o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

OMON chciał zatrzymać człowieka. Wtedy stało się to. Nagranie podbija sieć

293
Podziel się

W Rosji trwają protesty poparcia dla aresztowanego opozycjonisty Putina - Aleksieja Nawalnego. Podczas przemarszów w Sankt Petersburgu doszło do udanej próby odbicia zatrzymanego demonstranta. Po wszystkim funkcjonariusz OMON-u został oblany czerwoną farbą.

OMON chciał zatrzymać człowieka. Wtedy stało się to. Nagranie podbija sieć
(Twitter)
bELpYrPF

Protesty w Rosji trwają, odkąd Aleksiej Nawalny został aresztowany przez władze po powrocie do ojczyzny. W niedzielę protesty odbywają się m.in. w Sankt Ptersburgu.

OMON blokował przemarsze i zatrzymywał uczestników. To, jak bardzo napięta jest sytuacja, widać na filmie, który opublikowano w sieci.

bELpYrPH

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy następnie próbowali najprawdopodobniej zaciągnąć go siłą do samochodu. Nie udało się im to jednak - OMON został powstrzymany przez protestujących.

Uczestnicy próbowali odbić aresztowanego z rąk policji, aż w końcu im się to udało. W międzyczasie wielu z nich otrzymało bolesne uderzenia policyjnymi pałkami.

bELpYrPN

Po wszystkim, kiedy demonstrant został już uwolniony, jeden z uczestników przemarszu rzucił w stronę policjanta otwartą puszkę z czerwoną farbą. Ten był wyraźnie zaskoczony całą sytuacją.

Protesty poparcia dla Aleksieja Nawalnego w Rosji. Policja aresztuje uczestników

Podczas protestów dzieją się bardzo niepokojące sytuacje. Jedną z nich opisuje portal RBC. Podczas aresztowań na pl. Sennaya jeden z funkcjonariuszy wyjął pistolet, a następnie wycelował go w tłum. Skończyło się jednak na samym grożeniu, bowiem nie doszło do wystrzału.

Policja regularnie używa wobec uczestników protestów licznych środków przymusu bezpośredniego. M.in. paralizatorów czy gazu pieprzowego. Demonstranci bici są także pałkami policyjnymi.

bELpYrPO

Podczas starć na pl. Pionerskaya i Sennaya zatrzymano kilkadziesiąt osób, podaje RBC. M.in. znanego obywatelom popierającym opozycję rapera o pseudonimie Oksimiron, a także wielu dziennikarzy. Ci ostatni na szczęście wypuszczani zostali przez policję, gdy tylko okazali legitymacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELpYrQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(293)
co nam
9 miesięcy temu
Rosja. Patrzmy na siebie. Mamy dużo problemów w swoim kraju. Skupmy sie na nich. Nie bądź my marionetkami usa !
Xefik460
9 miesięcy temu
Za 20 lat historia się powtórzy,znów będą lament że im emerytury obcieli A przecież oni tylko wykonywali rozkazy .
abcdef
9 miesięcy temu
Czy służby sprawdziły powiązania firm przedstawionych w filmie Pałac putina z działalnością w Polsce ... wystarczy ograniczyć działalność finansowanie w europie i to dopiero będą sankcje dla CARA
bELpYrQj
Jacek
9 miesięcy temu
No i wreszcie wyjaśniło się kto nauczył dzieci w szkole na każdą uwagę wołać - to nie ja, udowodni mi pan? I to, że nauczyciel to widział nie ma już znaczenia... To jakaś masakra, nam się marzy robienie co nam przyjdzie do głowy i żadnych konsekwencji, jak dzieci.
malkontent
9 miesięcy temu
dobrze ,że w Polsce demonstranci są delikatmie zapraszani do "busów " i jadą nadarmową wycieczkę z noclegiem , kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy . Na miejscu demonstranci nawet nie muszą trudzić się rozbieraniem do snu i zdejmowaniem bielizny , "obsługa " lokalu robi to za nich .Pełna obsługa za darmo . Nier tak jak w "dzikiej "Rosji.
rynkowa
9 miesięcy temu
..a jednak jeden odbity a zabrany inny. Dobrze jest kogoś ściągnąć do tyłu traci.. równowagę wtedy nie może też utrzymać zakładnika.
Cyrk
9 miesięcy temu
W Polsce do pacyfikowania oprócz policji już się zatrudnia służbę celną, skarbowke, sanepid i straż pożarną 😲
gute
9 miesięcy temu
a to nie milicja?
Andre
9 miesięcy temu
U nas jest jak w rosji wszystkich zamknąć za znieważenie policji dowody się znajdą mam zaufanie naszej milicji.
dsf
9 miesięcy temu
no ale złapał sobie innego mniejszego
ccc
9 miesięcy temu
po co farba? Taki mróz to woda będzie najlesza :)
jajo
9 miesięcy temu
tacy solidarni a za kolejnym już się nie rzucili do pomocy
pobożny arab
9 miesięcy temu
oprychy Putina w akcji czyli tak wygląda wolność i demokracja w Rosji
bELpYrQb
eliot_ness
9 miesięcy temu
różnica między polską tak, ze u nas jeszcze nie leją farbą i nie odbijają zakładników
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić