o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Nowe ognisko zakażeń w Polsce. Aż 17 zakażonych w jednym DPS

35
Podziel się

Problem pojawił się w Łodzi. W jednym z największych Domów Pomocy Społecznej zaatakował koronawirus. Na co dzień mieszka w nim aż 600 pensjonariuszy.

Pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce
Pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce (PAP)
bErMflpN

Na obecnym etapie pandemii koronawirusa w Polsce największym problemem są pojedyncze ogniska zakażeń. Trudna sytuacja jest w województwie śląskim, gdzie wirus zadomowił się na kopalniach. Wciąż jednak pojawiają się nowe takie miejsca w całym kraju.

Nowe ognisko zakażeń w Polsce

Szczególnie narażone na atak koronawirusa są Domy Pomocy Społecznej. W jednym z największych w Łodzi właśnie pojawiło się nowe ognisko. Chodzi o Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi, które znajduje się przy ul. Przybyszewskiego.

Sytuacja jest poważna, bo na co dzień mieszka tam prawie 600 pensjonariuszy i pracuje 370 osób. Na razie pozytywny wynik testu otrzymało łącznie 17 osób. Piętnaście z nich to mieszkańcy, a dwie to pracownicy. Tych pierwszych przewieziono do szpitala zakaźnego.

bErMflpP

Oddział, w którym wykryto ognisko, został odizolowany od pozostałych. Wciąż jednak pobierane są kolejne wymazy i okaże się, jak poważna jest sytuacja. Sanepid oddelegował do tego wymazobus.

We wtorek w całej Polsce przybyło 236 potwierdzonych przypadków. Od początku pandemii w naszym kraju zaraziło się 24 395 osób. Do tej pory było 1092 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErMflpV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErMflqq
KOMENTARZE
(35)
Samo zdrowie
rok temu
Niedaleko DPS na ulicy Nicianej 60, anteny 5G trzech operatorów, od drugiej strony na ul. Dostawcza 4 anteny dwóch operatorów,na ul. Przybyszewskiego 176/178 anteny dwóch operatorów, ul. Przybyszewskiego 32/34 (przy przychodni) antena jednego operatora itd.
emeryt
rok temu
Dom opieki społecznej ! wiadomo , ZUS zaciera ręce , a może o to chodzi ?
maks
rok temu
600 rezydentów a tylko 17 zakażonych ! Jak tu nie być wdzięcznym PiSowi a w szczególności rządowi ?
bErMflqr
pawel
rok temu
inne państwa dezynfekują ulice, ławki, chodniki , a Polacy mają wodę święconą +++ i fundusz kościelny
Antyk
rok temu
A wszystko po to, aby korespondencyjnie... zamiast do lokalu piechotą
normalne...
rok temu
To samo zdjęcie kilkanaście razy wstawiane...chyba już dość takich propagandowo-manipulacyjnych fotek...
Jadzia
rok temu
BARDZO DZIWNE ŻE SĄ ZAKARZENIA JAK W KOMUNIKACJI MEJSKIEJ W MIELCU JEŻDŻĄ BEZ MASECZEK A CI CO MAJĄ MASECZKI TO KINOL MAJĄ NA WIERZCHU A W KOŃCU JEST WYRAŻNIE ZAZNACZONE ZASŁANIAĆ USTA I NOS JEŚLI KTOŚ MA ZA DUŻY NOS(KINOL) NIECH SOBIE ZAŁOŻY MAJTKI NA PEWNO MU SIĘ ZMIESZCZĄ SZKODA ŻE INFORMACJA W MKS JEST ŻEBY NOSIĆ MASECZKI A NIE MA KTO DAWAĆ MANDATÓW TYM KTÓRZY NIE MAJĄ MASECZEK TO SAMO JEST W KOŚCIOŁACH U DUCHA ŚW W NIEDZELĘ CO DRUGA OSOBA NIE MIAŁA MASECZKI I ŻADEN KSIĄDZ NIE ZWRÓCIŁ UWAGI ŻEBY JĄ ZAŁOŻYĆ JAK LUDZIE SIĘ ZARAŻĄ TO PROBOSZCZ BĘDZIE SKAMLAŁ JAKA TO BIDA ALE POWIEDZIEĆ ŻEBY PRZYCHODZIĆ Z MASECZKAMI I ZAKŁADAĆ PO WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA TO JUŻ NIE BO GDZIEŻ ON BY URAZIŁ SWOJE KOCHANE KOBITKI JA OD PONIEDZIAŁKU DO KOŃCA EPDEMII TAM NIE CHODZĘ PRZENIOSŁAM SIĘ NA SĄSIEDNIĄ PARAFIĘ PONIEWAŻ NIE CHCĘ SIĘ ZARAZIĆ JESZCZE ŻYCIE MI MIŁE NO CHYBA ŻE PROBOSZCZ CHCE ŻEBY NACHAPAĆ KASY ZA POGRZEBY
M.P
rok temu
Wirusa przenosi centrala wentylacyjna. Na wylocie z centrali zainstalować lampy UV. W szpitalach i innych obiektach sprawdzić systemy wentylacyjne. Jedna chora osoba zaraża cały obiekt.
andy
rok temu
większość nie wie że jest ,,śmiertelnie,, chora, a reszta pokicha i wyzdrowieje jak to przy grypie. kilku starych i chorych umrze, jak to przy grypie
Dziwny
rok temu
Moim zdaniem takie zakażenia w tych domach opieki to nie przypadek!!Ktoś to może robić specjalnie aby pozbyć się takich osób. Powtarzam!!To tylko moje zdanie!!Dziwne jest że w takich domach gdzie jest duży rygor dochodzi do zakażeń i nikt tego nie dostrzega aż zarażonych jest większość !!
dla ścisłości
rok temu
Ze szpitala im. Jonschera w Łodzi tego pacjenta przywieźli i poszło dalej. Takie to są normy w tym kraju. Nawet statystkę zafałszują, aby tylko słupki się zgadzały.Zero koordynacji, zero testów, wszystko żywioł.
Strasza Pani
rok temu
U nas nigdy nie skończy się pandemia.Zbyt dużo czasu poświęcili na wybory a za mało na walkę z koronawirusem. Terazjeszcze przed wyborami otumaniają nas że już jest ok Zacznie się po wyborach dopiero wtedy prawda ujrzy światło dzienne.
ewa
rok temu
No a miało być tak dobrze i podobno jest
bErMflqj
swre
rok temu
To wszystko to totalna ściema.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić