Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe obostrzenia na Święta. Zapowiedział je premier Morawiecki

431
Podziel się:

- Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron - przekazał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Jednocześnie podkreślił, że rząd rozważa zaostrzenie restrykcji względem osób niezaszczepionych.

Nowe obostrzenia na Święta. Zapowiedział je premier Morawiecki
Mateusz Morawiecki (2021 Getty Images)

Tego należało się spodziewać. Przed świętami polski rząd jeszcze mocniej dokręci śrubę w zakresie restrykcji epidemicznych.

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomo, że obostrzenia mają zostać wymierzone w niezaszczepionych. Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień - zaznaczał Morawiecki.

Rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - zdradził szef rządu. - Obecny stan spraw przedstawia się bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, przede wszystkim to są osoby niezaszczepione - spostrzegał.

Nowe obostrzenia przed świętami

Koncepcja wprowadzenia nowych obostrzeń to odpowiedź polskiego rządu na rosnącą liczbę zakażeń, ale przede wszystkim na nową odmianę koronawirusa.

Na razie nie wiadomo, jak daleko posunie się rząd. Wydaje się jednak, że nie będą to ograniczenia najcięższego kalibru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(431)
Anna e57
12 miesięcy temu
Przestańcie opowiadać że ludzie nie zaszczepieni zarażają skąd się to bierze ta nienawiść do bliźniego bądźmy dla siebie dobrzy i wyrozumiali to wszyscy będziemy zdrowi a w szpitalach prawda jest że dużo ludzi pod respiratora mi to zaszczepieni i nie klamcie lekarze i wy rzadowcy mówcie prawdę bo tu się liczy tylko kasa w końcu przejrzyjcie na te ślepia niedorajdy rządzące tak było z ptasia grypa rząd nie zamówił durnych szczepionek i ptasiej grypy nie było dopóki wam każą te durnie się szczepić to będą wmawiać że to działa będą psuć naturalną odporność a potem będzie tysiące zgonów i ja nie jestem antyszczepionkowcem pomyślnie na grypę nie ma przymusu szczepień i co to mam być anty każdego wola dajcie ludziom żyć i nie straszyć zacznijcie normalnie inne choroby leczyć a nie wszystkie zgony to cowid brak już słów
Szukający spr...
12 miesięcy temu
Prezes pływalni Skierniewickiej zakochał się w elektryku a Morawiedzki... Przecież On był doradzą Tuska wprowadzał banki zagraniczne do Polski. Elektryk pływaniany jest fanatykiem PiSiorów a Prezes fanatykiem PO. Co ich łączy - tylko się można domyślać. Pozdrów bo trzeba być zdrowym!
żal
12 miesięcy temu
A mi żal Pinokia. Fakt, ze bierze ogromną kasę, ale jak sie biedaczysko musi nagimnastykować przed swoimi zwierzchnikami. My nawet nie wiemy, czym go straszą, jak będzie nieposłuszny, musi tańczyć, jak mu zagrają. Podstawowa gra wszystkich mafii; 'złoto, czy ołów?"
Szukający spr...
12 miesięcy temu
Ta jak takie darmozjady i nieroby czy ten Dyrektorek marynarka, urojony kierownik samobójca elektryk, te dwie chude i obrzydliwe baby biurowe mistrzynie zamieszania z prezesiną który widocznie jest tylko dlatego bo kiedyś był przewodniczącym PO w Skierniewicach i co niektórzy nie wiedzą jak go ruszyć to dziura w budżecie państwa będzie nie do załatania. Bałagan nie do ogarnięcia. Czy warto marnować pieniądze na takich ludzi. Były marnowane i są - pracownicy medyczni mają znacznie mniejsze wynagrodzenia od większości tamtejszych pracowników - nawet pracownicy gospodarczy (sprzątający) zarabiają więcej niż rehabilitanci w szpitalu. Niech się ktoś obudzi zdrowie ludzi jest stawiać nad jakimś... Który jeszcze poniża bezczelnie ludzi ciężko pracujących i ryzykujących zdrowie życie dla retowania innego życia. Niech taki cwaniak popracuje za szpitalniany wikt to może zrozumie ile jest wart. A co nie którym osobą wreszcie otworzą się oczy.
Głos rozsądku...
12 miesięcy temu
Niech wprowadza. Bez rozrywki da się żyć a bez życia rozrywki też nie będzie. W Skierniewicach na pływalni ludzie są po znajomościach i bez żadnych kompetęcji, nie wiedzą nawet po co były dopłaty za niezwalnianie pracowników uważali, że pieniądze się należały od tak sobie bo jest covid a zwalniać pracowników to ich święte prawo bez względu czy jest jakaś pandemia. Można łamać pawo wymyślając jakieś sztuczne powody - no przecież swojego trzeba wsadzić na stanowisko no a, że jakieś straty będą to będą Prezydent Skierniewic zapłaci no przecież Pan dyrektor jest od niego jak się udał nie jeden chachment ze sztucznym etatem, nie kompetentnymi pracownikami w biurze (bo sobie tak zażyczyli pracę w biurze a kompetęcje...) niepasujące dokumenty do śmietnika szok besczelnej arogancji i zaniedbań na skalę kraju. Pomyście jak ludzi natłonić do jakiegoś rozsądku jak w spółce miejskiej Skierniewickiej która powinna świecić przykładem świeci nieodpowiedzialnością Prezesa ,Dyrektora,Księgowym Kadrowym. Zastanówcie się...!!! Niech Morawiecki weźmie się i za takich!!!
Polak
12 miesięcy temu
premier Morawiecki nie jest chrześcianinem wynika to z tego iż jak tylko święto chrześcijańskie to zaraz obostrzenia prawdopodobnie kierowane przeciwko kościołowi, ciekawe jakie to wyznanie, kto nami Polacy rządzi i narzuca swoją wolę?
Antybiotyk
12 miesięcy temu
Totalnie nie nie logiczne decyzje w/s covid. Delta zabija a ze wzgledu na omikron obostrzenia!!! Do tej pory zarażali wspoldomownicy chorych na covid (bo zaszczepieni) a teraz restrykcje dla niezaszczepionych??? Totalnych idiotów próbujecie z nas zrobić!!! Nie zgadzam się na (preparaty zwane szczepionkami) Trzeba było zadbać o nierozprzestrzenieniu delty!!!!!!!
XYZ
12 miesięcy temu
Straszą, a dobrze wiemy że nie wprowadzą obowiązku szczepień. Wojsko, Policja są bardzo podzielone w tej kwestii, całe społeczeństwo również. Rządzący wiedzą że ludzie mogą wziąć sprawy w swoje ręce i ich z.....ć!
Atunad
12 miesięcy temu
Czy już nie dość podziałów?? Przecież szczepienia miały być dobrowolne, dlaczego więc segregacja?? Jak osoba zdrowa ,nieszczepiona może być zagrożeniem dla kogoś zaszczepionego?? Proszę, zostawcie w spokoju ludzi,którzy nie chcą sie szczepić..To ich wybór, ich ciało, ich zdrowie!!!! Przestańcie kłamać ,że winni wszystkiemu są niezaszczepieni i że głównie oni chorują..akurat z moich znajomych ,wszyscy chorzy na to "coś " to zaszczepieni... Dajcie już spokój ludziom...nikt za nikogo żyć nie będzie i nikt za nikogo nie umrze..
Cuh
12 miesięcy temu
Jarmułka ci spadła
taka prawda
12 miesięcy temu
Jacques Attali był doradcą François Mitterranda (byłego prezydenta Francji) i w 1981 roku napisał tak: "W przyszłości będzie to kwestia znalezienia sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starców, ponieważ po przekroczeniu 60-65 roku życia człowiek żyje dłużej niż produkuje, a to drogo kosztuje społeczeństwo. Potem słabi, potem bezużyteczni, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa, bo będzie ich coraz więcej, a zwłaszcza w końcu głupi. Eutanazja skierowana do tych grup; eutanazja musi być niezbędnym instrumentem naszych przyszłych społeczeństw, we wszystkich przypadkach. Oczywiście, nie będziemy mogli wykonywać egzekucji ani organizować obozów. Pozbędziemy się ich poprzez przekonanie ich, że jest to dla ich własnego dobra. Zbyt duża populacja, w większości niepotrzebna, jest czymś zbyt kosztownym z ekonomicznego punktu widzenia. Społecznie też o wiele lepiej jest dla ludzkiej maszyny zatrzymać się nagle, niż stopniowo pogarszać jej stan. Nie będziemy w stanie zdać testów na inteligencję milionów ludzi, możecie sobie wyobrazić! Znajdziemy coś lub spowodujemy; pandemię, która będzie wymierzona w określonych ludzi, prawdziwy kryzys ekonomiczny lub nie, wirus, który dotknie starców lub osoby starsze, to nie ma znaczenia, słabi i bojaźliwi ulegną. Głupi uwierzą w to i poproszą o leczenie. Zadbamy o to, by zaplanować leczenie, leczenie, które będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów dokona się więc sama: pójdą do rzeźni sami. " Fragment ten pochodzi z jego książki "Krótka historia przyszłości", wydanej we Francji w 2006 roku. :(
Rybak
12 miesięcy temu
Morawiecki i jego rząd są skompromitowani Prawie 200 tys nadprogramowych zgonôw,nieudolna służba zdrowia Ktora zamiast leczyć Polaków Zabija i nie leczy. Politycy wszystkich partii, oprócz Konfederacji.sprzedali się mamonie i interesom obcych państw (zdrajcy) Faszystowsko lewicowy rząd niszczy naszą gospodarkę,i społeczeństwo Inwigiluje,straszy i ogranicza prawa obywateli Polski,niszczy nsza tożsamość,nasze DNA tradycje chrzescijanską Wszystko niezgodnie z naszą konstytucją Polacy czas się obudzić Bo wolność nasza i naszych dzieci jest zagrożona, Nie walczmy ze sobą Przeciwstawny się totalitarnej władzy która nie reprezentuje nas Polaków Niech Bóg błogosławi Polskę
Wolna Polska
rok temu
Widzę metoda "Dziel i rządź" stosowana przez nierząd bardzo im się podoba.
Wolna Polska
rok temu
To on jeszcze nie siedzi w więzieniu ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić