Wróć na
A. M.
|

Nowe ognisko koronawirusa we Włoszech. Wzrost zakażeń doprowadził do zamieszek

71
Podziel się

Niedaleko Neapolu, we włoskim Mandragone, wybuchły zamieszki. W mieście gwałtownie wzrosła liczba zakażonych koronawirusem. Włosi domagali się wydalenia, zamieszkujących tam imigrantów oraz protestowali przeciwko włoskiemu prawicowemu politykowi Matteo Salviniemu.

Nowe ognisko koronawirusa we Włoszech. Wzrost zakażeń doprowadził do zamieszek
Włochy. Protesty w ognisku koornawirusa (Getty Images, Antonio Balasco, KONTROLAB, LightRocket)
bCNyuFyt

Do starć doszło między Włochami a obywatelami bułgarskimi w miejscowości Mondragone. Włosi domagali się wydalenia imigrantów, oskarżając ich o rozprzestrzenienie koronawirusa.

Zamieszki w nowym ognisku wirusa. Napięcia w Mondragone w pobliżu Neapolu nabrały największą siłę w okolicy bloku zajmowanego przez setki pracowników migracyjnych, gdzie pojawiło się wiele potwierdzonych przypadków COVID-19. W zeszłym tygodniu władze ogłosiły, że ponad 40 migrantów mieszkających w budynku miało pozytywny wynik i ostrzegły, że całe miasto może zostać poddane kwarantannie w przypadku rozprzestrzenienia się epidemii.

bCNyuFyv

W odpowiedzi na protesty policja użyła pałek i tarcz. W wyniku natarcia funkcjonariuszy na tłum jeden z mężczyzn został poważnie poszkodowany, jego twarz zano tlała się krwią.

Chaos w Mondragone wzmogło pojawienie się skrajnie prawicowego włoskiego przywódcy, Matteo Salviniego, który został obrzucony jajami przez rozgniewany tłum. Salvini był ministrem spraw wewnętrznych Włoch i wicepremierem w poprzedniej koalicji rządowej. Zajmował wtedy twarde stanowisko w sprawie imigracji. Po opuszczeniu koalicji w zeszłym roku, jego popularność spadła.

Koronawirus. Były szef NFZ Andrzej Sośnierz o różnicy między Polską i Włochami. "Inny świat"

bCNyuFyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
zeus6
miesiąc temu
Znam akurat ten rejon Włoch. W Polsce też na Romów/Cyganów mówi się Bułgarzy? O co tu chodzi? Dlaczego?
Leonn
miesiąc temu
Salvini im przeszkadza? Przecież to on ostro walczył o ograniczenie napływu "uchodźców" do Włoch.
chaos totalny
miesiąc temu
już naprawdę trudno dociec o co im właściwie chodzi... Imigranci źli, Salvini też zły pomimo że ostro atakował i ograniczał imigrację. WTF?
bCNyuFyX
Katarzyna
miesiąc temu
najlepsza metoda na to aby ludzie sami się pozabijali....terrorystów też USA stworzyło a sami maczali w tym palce zrzucając winę na Bliski Wschód, to samo było z Rosją i Czeczenią, też Rosja zrzuciła winę na Czeczenów że są terrorystami....Teraz wykorzystuje się wirusa do nienawiści między ludźmi...to są celowe zagrywki poltyczne a ludzie dają się w to wciągnąć... Czy nie widzicie że "góra" doprowadza do tego chaosu? To ich powinno się obarczyć, światowe rządy a nie ludzi...jak można udowodnić że ktoś nie jest chory na tego świrusa jak testy są do bani...czy ludzie na prawdę są ślepi???
Zmyłka
miesiąc temu
Ten artykuł to zmyłka. We Włoszech trwają protesty antyfaszystowskie skierowane przeciwko prawicowemu rządowi. Chodzi o to, że obywatele nie chcą już dłużej być zamykani w domach pod pozorem kwarantanny. Przeczytajcie sobie prawdziwe informacje (po włosku) i obejrzyjcie filmy to sami ocenicie jak to naprawdę wygląda.
Najnowsze komentarze (71)
qweqe
miesiąc temu
tak samo zachowuja sie u nas ukraincy, nie nosza maseczek w marketach, autobusach i pociagach
Piotr
miesiąc temu
Wreszcie !!! Jestem na prawdę tolerancyjny, ale zachowanie grup takich jak Bułgarzy to koszmar.
obywatel
miesiąc temu
jak AIDS plynal na pontonach a Afryki to nie protestowali a terz przeszkadza in kilku bulgarow z wirusem ?
Fiki
miesiąc temu
>jeden z mężczyzn został poważnie poszkodowany, jego twarz zano tlała się krwią.
Prześmiewca
miesiąc temu
Bułgarzy we Włoszech mają koronawirusa a imigranci islamscy we Włoszech nie mają. Pewnie dlatego tak chętnie przyjmują islamistów - spada im średnia zachorowalność.
o'yhy
miesiąc temu
mieszkam w mediolanie już 17 lat. Ludzie protestowali przeciwko zapowiedzi, że miasto zostanie znów zamknięta jak w czasie Bezobjawowej Pandemii. Imigranci to głównie pracownicy portowi i nie przypłynęli tu łódkami:) ale dostali się tu w wyniku zgody Włoch na ich przyjęcie z Sycylii.
Propaganda
miesiąc temu
Wpe jak zawsze zaklina rzeczywistość i za wszystko obwinia prawicę, nawet za przyjmowanie nachodźców do europy :)
123
miesiąc temu
zanotlała sie krwią?
bCNyuFyP
Autor
miesiąc temu
się nie podpisał,ale zacytuję "jego twarz zano tlała się krwią". Ja też bym się wstydził podpisać.Brawo Wy!
Ewa
miesiąc temu
Dlaczego piszecie bzdury, poparcie Salviniego teraz wlasnie wzroslo i to trzykrotnie, byl zawsze przeciwnikiem nieleg imigr z Afryki. Po zrezygn ze stanowiska ministra spraw wewn wlosi czekaja az ten skorump lewicowy rzad upadnie i wygra juz tylko SAM Salvini, nie w polowie z niby zbawienna partia 5 gwiazdek ktora oszukala wlochow. W italii jest spokojnie, ja mam restaur, pelno ludzi, wszyscy zyja i maja sie dobrze. A testy kto w nie jeszcze wierzy w it??? Ludzie, nie czytajcie tych bredni.
Polak
miesiąc temu
"jego twarz zano tlała się krwią". To chyba po "chińskiemu" jest...................
EUterrorysta
miesiąc temu
Jakie to niedemokratyczne i takie musolinistyczne !!!
major
miesiąc temu
Świat głupieje. Wojny dawno nie było.
Marcin
miesiąc temu
nie wiedzą o co im idzie: imigranci - NIE!, Salvini - NIE! No to oco kaman?!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić