o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Ogromne ognisko koronawirusa na obozie. Ponad 260 zakażonych

27
Podziel się

Uczestnicy obozu letniego dla młodzieży w amerykańskim stanie Georgia, nie będą wspominać go najlepiej. Wyjazd okazał się masowym rozsadnikiem koronawirusa, którego wykryto u co najmniej 260 osób. Sporą winę za to ponoszą opiekunowie.

Ogromne ognisko koronawirusa na obozie. Ponad 260 zakażonych
Do zakażeń doszło podczas letniego obozu dla dzieci i młodzieży. (Getty Images)
bDmXPobp

Obóz letni dla młodzieży w stanie Georgia na wschodnim wybrzeżu USA, odbywał się na pod koniec czerwca. Okazał się on nowym, masowym ogniskiem koronawirusa w kraju, który od kwietnia stanowi światowe epicentrum pandemii.

W obozie brało udział 360 dzieci i nastolatków w wieku od 6 do 19 lat. Opiekę nad nimi sprawowało 120 opiekunów i 117 stażystów. Kadra została wcześniej przeszkolona z zasad bezpieczeństwa epidemicznego, a od każdego uczestnika wymagano zaświadczenia o braku zakażenia, wykonanego maksimum 12 dni przed początkiem wyjazdu.

Mimo to już po kilku dniach u jednego z członków personelu pojawiły się niepokojące objawy. Z powodu złego samopoczucia i dreszczy postanowił on opuścić obóz. Po kilku następnych dniach okazało się, że jest on zarażony wirusem SARS-CoV-2.

bDmXPobr

Trzy doby później, organizatorzy postanowili rozwiązać obóz i wysłać wszystkich do domów. Okazało się jednak, że przez niespełna tydzień doszło do masowego rozprzestrzenienia się choroby, zarówno wśród kadry jak i młodych uczestników.

Jak donosi Amerykańska Agencja Kontroli Chorób (CDC), dotychczas infekcje potwierdzono u 260 osób, spośród 600 biorących udział w wyjeździe. CDC nie wyklucza jednak, że liczba zarażonych jest większa, ponieważ wciąż nie przeprowadzono testów na niemal połowie obecnych.

Czytaj także:

bDmXPobx

Nowe ognisko zakażeń wśród młodzieży

Powodem mogło być lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez kadrę. Choć sami opiekunowie nosili maseczki, to nie nakazywali zakładania ich podopiecznym.

Jak donosi portal CBS, organizowano również wiele zabaw, w których uczestnicy blisko się stykali. Brali oni też udział w "śpiewaniu i dopingowaniu", a pomieszczenia, gdzie spano, miały być źle wentylowane.

Sytuacja zapewne przyłoży się do ponownego zakazania obozów młodzieżowych i skautowskich, które w Stanach cieszą się wielką popularnością. Do ich organizowania dopuszczono w czerwcu - czyli w tym samym miesiącu, w którym w Georgii doszło do tak masowych infekcji.

USA pozostają krajem o największej liczbie zakażeń koronawirusem oraz ofiar choroby. Według serwisu Worldometer dotychczas odnotowano już 4,7 mln przypadków, z czego 156 tysięcy zakończyło się śmiertelnie. Najgorsza obecnie sytuacja panuje na Florydzie, w Teksasie oraz w Kalifornii. Poprawia się za to sytuacja w stanie Nowy Jork, który przez długi czas był najbardziej pokrzywdzony przez COVID-19.

bDmXPoby

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?

bDmXPobS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Gosc
4 miesiące temu
259 bezobjawowych wirusów
Darek
4 miesiące temu
Witam.. Wszędzie piszą o ogniskach Covid 19 ale nikt nie pisze o źródle tego wirusa a to nie to samo!.. Dlaczego nie zbadają źródła!.. Bo rozumiem tak jak rzeka ma swoje źródło i dopływy tak samo i z tym..
Hdw o2
4 miesiące temu
ILU Z NICH ZDAWALO SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE SA ZARAŻENI???? PRZESTANCIE PRAC STARYM LUDZIOM MUZGI !!!! GDZIE TE MASOWE MOGILY NA SLĄSKU RAPORTUJECIE DRAMATYCZNA SYTUACJE?!?? KTO ZNA JAKIEGO KOLWIEK CHOREGO KTORY BYL W SZPITALU NA COVIDA??? ROBIE W ALDI W KADRACH ANI JEDEN PRACOWNIK NIE ZACHOROWAL TO SAMO W TESCO I BIEDRONCE?????? TYLKO W POLSKICH FIRMACH CHORUJA????
bDmXPobT
Mimi
4 miesiące temu
Stek bzdur i nic wiecej a czy ktokolwiek pomyslal o tych smiesznych maseczkach czy w ogóle mają atest jak widze maseczki leżą na sklepowej ladzie zakurzone i bez żadnego opakowania to ciarki mnie przechodzą na samą myśl zebym miała takie coś założyć na twarz
All
4 miesiące temu
Wielki przekret, zadne info w praise telewizji nie poda prawdziwych informacji. Wirus jest ale jego szkodliwosc bardzo niska, nizsza od grypy. Jeden Wielki szfindel. A niestety media nakrecaja spirale strachu bo im za to placa.
Najnowsze komentarze (27)
Iron
4 miesiące temu
Dalej publikujcie takie głupoty to ludzie całkiem przestaną wierzyć w te bajeczki. Strachy na Lachy.
Mój Nick
4 miesiące temu
Z innej beczki:-))) Na 360 uczestników 120 opiekunów i 117 wolontariuszy? To jak sobie radzą na co dzień te dzieci? To wychodzi średnio 1 opiekun i 1 wolontariusz na 3 dzieci. Jak klasa idzie do kina, teatru czy zoo? Wycieczka klasowa to chyba z rodzicami, by mogli podetrzeć ... Co oni robią z tym światem? Same niedojdy wychowują.
Liliana
4 miesiące temu
Fajne obozy
hihi
4 miesiące temu
''przez 8 lat Polki i Polacy nie mieli wirusa''
Obce👽
4 miesiące temu
My już szczepimy🛸🛸🛸🛸bez obiawowo🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸bez kolejek🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
Georg
4 miesiące temu
To tam mają obozy?hmm
LIKEPANEL.PL
4 miesiące temu
⭐⭐Brak planu na niedzielę? Jesteś samotny i szukasz dziewczyny? To strona dla Ciebie!
harcerzyk
4 miesiące temu
przeprowadzcie testy na 100 losowo wybranych osobach, to na bank 10 bedzie mialo pozytywny, czy to znaczy ze sa chorzy na covid? nie, po prostu maja w organizmie czastki RNA podobne do tych co ma covid, stad te masowe "zachorowanie" przy baku objawow.
bDmXPobL
rok 1984
4 miesiące temu
Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa.
Wer
4 miesiące temu
Nie rozumiem.Szykuja się na wielkie szczepienie A nie potrafią szybko zrobić testu.Tylko zamykać w domu bez jakich kolejek podstaw.
LIKEPANEL.PL
4 miesiące temu
❤️⭐❤️Samotny wieczór? Szukasz dziewczyny albo Kochanki? Ta strona jest dla Ciebie!
All
4 miesiące temu
Wielki przekret, zadne info w praise telewizji nie poda prawdziwych informacji. Wirus jest ale jego szkodliwosc bardzo niska, nizsza od grypy. Jeden Wielki szfindel. A niestety media nakrecaja spirale strachu bo im za to placa.
dziadek
4 miesiące temu
napalmem ich albo niech piją wybielacz. America the best
ijuż
4 miesiące temu
A dlaczego w tytule nie ma podane gdzie, tylko trzeba otwierać tą nieistotną info?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić