Nocne zmiany rządu ws. szczepień. Teraz sprawdzisz online, czy już twoja kolej

44

Nie masz pewności, czy możesz się już zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19? Żaden problem. Po nocnej zmianie w programie szczepień możesz to sprawdzić online. Wystarczy wpisać numer PESEL i wszystko stanie się jasne.

Nocne zmiany rządu ws. szczepień. Teraz sprawdzisz online, czy już twoja kolej
Koronawirus w Polsce. Zmiana w programie szczepień (Getty Images)

Program szczepień przeciwko COVID-19 regularnie jest modyfikowany. Od 12 kwietnia rejestrować mogą się osoby urodzone w roku 1962. Każdego kolejnego dnia rejestracja będzie otwierana dla następnych roczników.

Nie są to jednak jedyne zmiany. W systemie pojawiło się też spore udogodnienie. Chodzi o to, że osoby, które nie mają pewności, czy są już uprawnione do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, mogą to sprawdzić za pomocą prostego formularza, który jest dostępny pod adresem pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl. Rząd wprowadził ułatwienie w nocy z 11 na 12 kwietnia.

Warto to zweryfikować. Obecnie bowiem rejestrować mogą się nie tylko ci, którzy spełniają kryterium wieku. Do zapisów dopuszczeni są też niektórzy chorzy (np. nowotwór) czy osoby po 40. roku życia, które w styczniu wyraziły gotowość szczepienia.

Teraz w prosty sposób sprawdzisz, czy jesteś już uprawniony/a i możesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19, korzystając z e-rejestracji. Sprawdź, czy Twoje skierowanie jest w systemie - podkreślono na stronie z formularzem.

Koronawirus w Polsce. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?

Jest kilka sposobów pozwalających na zarejestrowanie się na szczepienie:

  • przez stronę pacjent.gov.pl;
  • za pośrednictwem infolinii NFZ: 989;
  • poprzez wysłanie SMS-a o treści "SzczepimySie" na numer 664 908 556 lub 880 333 333;
  • podczas wizyty w punkcie szczepień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić