Nowa Zelandia. Horror w supermarkecie. Klientów zaatakował nożownik

81

Co najmniej cztery osoby zostały ranne w wyniku ataku nożownika w supermarkecie w Nowej Zelandii. Stan trzech z nich jest krytyczny.

Nowa Zelandia. Horror w supermarkecie. Klientów zaatakował nożownik
Policjant przed sklepem Countdown. W ataku ranne zostały 4 osoby. (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 10 maja w supermarkecie Countdown w centrum Dunedin na Wyspie Południowej. Na miejscu interweniowała policja, która aresztowała napastnika.

W zdarzeniu ucierpiały 4 osoby. Trzy trafiły do szpitala w stanie krytycznym. Wśród rannych są zarówno pracownicy supermarketu, jak i klienci. Świadkowie, których cytuje BBC, mówią o krzykach i widoku krwi. Według nich kilka osób chciało zneutralizować napastnika.

Widziałem zakrwawioną rękę. Ludzie zaczęli biec do wyjścia - powiedział świadek zdarzenia.

Nie wiadomo, co było motywem ataku napastnika. Sieć sklepów Countdown wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że jest zdruzgotania brutalnymi wydarzeniami. Zapowiedziano również, że supermarket w centrum Dunedin pozostanie zamknięty zarówno 10, jak i 11 maja.

Jesteśmy zszokowani i zdruzgotani wydarzeniami w naszym sklepie. Naszym priorytetem w tej chwili są poszkodowani członkowie zespołu i troska o szerszy skład w następstwie tego niezwykle traumatycznego wydarzenia - napisano w oświadczeniu.
Zobacz także: Idziesz na komunię lub wesele? Przygotuj się na kontrolę
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić