu ws. szczepień. Teraz sprawdzisz online, czy już twoja kolej

25
Podziel się:

Nie masz pewności, czy możesz się już zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19? Żaden problem. Po nocnej zmianie w programie szczepień możesz to sprawdzić online. Wystarczy wpisać numer PESEL i wszystko stanie się jasne.

Nocne zmiany rządu ws. szczepień. Teraz sprawdzisz online, czy już twoja kolej
Koronawirus w Polsce. Zmiana w programie szczepień (Getty Images)

Program szczepień przeciwko COVID-19 regularnie jest modyfikowany. Od 12 kwietnia rejestrować mogą się osoby urodzone w roku 1962. Każdego kolejnego dnia rejestracja będzie otwierana dla następnych roczników.

Nie są to jednak jedyne zmiany. W systemie pojawiło się też spore udogodnienie. Chodzi o to, że osoby, które nie mają pewności, czy są już uprawnione do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, mogą to sprawdzić za pomocą prostego formularza, który jest dostępny pod adresem pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl. Rząd wprowadził ułatwienie w nocy z 11 na 12 kwietnia.

Warto to zweryfikować. Obecnie bowiem rejestrować mogą się nie tylko ci, którzy spełniają kryterium wieku. Do zapisów dopuszczeni są też niektórzy chorzy (np. nowotwór) czy osoby po 40. roku życia, które w styczniu wyraziły gotowość szczepienia.

Teraz w prosty sposób sprawdzisz, czy jesteś już uprawniony/a i możesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19, korzystając z e-rejestracji. Sprawdź, czy Twoje skierowanie jest w systemie - podkreślono na stronie z formularzem.

Koronawirus w Polsce. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?

Jest kilka sposobów pozwalających na zarejestrowanie się na szczepienie:

  • przez stronę pacjent.gov.pl;
  • za pośrednictwem infolinii NFZ: 989;
  • poprzez wysłanie SMS-a o treści "SzczepimySie" na numer 664 908 556 lub 880 333 333;
  • podczas wizyty w punkcie szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
uwaga!
rok temu
Uważać w małych prywatnych placówkach czym szczepią- rządać pokazania ampułek itd!!!!
Nick
rok temu
Znowu sami znawcy od szczepionek i zarządzania krajem jak wszyscy co się wypowiadaja na o2 by rządzili polska to byśmy byli złotym krajem gdzie nie byłoby pandemi wszyscy byli by zdrowi szczęśliwi nikt by nie narzekał i wszyscy byśmy zarabiali bardzo dużo ,tacy tutaj znawcy się wypisują
eerr
rok temu
Politycy mają wieczną imprezę, po nocy sobie łażą potem śpią do południa. Wieczni imprezowicze...
pzt
rok temu
i po to rząd obradował w nocy?
Adalbert
rok temu
W USA kto chce się zaszczepić, idzie i staje w kolejce, dostaje zastrzyk i tak już ok. 50 % Amerykanów jest zaszczepionych. A u nas to trzeba jak za Komuny: dowód, PESEL, PRZYNALEŻNOŚĆ, ITP.
dziad
rok temu
Leczenie przez telefon , to szczepienie też przez telefon . Nocna zmiana atakuje .
CNNNC
rok temu
Jak to zrobic zeby o mnie zapomnieli . Propaganda sciga mnie na kazdym kroku . Przypomina mi to bolszewicka propagande z Rosji bolszewickiej . Bolszewizm i Komunizm opochodza z Niemiec , a nie ze Wschodu . Lenin byl niemieckim agentem oplacanym prtzez Niemcy jak wyjezdzal z Niemiec do Rosji robic rewolucje 1917 . Marks i jego Manifest Komunistyczny tez mialo miejsce w Niemczech
biznes
rok temu
Dziękuję nie jestem zainteresowana szczepieniem. Jednak oczekuję o możliwości normalnej wizyty w gabinecie lekarskim. Rozumiem że teraz to już nie problem bo medycy zaszczepieni a gabinety dla szczepiących się otwarte, więc jak to jest że ten sam zespół nie wpuści mnie do POZ na zwykły wywiad i okresowe badanie a do szczepienia już tak?
aster
rok temu
ile poszło pieniędzy podatnika na reklamę eksperymentu medycznego.... MILIONY a ile na leczenie ludzi??
PO ROZUM
rok temu
DEPOPULACJI ciąg dalszy, policja służba zdrowia boją się tego, już większość ma lewe zaświadczenia że dali się otruć.Starym głupim telewizja robi w głowie bigos-u mnie wszyscy to przeszli więc nie piszcie głupot-jak ze wszystkim kto nie odporny i słaby będzie miał pod górkę a nawet odejdzie w cierpieniu
sss
rok temu
Dziadki poszły tłumnie na szczepienia a niższa grupa wiekowa nie specjalnie chce się szczepić więc trzeba wszystkim dać możliwość byleby się szczepili. A tu zonk tylko 30% poniżej 60 roku deklaruje chęć szczepień. Jeszcze mniej w młodszych grupach wiekowych.
Bolek
rok temu
Ja sie zaszczepie jak mi drugi wycior urosnie Trochu poczekac musim z kolegom
proszęopomoc
rok temu
,,,przepraszam, że tutaj piszę, ale nie wiem już co mam robić.. Samotnie wychowuje Dwójke Dzieci... Synek skończył właśnie 5 lat a moja Córeczka ma 3 latka... Nasza Sytuacja jest taka, że brakuje pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy..,często i jedzenie..Ponad rok temu potrzebowaliśmy Kredytu... 3tyś na remont mieszkania...na jesień, co roku, na Ścianach pojawiła się Pleśń i Dzieci Chorowały, remont był Konieczny dla ich Zdrowia .. rata kredytu to aż 800zł .. a do tego dochodzą rachunki... Ja naprawdę Szukam pracy.. Biorę też każdą prace dorywczą... ale niestety... pandemia wszytko utrudnia..na płacz mi się zbiera jak o tym myśle.. ja Robię co moge... Ale czuję się coraz bardziej bezsilna....jestem na granicy rozpaczy., nie wiem jak przeżyjemy najbliższe tygodnie..to wszystko mnie przytłacza...a muszę walczyć.. błagam..gdyby ktoś mógłby choć trochę nam pomóc, jakkolwiek,. ... będę Wdzięczna z całego Serca..dziękuje..życzę dobrego Poniedziałkowego popołudnia, Agnieszka z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
Jolka
rok temu
Holo KSU st !!! Polaków !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić