o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Morderca zapłacił uczniom. Makabryczna śmierć nauczyciela poruszyła Francję

50
Podziel się

Zamordowanie nauczyciela przez czeczeńskiego nastolatka poruszyło całą Francję. Teraz w sprawie pojawił się nowy wątek. Okazuje się, że morderca zapłacił uczniom za zidentyfikowanie pedagoga.

Morderca zapłacił uczniom. Makabryczna śmierć nauczyciela poruszyła Francję
Francuski nauczyciel Samuel Paty został zamordowany przez ucznia (YouTube)
bEilSZiZ

Francuski prokurator ds. zwalczania terroryzmu Jean-Francois Ricard poinformował, że morderca znał imię i nazwisko nauczyciela, posiadał także informacje, w której szkole uczy. Zdobył je w internecie, po tym jak jedna z uczennic rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych przeciwko nauczycielowi. Zabójca nie wiedział jednak, jak rozpoznać swoją ofiarę.

Identyfikacja nauczyciela była możliwa tylko z pomocą uczniów szkoły. Nastolatkowie pomogli mordercy w zamian za gratyfikację finansową – stwierdził Ricard.
bEilSZjb

Morderca zapłacił uczniom za wskazanie nauczyciela

Według prokuratora, morderca przybył do szkoły w piątek wczesnym popołudniem. Miał zaoferować uczniom od 300 do 350 euro (około 1400-1600 złotych) za wskazanie Samuela Paty’ego. W sprawę zaangażowane były dwie osoby w wieku 14 i 15 lat.

Nastolatkowie zostali zatrzymani. Są podejrzani o współudział w akcie terroryzmu. Sąd zadecyduje, czy powinni zostać objęci szczegółowym śledztwem.  

Coraz więcej wskazuje na to, że zamach na nauczyciela był zaplanowany. Ojciec muzułmańskiej uczennicy, oskarżonej o rozpoczęcie internetowej kampanii przeciwko Samuelowi Paty'emu, miał przed atakiem wysyłać wiadomości do zabójcy. 48-latek jest oskarżony o wydanie na nauczyciela fatwy, czyli wyroku o charakterze religijnym.

bEilSZjh

Samuel Paty został zamordowany przez czeczeńskiego nastolatka. Uczeń w bestialski sposób odciął mu głowę. Powodem ataku miało być to, że nauczyciel pokazał w klasie karykatury proroka Mahometa.

Zabił nauczyciela za pokazanie karykatury Mahometa. Manifestacje w obronie wolności słowa

W weekend na terenie całego kraju odbyły się w weekend manifestacje. Udział w nich wzięły tysiące Francuzów. Ludzie chcieli uczcić pamięć mężczyzny i bronić wolność słowa.

bEilSZji

Sprawa została potraktowana bardzo poważnie przez francuskie władze. 19 września policja rozpoczęła serię nalotów na około 40 domów. Celem były siatki islamistyczne. Zatrzymano lidera jednej z nich i 15 innych osób. Coraz więcej osób uważa, że ​​francuskie zasady dotyczące sekularyzmu i wolności słowa powinny ulec zmianie.

Nauczyciel historii i geografii był celem ataków po pokazaniu karykatury. Przed jej pokazaniem ostrzegł wszystkich uczniów, że to zrobi, i poprosił o wyjście z sali tych, których mogłoby to urazić. Nauczyciel otrzyma pośmiertnie najwyższą nagrodę Francji - Legię Honorową. W ceremonii pogrzebowej udział weźmie prezydent Macron.

Obejrzyj także: "Boję się o siebie. Muzułmanie mają mnie zamordować, ukrzyżować, albo obciąć rękę i nogę!"

bEilSZjj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilSZjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Tadeusz
6 miesięcy temu
Tak to jest jak chce się być na siłę dobry /wzorem Franciszka/ Cztery kraje w tym Japonia przyjęły, że Muzułmanie to religia nienawiści i u nich w kraju jest zakazana. Żaden Muzułmanin nie może być do ich kraju wpuszczony. Nie może też być ona praktykowana w tych krajach. W Europie jest ona przedstawiana jako religia pokoju mimo że ma w swoich świętych księgach iż niewiernych należy likwidować w każdy możliwy sposób. te święte /obowiązujące/ wyznaczają wysoką nagrodę każdemu Muzułmaninowi za zabicie niewiernego. A mimo to w Europie wszyscy np. Katolicy to wrogowie pokoju i demokracji. Muzułmanie to ta dobra religia. RELIGIA POKOJU. PODOBNO JEŚLI BÓG CHCE KOGOŚ UKARAĆ TO ZABIERA MU ROZUM.
jaa
6 miesięcy temu
Ciekawa sprawa. Trybunał Europejski nakazał Polsce wypłacenie Czeczenom oczekującym na granicy Polski i Ukrainy odszkodowania za zbyt długi okres jaki jest potrzebny na wydanie decyzji odnośnie wjazdu na teren naszego kraju i UE. A ci biedacy w większości od razu przystępują do ciężkiej pracy: narkotyki, kradzieże samochodów, tworzenie pseudodemonstracji jak w Berlinie po porwaniu, którego nie było itd.
Egon..
7 miesięcy temu
Fakt morderstwa nauczyciela i w ogóle morderstwa jest przestępstwem i nie ma co tutaj wybielać oprawcy ale czy nauczyciel kpiąc z religii i jej wyznawców nie zachował się nagannie? Moim zdaniem nie byłoby tragedii jakby tacy ludzie nie pracowali w oświacie.
bEilSZjD
long
8 miesięcy temu
Odizolowac wszystkich islamistow-to fanatycy-nic ich nie powstrzyma,a powoli zajmuja caly swiat-to plaga gorsza od szaranczy
pit
8 miesięcy temu
Do wszystkich tych, którzy szczują na Kościół: przyjdą muzułmanie i szybko nauczą was pokory.
Minor#
8 miesięcy temu
Legia Honorowa dla nauczyciela szydzącego z symboli religijnych mniejszości....
FiX
8 miesięcy temu
A dlaczego nauczyciel Samuel nie zawahał się szydzić z ich religii pokazując na lekcji karykatury Mahometa?Zapewne wiedział co stało się kilka lat temu po publikacji w czasopiśmie!
Nieprzejednan
8 miesięcy temu
...jeszcze kilku/dziesięciu/set Paty'ch i może aroganckie francuzy skumają, że nie są już gospodarzami w kalifacie francuskim, chyba ze zamkną dzicz w klatkach i odeślą do ...
po naszemu
8 miesięcy temu
U nas nazywałby się Szmul Patek i nic by mu się nie stało.
mmm2
8 miesięcy temu
Francuzom braknie kredek w sklepach...
biblię
8 miesięcy temu
Nergal publicznie podarł i nic... Niech publicznie podrze Koran, a będzie Wielki...
Suweren
8 miesięcy temu
A ilu Polaków wydało Niemcom żydów? Nie obwiniajmy całych narodów. Nie ma co rzucać kamieniami - tylko się zastanówmy co zrobić aby takie sytuacje się nie zdarzały. Nie usuniemy wszystkich "nie chrześcijan" z Europy. Z jajecznicy jajka z powrotem nie zrobimy.
historia
8 miesięcy temu
... czyli sprzedali go za srebrniki...
bEilSZjv
Agora tchórze
8 miesięcy temu
kiedy Gazeta Wyborcza w imię walki o wolność i demokrację opublikuje karykatury Mahometa w weekendowym wydaniu Wysokie Obcasy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić