Wróć na
Gracjan Gołata
|

Nowa choroba w Chinach. Wirus zabił już siedem osób. Łatwo się nim zarazić

154
Podziel się

W Chinach wykryto ognisko nowego wirusa. Jak dotąd zakaziło się nim 60 osób, a 7 zmarło. Bunyawirus objawia się w gorączce i kaszlu. Eksperci potwierdzają, że może on w łatwy sposób rozprzestrzeniać się między ludźmi.

Nowa choroba w Chinach. Wirus zabił już siedem osób. Łatwo się nim zarazić
Zdjęcie mózgu pacjenta z widocznym zakrzepem (Getty Images, Sopone Nawoot)
bCYbdnCJ

W Chinach wykryto nowego wirusa. Bunyawirus jest silnie chorobotwórczy i roznosi się przez kleszcze. Objawia się w gorączce, kaszlu i obniżeniu trombocytów we krwi. Jego występowanie zaobserwowano na terenach wiejskich. Jak dotąd wirusem zakaziło się 60 osób, a 7 zmarło.

65-letni farmer z prowincji Jiangsu poczuł się źle, miał gorączkę i kaszel. Okazało się, że jest on zakażony nowym wirusem. Według zagranicznych mediów już 37 osób zakaziło się właśnie w tym regionie.

Wirus przenosi się przez układ krwionośny. Eksperci wierzą, że może on łatwo rozprzestrzenić się wśród ludzi. Większość chorujących zakaziła się przez ugryzienie kleszcza. Istnieje możliwość zarażenia między innymi przez drogi oddechowe czy zużytą igłę.

bCYbdnCL

Nowy wirus w Chinach. Przypadek sprzed lat. Wirus powrócił?

Wirusolog Sheng Jifang przypomina o przypadku sprzed 3 lat. Pacjent był zakażony takim samym wirusem. Mężczyzna zmarł w wyniku zakażenia. 16 osób, które miały kontakt z jego martwym ciałem również się zakaziło. Jedna z nich ze skutkiem śmiertelnym.

bCYbdnDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
Wel
miesiąc temu
Taaaaa... Wszystkie wirusy czekały na rok 2020 żeby zacząć infekować ludzi. No i wszystkie upatrzyły sobie Chiny jako cel rozpoczęcia pandemi. Ciekawe.....
🤔🤔🤔
miesiąc temu
Plagi egipskie-początek
Stek bzdur
miesiąc temu
Juz mi się nie chce tu wchodzić. Dno i metr mułu.
bCYbdnDn
waldek60
miesiąc temu
Jak w biznesie firma ma straty, to wywoła "przypadkowy" pożar magazynu. Jak świat ma straty i brak pokrycia wydrukowanego pieniądza, to wprowadza wirusa.
Lekarz
miesiąc temu
No rzeczywiście 60 chorych osób na 1 393 000 000 mieszkańców Chin to pandemia.
Najnowsze komentarze (154)
Nie smialy
3 dni temu
Chocby niewiem co pisac to wielcy tego dwiata zrobia swoje
Kicia Kubuś
4 tyg. temu
To ile jeszcze wykryją tych wirusów to może od razu autanazja .
FX13
miesiąc temu
Czy w Chinach mają pojęcie o higienie? Tysiącletnia kultura i taki obciach.
ola
miesiąc temu
NO CHINY TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD RESZTY ŚWIATA JAK CHCĄ SIĘ MORDOWAĆ TO NIECH SAMI SIĘ MORDUJĄ ALE NIE CAŁY ŚWIAT
Moret
miesiąc temu
Tu działa jakiś automat, obniżający populację ludzkości. Po prostu za dużo jest ludzi na świecie, część ludzkości musi wymrzeć. Może sto a może pięćset milionów?
Looool
miesiąc temu
Na szczęście bill gates już pracuje nad szczepionką. Będzie obowiązkowa. Tak zadecyduje etiopski komuniata z WHO
Domii
miesiąc temu
Ludzie zapomnieli o Bogu i teraz tak się dzieje na ty świecie...
Ktoś
miesiąc temu
Ktoś widać gra w Plague.Inc
bCYbdnDf
Zibi
miesiąc temu
Kitajce zgotowali nam ten los
Witcher
miesiąc temu
*wszyscy*: I co, zadowolony jesteś z siebie? *2020*: przygotujcie się na trzecią wojnę światową
Haha
miesiąc temu
Ludzie proste ten kto Wymyślił test na korone ten zrobił pandemi na cały świat proste 600 zł test razy 700000000 ładnie wyjdzie na końcu w dolarach brakuje nam wieciekogo jednego takiego hu.. na sędzia światowy taki co od razu się zajmuje takimi sprawami po co Amerykanie polecieli do wuhan w tamtym roku ze by się dogdać chinami ze by zrobić manipulacje i bd hajs specjalnie wcześniej walczyli że sobą o produkty transport ze by zamydlic ludzie oczy że się kłócą A teraz hajs liczą haha masakra A jeszcze najlepiej teraz nie mogę lecieć na śledztwo ta masakra zygac się chce tym swiatem same kłamstwa ty ukradniesz bułkę dla dziecko to ci dziecko zabiorą A jeszcze taki mandat zw Cię wsadza A tu ktoś zrobił pandemine i liczy hajs. Śmieszny świat
Mic
miesiąc temu
Człowieku muj wujek ma raka jelita i 12 cm zmierzył się do 2 cm i co powiedzieli nie wytna bo korona A teraz jeździ do Katowic już 2 miesiąc na przeswitlenia wieksz od ludzi nie dostaje pomocy i umiera jaki raport bo miał założona na głowie koronę
Mic
miesiąc temu
Ta to wszystko jest poto że zwiklodowac najwieksze przedsiębiorstw na świecie po co ze efekt cieplny się zmniejszył bo bd koniec świata za 1000 lat kumacie przez ciepło pierwsze co poleci t9 kopalnie A korona to manipulacja według mnie gdzie sa eksperci przez stres i banie się szybciej j człowiek dostaje raka i zawału
O3
miesiąc temu
To najbardziej nierzetelny artykuł jaki ostatnio przeczytałem. A wiecie czemu? Bo taki "wirusolog" nie istnieje. Zapychajcie się sami tymi bzdurami.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić