Nowak aż się zagotowała ws. szkoły. "Trzeba bić w tarabany"

111

Była małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak jest bardzo aktywna w sieci. W ostatnim wpisie nawiązała do zakończenia roku szkolnego. "Radość z wakacji miesza się z obawą" - stwierdziła.

Nowak aż się zagotowała ws. szkoły. "Trzeba bić w tarabany"
Barbara Nowak (Wikimedia Commons)

Radna sejmiku województwa, Barbara Nowak nie ukrywa, że nie podobają jej się zmiany wprowadzane przez nową minister nauki Barbarę Nowacką. Była małopolska kurator wielokrotnie już krytykowała pomysły zmniejszenia liczby godzin religii i likwidację przedmiotu "Historia i teraźniejszość".

Tym razem przy okazji zakończenia roku szkolnego, które odbyło się 21 czerwca przedstawiła swoje obawy związane z systemem edukacji.

Radość z wakacji miesza się z obawą jaka szkoła przywita uczniów we wrześniu. Ilu nauczycieli religii, HiT traci pracę? Czy będą jeszcze krzyże i godła Polski, czy dzieci ukraińskie będą zwolnione z hist. Polski, a inkluzyjność wyeliminuje wiedzę, zapromuje cyw. śmierci, lgbt? - [pisownia oryginalna] - czytamy we wpisie Barbary Nowak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

Sądząc po komentarzach wielu internautów nie podziela obaw byłej małopolskiej kurator. Większość wpisów nie nadaje się jednak do cytowania.

Barbara Nowacka we wtorek 18 czerwca ogłosiła, że zleciła już prace nad przygotowaniem rozporządzenia, które wprowadzi jedną godzinę religii w szkołach od 1 września 2025 roku.

Była małopolska kurator oświaty, która słynie ze swoich katolickich przekonań, nie mogła przejść obojętnie wobec tej decyzji. Nowak wzywała do walki z decyzją ministry edukacji.

Groźby Nowackiej ingerowania w l. godz. nauczania religii i zmian w traktowanie religii, łamanie praw nauczycieli religii, uczniów, ich rodziców zagwarantowanych w Konkordacie, muszą zderzyć się z MUREM EPISKOPATU i WIERNYCH - NON POSSUMUS! Trzeba BIĆ W TARABANY! - napisała w serwisie X Barbara Nowak.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić