Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WKZ
|

Maciej Stuhr boi się o życie. Najpierw zniszczyli grób, teraz to

398
Podziel się:

Trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Wiele gwiazd i celebrytów angażuje się w niesienie pomocy uchodźcom, czym wystawia się na ostrą krytykę. Czasem dochodzi do gróźb karalnych i niszczenia mienia. Maciej Stuhr przekonał się o tym na własnej skórze i obawia się, że może być jeszcze gorzej.

Maciej Stuhr boi się o życie. Najpierw zniszczyli grób, teraz to
Maciej Stuhr mówi o potwornych pogróżkach, które dostała jego znajoma (AKPA)

Maciej Stuhr razem ze swoją żoną nie tylko apelują w mediach społecznościowych o niesienie pomocy migrantom na granicy z Białorusią. Sami też pojechali na Podlasie i zostali pełnomocnikami czterech mężczyzn z Syrii. Dzięki temu mogli prawnie monitorować ich status i pomóc w uzyskaniu ochrony międzynarodowej.

Niestety za takie działania Stuhr wystawił się nie tylko na internetowy hejt, który towarzyszy mu od lat. Niedawno jego rodzinny grób został zdewastowany. Pojawiają się pogróżki.

I może mnie też kiedyś ktoś poderżnie gardło, to nie jest tak zupełnie niewyobrażalne. Ale co ja mam zrobić? Zaprzeczyć swoim ideałom? Zaszyć się gdzieś? Wyemigrować? – mówił Stuhr w wywiadzie dla "Newsweeka", gdy dziennikarka porównała jego sytuację do akcji filmu "Pokłosie", w którym grał główną rolę.
Zobacz także: "Ci ludzie nie mogą umrzeć w lesie". Poruszające słowa Macieja Stuhra

Aktor wyznał, że boi się o życie swoje i swoich bliskich. Jego zdaniem zagrożenie jest realne i wynika ono ze "strachu, którym zostaliśmy nakarmieni" jako społeczeństwo.

(…) Zostały obudzone lęki, że ci drudzy coś nam chcą zabrać, że musimy się bronić, musimy być bardziej radykalni, mocniej okopać się na swoich pozycjach i w ten sposób wpadliśmy w okropną spiralę - mówił Stuhr.

Aktor zdradził, że nie tylko on jest celem ataków, ale także jego znajomi.

Moja koleżanka aktorka, która również sporo się udziela w kwestiach społeczno-politycznych, dostała do skrzynki pocztowej list z pogróżkami, że wysmarują jej twarz kwasem – zdradził Stuhr.
Przecież to nie Krystyna Pawłowicz czy Zbigniew Ziobro rzucą się na moją koleżankę z kwasem, tylko jakiś wariat, który słysząc, co oni mówią, pomyśli, że musi w ten sposób uratować naszą ojczyznę. I takich wariatów się boję, bo oni, sięgając po przemoc, będą przekonani, że działają w słusznej sprawie – mówił Maciej Stuhr.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(398)
Polak mały
5 miesięcy temu
Rymowanki, wyliczanki dla dzieci Kto ty jesteś? - Kto ty jesteś? - Polak mały. - Jaki znak twój? - Orzeł biały. - Gdzie ty mieszkasz? - Między swymi. - W jakim kraju? - W polskiej ziemi. - Czym ta ziemia? - Mą ojczyzną. - Czym zdobyta? - Krwią i blizną. - Czy ją kochasz? - Kocham szczerze. - A w co wierzysz? - W Polskę wierzę. - Coś ty dla niej? - Wdzięczne dziecię. - Coś jej winien? - Oddać życie.
Skończy z tym
5 miesięcy temu
Chłopie nikt nie zaprzecza że to co robisz na granicy to jest dobre ale przestań pogardzać ludźmi którzy mają od ciebie odmienne poglądy
Wesołych świą...
5 miesięcy temu
Przepraszam Panie Maćku , jeżeli uraziłem.
Wojtek
5 miesięcy temu
Maciek, ja tylko żartowałem..taki sam był Marcin, prowokował na Bocianek, Kielce, a potem leciał do mamy, ponieważ pracowała w DPS.
Witek
5 miesięcy temu
Czas zacząć nosić długie spodnie szanować ludzi wyglądasz Maciek na takiego co w podstawówce prowokował głupimi gadkami a później leciał do pani nauczyciel z skargą że kolega chhce cię uderzyć.Jak widać ze wszystkim latasz do mediów więc raczej nie wyrosłeś z głupich zachowań.
Zenek
5 miesięcy temu
Zachowuje się jak łajza a teraz mówi że się boi.Kolego Macieju tak Ci tylko powiem że na Pradze czy Targòwku jak byś się tak wyśmiewał z czyjejś tragedii to byś szybko musiał to odszczekać i grzecznie przeprosić
gość
5 miesięcy temu
Dlaczego on nareszcie nie wyjechał, jak obiecywał? , tak tu źle, grozi mu niebezpieczeństwo< a on dalej pluje ,szczuje itd itd...!
gość
5 miesięcy temu
Ten człowiek jest mądry inaczej i niech udaje współczucia dla imigrantów. Po co oni tu przyjechali na polska granicę i ją forsują?! mogli od razu do niemiec, jak tam ich cel!!!!
Tadek
5 miesięcy temu
Pani Janda porównuje ludzi do prostytutek Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej poniża żołnierzy pan Maleńczuk bije chłopaka z transparentem prolife pan Sikorski mówi o dorżnięciu watahy a Nitras chce przycinać katolików następnie ginie działacz Pisu.
Tadek
5 miesięcy temu
Wyrżnięcie watahy przez pana Sikorskiego przycinanie katolików przez Nitrasa pogarda pani Jandy która przyrównuje wyborców pisu do prostytutek Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej poniża żołnierzy pan Maleńczuk bije chłopaka z transparentem prolife.I dziwić się że zwolennik tych ludzi zabija prowokowany przez wichrzycieli działacza Pisu.
Rita
5 miesięcy temu
Nikt mnie nie zna, nie pisze o mnie a też się boję.
Krytyk filmow...
5 miesięcy temu
Czy już przestałeś się bać? To poprosimy inny artykuł.
Polak
5 miesięcy temu
nie papugujmy PO nich , mają bardzo prymitywne hasełka!!!
gość
5 miesięcy temu
do do leon - nie bądź dziecinny,to nie tak wygląda, i tak za dużo pomagają nachodźcom w tej sytuacji,,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić