Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowe informacje ws. Zbigniewa Stonogi. Sąd zareagował na trzeci wniosek o areszt

38

Lubelska prokuratura złożyła trzeci wniosek o areszt dla Zbigniewa Stonogi. Nie został on uwzględniony przez Sąd Rejonowy Lublin-Zachód.

Nowe informacje ws. Zbigniewa Stonogi
Nowe informacje ws. Zbigniewa Stonogi (PAP)

Od 6 maja Zbigniew Stonoga przebywa w areszcie. To efekt orzeczenia przez sąd w Warszawie w innej sprawie, w której jest podejrzanym.

Jak podaje TVP Info, o aresztowanie Stonogi już po raz trzeci wystąpiła Prokuratura Regionalna w Lublinie. Zarzuca mu ona oszustwa w trakcie prowadzenia działalności charytatywnej, a także pranie brudnych pieniędzy. Chodzi o ponad 900 tys. zł.

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód nie uwzględnił wniosku o aresztowanie Stonogi. Warto też odnotować, że kontrowersyjny biznesmen nie wpłacił poręczenia majątkowego w kwocie 500 tys. zł.

Zobacz także: Ratownik medyczny: "Czeka nas zalew zawiadomień do prokuratury"

Organy ścigania dobrze znają Stonogę

Zbigniew Stonoga ma problemy z prawem od przeszło 20 lat. Jak przypomina portal tvp.info, w przeszłości toczyły się przeciwko niemu różne postępowania. Dotyczyły one między innymi przestępstw gospodarczych, fałszowania dokumentów, oszustw, składania fałszywych zeznań i znieważania różnych osób.

To znany organom ścigania konfabulant i recydywista. Od 2000 r. 21 razy był prawomocnie skazywany za różnorodne przestępstwa, w tym kilkukrotnie skazywany za oszustwa - informowała w ubiegłbym tygodniu praska prokuratura okręgowa.

Kontrowersyjny biznesmen zgodził się, by podawać jego imię i nazwisko. To dlatego, że uważa, iż jest niewinny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić