o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

"Nowe dno". Szef niemieckiego MSZ krytykuje słowa Erdogana

43
Podziel się

Niemiecki minister spraw zagranicznych zdecydowanie potępił słowa tureckiego prezydenta Recepa Erdogana. Przywódca Turcji stwierdził, że prezydent Francji Emmanuel Macron potrzebuje "konsultacji psychiatrycznej"­. To odpowiedź na słowa Macrona na temat islamskiego fundamentalizmu.

"Nowe dno". Szef niemieckiego MSZ krytykuje słowa Erdogana
Szef niemieckiego MSZ Heiko Mass skrytykował słowa prezydenta Turcji (Twitter)
bDoYUSYB

Szef niemieckiego MSZ Heiko Mass ocenił w poniedziałek, że słowa Erdogana są "nieakceptowalne" i stanowią "nowe dno". Prezydent Turcji określił wcześniej przywódcę Francji Emmanuela Macrona jako chorego psychicznie. Poszło o słowa Macrona dotyczące muzułmanów i islamu.

Niemcy popierają Francję w walce z islamskim ekstremizmem

Heiko Mass zapewnił, że Berlin solidaryzuje się z Francją w kwestii walki z terroryzmem i islamskim ekstremizmem. Jednocześnie szef niemieckiego MSZ ostrzegł przed łączeniem "milionów przestrzegających prawa muzułmanów mieszkających w Europie" z "brutalnymi ekstremistami i mordercami".

bDoYUSYD
To byłoby po myśli tych, którzy chcą podzielić nasze społeczeństwo. Nie zgadzamy się na to – stwierdził Maas.

Na początku miesiąca Macron ogłosił plan rozprawienia się z islamskimi radykałami we Francji. Prezydent stwierdził, że islam znalazł się w "globalnym kryzysie" z powodu rosnącej liczby fundamentalistów religijnych.

Brutalne morderstwo nauczyciela. Francja zapowiada walkę z radykałami

Wypowiedź francuskiego prezydenta miała miejsce w związku z brutalnym morderstwem nauczyciela na tle religijnym. Doszło do niego 16 października na przedmieściach Paryża. Samuel Paty miał podczas lekcji na temat wolności słowa pokazać uczniom karykaturę Mahometa.

bDoYUSYJ

W związku z tym, francuski rząd zapowiedział zamknięcie niektórych meczetów. Władze chcą także rozwiązać te muzułmańskie ugrupowania, które szerzą nienawiść w Internecie. W odpowiedzi na to, prezydent Turcji Recep Erdogan stwierdził, że francuski przywódca powinien zbadać swoje zdrowie psychiczne.

Paryż krytycznie odniósł się do słów Erdogana. Wypowiedź została określona jako "niedopuszczalna". Ambasador Turcji został wezwany do złożenia wyjaśnień.

W niedzielę Macron napisał na Twitterze po francusku, angielsku i arabsku, że Francja szanuje "wszelkie różnice", ale nie akceptuje mowy nienawiści.

bDoYUSYK

Obejrzyj także: Rzucił bekonem w muzułmankę

bDoYUSZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
Tegi
miesiąc temu
Ja bym przesłał Francji więcej kredek do malowania na chodnikach
Jacky
miesiąc temu
Brawo Francja gdzie byliscie 10 lat temu. Ale co pieniądze rzadza światem
Aaa
miesiąc temu
Francja przyjęła muzułmanów do siebie a teraz zdziwienie że mają meczety i są wierni swojej religii
bDoYUSZf
RomcioPolcio
miesiąc temu
Nowy Porządek Świata. Podzielić społeczeństwo, wywołać zamieszki, podburzyć narody przeciw sobie, wywołać strach i zamieszanie, a następnie obstawić rządy swoimi ludźmi.
SuperGość
miesiąc temu
To, że Macron mógłby się zgłosić na poradę do psychiatry twierdzą sami Francuzi i to nie tylko ci od Żółtych Kamizelek Natomiast Erdogana należało by wysłać już na dłuższe psychiatryczne leczenie w jakimś zamkniętym oddziale. Inny zjawiskiem są sami muzułmanie - wyznawcy Allaha - bożka Księżyca - z religią będącą kompilacją szamanistycznych dyrdymałów + bredni upadłego anioła i w końcowej fazie widzimisię drobnego sprzedawcy zwanego Mahometem.Na koniec ich imamowie stworzyli prawa szariatu (coś na wzór katolickiego katechizmu) i tu dopiero poszli na całego bo potrafili nimi znacznie mocniej zdyscyplinować swoich wiernych niż katoliccy księża nawet za czasów inkwizycji. Teraz Macron (widzę z poparciem Mass'a) chce wreszcie pogonić z Francji tych imamów którzy wzywają do czynnego dżihadu licząc, że to coś zmieni w nastawieniu francuskich muzułmanów.... i przeliczą się obaj. Widać, że nie czytali "Szatańskich wersetów" autorstwa Salmana Rushdiego, a może nawet nie wiedzą, że taka książka o "denności islamskiej cywilizacji" już od dawna jest.
Najnowsze komentarze (43)
Hermenegilda
3 tyg. temu
Terroryści to TYLKO mały odprysk Islamu - ta religia ma w swoim założeniu ( patrz Koran) unicestwianie ZAWSZE i WSZĘDZIE 'niewiernych" i zdobycie za pomocą "hijry" (arab) tzn. OSIEDLENIA i ogromnego przyrostu naturalnego wszystkich krajów Ziemskiego Globu! Ta religia jest niereformowalna i MUSI ZOSTAĆ w Europie zdelegalizowana!
FiFjFo
miesiąc temu
Wiarę trzeba zlikwidować , Jaskiniowcy malowali mamuty i ogień ,Homo Sapiens nie będzie wieczne.
triumwirat
miesiąc temu
Erdogan, Kaczyński, Orban...
J23
miesiąc temu
Komuna Paryska wyprodukowała komunizm, który został narzucony Rosji,a teraz bolszewizm szerzy się w Polsce atakami na Kościół. Nic dodać, nic ująć!
Felekel
miesiąc temu
To wina Merkel i Maccrona niech jeszcze więcej sprowadzą ich do cywilizowanego świata. To jest fanatyzm religijny. Nie chcą pracować ich celem jest gwałcenie kobiet i islamizacja świata. Mordowanie innych wyznawców religijnych. Podobnie postępuje Merkel i Maccron chcą karac finansowo państwa które nie przyjęli emigrantów bandytów.
jkk
miesiąc temu
Zacumować statki we Francuskich portach załadować to całe muzułmaństwo i wywieść z EUROPY bo dojdzie w końcu do krwawej jatki na tle religijnym muzułmanie w Europie to tak jak biedronki azjatyckie
NS..
miesiąc temu
Nie Francuskie perfumy tylko męski pot.Bez Francuzów nie będzie Francji.
NS..
miesiąc temu
Niemcy mają w Polsce wyremontowane gotowe do służby Auschwitz, więc to tylko poklask w stronę Francji
bDoYUSYX
Hejt stop
miesiąc temu
Rzucił bekonem w muzułmankę? Ach tak? Więcej takich akcji ich wykurzy z Europy!
sok
miesiąc temu
Niemcy i Francja narobiły bałaganu z emigrantami czytaj z importem siły roboczej dawniej niewolnikow i to są skutki
Niestety
miesiąc temu
Cale zlo, ktore sie dzieje w Europie to wina Niemiec To Merkel otwierajac drzwi muzulmanom doprowadza powoli do upadku Europy Za takie dzialanie pod Trybunal Stanu Teraz kazde panstwo powinno strzec swoich granic i nie patrzyc na Niemcy, ktorzy od zawsze chcieli podporzadkowac sobie caly swiat
MAGoz44FIRE
miesiąc temu
GONERA19 zmiana z POLICE
Fokusss
miesiąc temu
Prezydent Francji nie jest normalny i to widać z daleka, jest esencja człowieka rozkapryszonego, wychowanego w luksusie. Nie mogą mu ufać nawet właśnie wyborcy, chyba że ci z jego otoczenia.
KANGUR
miesiąc temu
JEDYNY SPOSOB DEPORTACJE
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić