Rosja wstrząśnięta. Siostry Chaczaturian zadźgały ojca. Nowe plotki

14
Podziel się:

Ta sprawa wstrząsnęła całą Rosją. Dwie siostry miały zamordować ojca, który przez lata miał się nad nimi znęcać. Siostry Chaczaturian twierdzą, że działały w samoobronie, ale bliscy zamordowanego mówią, że chciały przejąć jego majątek. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Rosja wstrząśnięta. Siostry Chaczaturian zadźgały ojca. Nowe plotki
Krestina Chaczaturian, jedna z sióstr oskarżonych o zabicie ojca. (Getty Images)

Mikhaił Chaczaturian był znanym w Rosji szefem mafii. Mężczyzna miał przez lata wykorzystywać seksualnie swoje córki. Jednej z nich miał mówić, że zajmie miejsce swojej matki i urodzi mu dziecko. W jego domu znaleziono różne rodzaje broni.

Po latach udręk siostry w końcu powiedzieć "dość". W 2018 roku zadźgały ojca nożem. Siostry podkreślają, że działały w samoobronie.

Ostatnio pojawiły się jednak wątpliwości, czy rzeczywiście kierowała nimi potrzeba samoobrony. Rosyjski sąd nakazał prokuratorom dokładniej przyjrzeć się sprawie Marii, Krestiny i Angeliny.

Rodzina zabitego 57-latka oskarża je o to, że kłamią w celu uniknięcia więzienia. Według nich nastolatki zabiły drzemiącego ojca z zimną krwią w celu odziedziczenia jego majątku.

Wiadomo jednak, że najmłodsza z sióstr, Maria, na pewno nie pójdzie do więzienia. Sąd orzekł, że w momencie, kiedy doszło do morderstwa, nie była w pełni władz umysłowych. W związku z tym dziewczyna trafi do szpitala psychiatrycznego. Dodatkowo, jeśli prawnicy znajdą dowody na to, że Michaił maltretował swoje dzieci, to on zostanie pośmiertnie oskarżony.

Sąd przychylił się do wniosku powodów o zwrócenie sprawy do prokuratury do czasu podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie karnej przeciwko Michaiłowi Chaczaturyanowi - powiedział Aleksiej Lipster, prawnik sióstr.

Sprawa budzi w Rosji olbrzymie emocje. Prawie milion osób podpisało petycję dla sióstr, aby mogły pozostać na wolności. Siostrom grozi nawet 20 lat więzienia.

Zobacz także: Protesty po zatrzymaniu Nawalnego. Rosyjskie służby w akcji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić