Robert Czykiel| 

Nowe ognisko zakażeń w Polsce. Aż 17 zakażonych w jednym DPS

66

Problem pojawił się w Łodzi. W jednym z największych Domów Pomocy Społecznej zaatakował koronawirus. Na co dzień mieszka w nim aż 600 pensjonariuszy.

Pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce
Pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce (PAP)

Na obecnym etapie pandemii koronawirusa w Polsce największym problemem są pojedyncze ogniska zakażeń. Trudna sytuacja jest w województwie śląskim, gdzie wirus zadomowił się na kopalniach. Wciąż jednak pojawiają się nowe takie miejsca w całym kraju.

Nowe ognisko zakażeń w Polsce

Szczególnie narażone na atak koronawirusa są Domy Pomocy Społecznej. W jednym z największych w Łodzi właśnie pojawiło się nowe ognisko. Chodzi o Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi, które znajduje się przy ul. Przybyszewskiego.

Sytuacja jest poważna, bo na co dzień mieszka tam prawie 600 pensjonariuszy i pracuje 370 osób. Na razie pozytywny wynik testu otrzymało łącznie 17 osób. Piętnaście z nich to mieszkańcy, a dwie to pracownicy. Tych pierwszych przewieziono do szpitala zakaźnego.

Oddział, w którym wykryto ognisko, został odizolowany od pozostałych. Wciąż jednak pobierane są kolejne wymazy i okaże się, jak poważna jest sytuacja. Sanepid oddelegował do tego wymazobus.

We wtorek w całej Polsce przybyło 236 potwierdzonych przypadków. Od początku pandemii w naszym kraju zaraziło się 24 395 osób. Do tej pory było 1092 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić